Seray Sever'den Nihat Hatipoğlu'na Bebek Sorusu

Seray Sever'den Nihat Hatipoğlu'na Bebek Sorusu
20.06.201718:24

Ünlü oyuncu Seray Sever'de Nihat Hatipoğlu'na soru soranlar kervanına katıldı. Sever'in Hatipoğlu'na sorduğu soru dikkat çekti.

Haber güncelleme tarihi 20.06.2017 19:03

Bir arkadaşıyla beraber ATV'de yayınlanan 'Nihat Hatipoğlu ile İftar' programına izlemek için Sultanahmet Meydanı'na giden Seray Sever, canlı yayında Nihat Hatipoğlu'na soru sordu.

Seray Sever, Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'nun Sultanahmet Meydanı'nda düzenlenen iftar programına izleyici olarak katıldı

44 yaşındaki oyuncu ve sunucu, sosyal medyada ünlü isimler hakkında fizikleri ile ilgili yapılan eleştirilerin günah olup olmadığını Hatipoğlu’na sorarken, Çok acımasızca eleştiriler kul hakkına girer. İnsanın hukukuna ve hakkına tecavüz etmemek lazım, insanları üzmemek lazım" cevabını aldı.

Nihat Hatipoğlu, canlı yayında bebek duası isteyen ve "Bebek istiyorsak bununla ilgili bir dua var mı?" diyen Sever'e, "Bebek için 'Allah nasip etsin inşallah demek' lazım. Dua edersek Rabbimiz o duaları kabul eder" cevabını verdi.

BEBEK İSTEME DUALARI

bebek

Bebek İsteme Duası; "Bismillahirrahmanirrahim"

"Rahman ve Rahim Olan Allah (c.c.)'ın adıyla; "İz nada rabbehu nidaen hafiyya" Manası; O, gizlice seslenerek, Rabbine nida etmişti. "Kale innema ene resulü rabbiki li ehebe leki gulamen zekiyya" Manası; Ben sadece sana zeki, temiz bir erkek çocuğu bağışlamak için senin Rabbinin bir resulüyüm. dedi. "Ma kane lillahi en yettehıze min veledin subhaneh, iza kada emren fe innema yekulu lehu kun fe yekun" Manası; Allah'ın bir erkek çocuk edinmesi olamaz.

Bebek İsteme Duası

O, Sübhan'dır. Bir işin olmasına karar verdiği zaman, o takdirde sadece ona "Ol!" der ve o, hemen olur. "E ve la yezkurul insanu enna halak nahu min kablu ve lem yeku şey'a şey'en." Manası; Ve insan, daha önce o bir şey değilken; Bizim, onu nasıl yarattığımızı düşünmez mi? "Ev yüzevvicühüm zükranev ve inasa ve yec'alü mey yeşaü akıyma innehu alımün kadir." Manası; Yahut Allah onları erkek ve kız olmak üzere çift verir, dilediğini de, kısır yapar. Şüphesiz ki O her şeyi bilir. O'nun her şeye gücü yeter.

"Bismillahirrahmanirrahim"

"Rahman ve Rahim Olan Allah (c.c.)'ın adıyla; "İnne rabbeke hüve'l-hallaku'l-alim." Muhakkak ki Rabbin her türlü yaratma şeklini bilir. Ayetini geceleri 1267 kere tekrar edilir ve bu üç ay boyunca sürdürülür. Ya da; "Fallahu hüve'l-veliyyü ve hüve yuhyi" Muhakkak ki Allah dosttur ve yaratandır. Ayetini beraber olmadan önce 289 kere tekrar edilir. Ya da; "Hüvallahü'l-haliku'l-bariü" O yaratandır ve yok'tan var edendir. Ayeti 1054 kere tekrar edilir. "Lillahi mülküs semavati vel ard yahlüku ma yeşa'yehebü li mey yeşaü inasev ve yehebü li mey yeşaüz zükur." Manası; Göklerin ve yerin hükümdarlığı yalnız Allah'a aittir. O dilediğini yaratır, dilediğine kız çocuk, dilediğine de erkek çocuk bahşeder. Hazret-i Zekeriya Aleyhisselam ihtiyar idi. Muhterem eşi de kısırdı. Ama onlar Allah'tan ümit kesmediler. Duayı hiçbir zaman bırakmadılar.

Hz. Zekeriya'nın çocuk isteme duası; Bu hususu Kur'an şu şekilde müjdeleniyor;

Zekeriya Aleyhisselam şöyle dua etti; "Rabbi hebli min ledünke zürriyyeten tayyibeten inneke semi ud-Dua." Manası; Rabbim! Bana tarafından hayırlı bir nesil bağışla. Şüphesiz sen duayı hakkıyla işitensin. Nihayet Cenab-ı Allah tarafından duası kabul edildi ve kendisine iffetli, efendi ve mübarek bir erkek çocuk müjdelendi. "Orada Zekeriya, Rabbine dua etti; Rabbim! Bana tarafından hayırlı bir nesil bağışla. Şüphesiz sen duayı hakkıyla işitensin, dedi. Zekeriya mabedde durmuş namaz kılarken melekler ona şöyle nida ettiler; Allah sana, kendisi tarafından gelen bir Kelime'yi tasdik edici, efendi, iffetli ve Salihlerden bir peygamber olarak Yahya'yı müjdeler. Zekeriya; Rabbim! Dedi, bana ihtiyarlık gelip çattığına, üstelik karım da kısır olduğuna göre benim nasıl oğlum olabilir? Allah şöyle buyurdu; İşte böyledir; Allah dilediğini yapar."

"Rabbim sebep kılar da gönlünüzden geçeni verir. Allah herkese hayırlı evlat sahibi olma lezzetini yaşatsın inşallah" Amin.

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 3
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.