Selfie Uğruna Hayatına Kaybeden İnsanların Son Fotoğrafı

Akıllı telefonların çıkmasıyla selfie hayatımıza girdi. Bu içeriğimizde hayatlarının son selfielerini çeken insanları bir araya getirdik.
Selfie Uğruna Hayatına Kaybeden İnsanların Son Fotoğrafı

Selfie Çekerken Ölen Kişiler

Akıllı telefonların gelişmesi hayatımıza yeni kelimelerin ve eylemlerin eklenmesine neden oldu. Bunlardan bir tanesi ve en önemlisi de kuşkusuz selfie kelimesi. 2013 yılında "Yılın Kelimesi" seçilen selfie kelimesi Türkçe'ye de özçekim olarak geçmiştir. Selfie'yi günümüzde birçok kişi çekse de içeriğimizdeki kişilerin çektikleri selfie onların sonu olmuştur.

İşte selfie çekmek uğruna hayatını kaybeden kişiler;

1. Kızgın Boğa Tutkusu Sonu Oldu

Selfie Çekerken Ölen insanlar

Boğaların kızdırılıp, koşturulması kalıcı bir İspanyol geleneğidir. Bu oyun sonunda erkekler yaralanacak ya da ölecekler. Hayatta kalanlar ise anlatacak bir hikayeye sahip olacaklar. Bu tutkunun kısaca felsefesi bundan ibaret. Günümüzde, bir selfie çekmek uğruna boğa güreşlerinde hayatlarını kaybeden nice insan mevcut. 2015 yılının Ağustos ayında, İspanya'nın Pamplona şehrinde adam ölüme adeta kafa tutmuştu. 32 yaşındaki Davip Lopez güvenli bölgeyi terk edip iki boğa arasında selfie çekmeye çalıştı. Bu tutkusu maalesef sonu oldu!

2. Arabada Selfie Çekerken Kaza Yaptı

Selfie Çekerken Ölen insanlar

Courtney Stanford, 26 Nisan 2014'te Kuzey Carolina'da arabasında seyir halindeyken çekmeye çalıştığı selfie sonunu getirdi. Araba önce bir kamyona daha sonra yolun dışındaki bir ağaca çarptı. Courtney, olay yerinde hayatını kaybetti. Hayatımıza giren bu çılgın selfie muhabbetini fazla abarttık belki de. Öldüğü sırada Pharrel Williams "Mutlu" adlı şarkıyı dinlemekteydi. Ne kadar her şeyin yolunda gittiğini düşünsek de bazen arzularımız geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurabiliyor. Küçük bir yanlışın ne gibi sonuçlar ortaya çıkardığını hep birlikte görüyoruz.

3. Cabo da Roca'da Selfie Çekerken Düştü

Selfie Çekerken Ölen insanlar

Cabo da Roca, Avrupa'nın en batı noktası olan ve Eski Kıtanın Atlantik Okyanusu'nun fırtınalı sularıyla buluştuğu mükemmel manzarasıyla ünlü yer. Buraya gelip selfie çekmeden dönmeyeceğinize emin olabiliriz. Bunda bir sakınca da yok tabi. Ama selfie çekerken güvende olduğunuzdan da emin olmanız gerekmektedir. Bir anlık dalgınlık hayatınıza mal olabilir. Bu Polonyalı aksiyon tutkunları, neyi kime kanıtlamaya çalıştıklarını anlayamadan yüzlerce metre yükseklikten aşağıya düşüp feci şekilde can verdiler.

4. Uçakta Selfie Çekerken Füze Vurdu

Selfie Çekerken Ölen insanlar

Bir çocuğun ve annenin aynı selfiede poz verdiğine hepimiz tanık olmuşuzdur ancak bu fotoğraf hakkında şok edici bir gerçek var. Kuala Lumpur'a tatil yapmaya giden anne ve oğul, Doğu Ukrayna'yı geçerken MH17 tipi bir füze tarafından vuruldu. Bu selfie vurulmadan hemen önce internete yüklendi. Ve bu trajik olayın hafızalarımıza kazınmasına neden oldu. Gerçekten çok acı...

5. Deniz Aygırı ile Selfie Çekilmek İstedi

Selfie Çekerken Ölen insanlar

Evet sizin de hayvanları çok sevdiğinizi biliyoruz. En sevdiğin hayvan ile selfie çektirebilmek mi? Çinli bir iş adamı bunu başardı. Tüm güvenlik talimatlarını görmezden gelerek 1.5 tonluk bir deniz aygırının havuzuna girdi. Su aygırı ile selfie çektirmek isteyen Çinliye deniz aygırı saldırdı ve onu dev havuzun derinliklerine sürükledi. Her an kameralara saniye saniye yansımıştı.

6. El Bombası Pimini Çekerken Selfie Çekmek İsteyince Elinde Patladı

Selfie Çekerken Ölen insanlar

Ural Dağları'nda görev yapmakta olan iki Rus asker, el bombasının pimini çekip selfie çekmek istedi. Hepimiz el bombalarının güvenilmez olduğunu biliyoruz. Pimi çekmesiyle el bombasının patlaması bir oldu. Ve bu acı cesaret iki askerin ölmesine neden oldu.

7. Selfie Çekerken Kafasına Yıldırım Düştü

Selfie Çekerken Ölen insanlar

Gök gürültüsü ve şimşeklerin çaktığı sırada selfie çubuğu ile fotoğraf çekmek isteyen bir İngiliz, üzerine yıldırım düşmesi sonucu feci şekilde can verdi. Adamın yanı sıra telefonu da toz duman olmuştu. Ne garip öyle değil mi?

8. Tellere Dokundu Canından Oldu

Selfie Çekerken Ölen insanlar

Daha 18 yaşındaki Romen kız olan Ana Ursu, trenlerin nasıl çalıştığından bir haberdi. Tren yolunun üzerindeki tele dokunduğu anda, vücudundan 27.000 volt geçmesi onun sonu oldu. Vücudunun önemli bir yüzdesi yanıklarla kaplanmıştı. Sonrasında nakledildiği hastanede hayatını kaybetmiştir.

9. Partiyi Mahveden Selfie

Selfie Çekerken Ölen insanlar

Bekarlığa veda partileri gelin adayı ve arkadaşlarının Hangover tarzında eğlenmeleri için son şansları. Alkol ve erkek striptizcilerin bulunduğu bir partiye gidip, doyasıya eğlenmek için yola çıkan kızların ölmeden önce çektikleri son selfieleriydi. En iyi arkadaşı aracın kontrolünü kaybetti ve ikisi de olay yerinde yaşamını yitirdiler.

10. Binaların Tepesinden Sarkan Selfieciler

Selfie Çekerken Ölen insanlar

17 yaşındaki gencin, bir yıl boyunca kendisini bir ipe bağlayarak binaların tepesinden düşüyormuş gibi görünmesi sosyal medyada büyük ilgi görüyordu. Onun hesaplamalarında neyin yanlış gittiğini bilmiyoruz, ama ip koptu ve genç delikanlının serbest düşüşü onun sonu oldu.

11. Muğla'da Selfie Çekerken Düştü

Selfie Çekerken Ölen insanlar

Fethiye'de 7 aylık hamile bir kadın dünyaca ünlü olan Kelebekler Vadisi'nde fotoğraf çektirdikten saniyeler sonra dengesini kaybetti. Yaklaşık 300 metre yükseklikten kayalıklara düşerek feci bir şekilde can verdi. Talihsiz kadından geriye ölmeden bir kaç dakika önce eşiyle birlikte çektiği selfie kalmıştı.

Benzer İçerik Önerileri
Çağın Ölümcül Sorunu: Selfie ManiaBeğeni Rekorları Kırdıracak Selfie Tüyoları

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.