00

23 Temmuz 2019

Sağlıklı bir yaşam sürmek istiyorsanız kilonuzu kontrol altında tutmak zorundasınız. Bunun içinde hareket etmelisiniz. 1 saat boyunca hangi spor dalıyla, kaç kalori yaktığınızı sizler siçin araştırdık... Haberimize göz atın
1
1 saat boyunca dans ederek tam 442 kalori harcayabilirsiniz. Dans sadece kalori yakmanıza yaramaz aynı zamanda eğlenerek güzel vakit geçirebilirsiniz.
2
Bir saat frizbi oynarken 170 kalori yakabilirsiniz. Aynı zamanda açık havada eğlenerek kilo vermenizi hızlandırabilirsiniz.
3
Kış sporlarının vazgeçilmez sporu olan kızakla kaymak tam 396 kalori yaktırır. Çok fazla enerji harcamanızı sağlayan eğlenceli bir spordur.
4
Özellikle bahar aylarının en güzel sporlarından olan bisiklete binmektir. Bisiklete binmek 1 saat boyunca 454 kalori yaktırır.
5
Çok eğlenceli bir spordur golf. 1 saat boyunca golf oynamak 170 kalori yaktırır.
6
Masa tenisi de eğlenerek kilo vermenizi sağlayan sporların biri de masa tenisidir. Oynarken eğlenceli vakit geçirirken 226 kalori yakarsınız.
7
Ev kadınlarının en çok kalori yakmasını sağlayan ev işi cam silmektir. 1 saat boyunca sildiğiniz camlardan toplam 336 kalori yakmanızı sağlar.
8
Bahçeyi temizlemek, bahçedeki yerleri süpürmek size 240 kalori yakmanıza yardımcı olur.
9
Kadınların vazgeçilmez bir sporu olan platestir. Plates yapmak vücudu şekillendirirken sıkılışmanızı sağlar. 1 saat boyunca yapılan plates, 150 kalori yakmanızı sağlar.
10