Şehrin Merkezinde Doğa: Yıldız Parkı

Beşiktaş'ta bulunan Yıldız Parkı'na daha önce gitmemiş olanlar varsa Yıldız Parkı'nın her mevsimde ayrı bir güzelliğinin olduğunu söylemeliyiz.
Şehrin Merkezinde Doğa: Yıldız Parkı

İstanbul'da yaşayanlar trafiğin ve her daim olan gürültünün insan yaşamını nasıl etkilediğini iyi bilirler. Bunlardan uzaklaşmak için gideceğiniz yerin şehrin tam ortasında yer alması ise farklı bir güzellik. Beşiktaş'tan Ortaköy'e yürürken sol tarafta polis karakolunun sokağında Yıldız Parkı'nın büyük kapısını göreceksiniz. Hadi oradan birlikte adım atalım.

Parkın içine adım attığınızda ağaçların arasında olmak daha en başından size keyif verecek. Ana yolda ilerlerken sağ tarafta birkaç hayvan heykeli göreceksiniz. İlerde sağda karşınıza bir köprü çıkacak. Orada güzel fotoğraflar çekip yolunuza devam edebilir ya da köprüden dönerek korunun iç kısımlarında yürüyebilirsiniz. İşte o zaman karşınıza ağaçlarda yürüyen ve kendilerine ağaçlardan bulduklarını yiyen sincaplar görebilirsiniz.

yildiz-parki-sincap.JPG

Sevimli bir şekilde etrafta dolaşan sincaplar her ne kadar korkmuş gibi görünmeseler de en ufak bir yaklaşma çabanızda ağaçlara tırmanıp kaçıyorlar. Onlara yaklaşmadığınız müddetçe izlemenize izin veriyorlar.

Korunun içinde ilerlediğinizde eskiden kullanılan bir restoranın yıkıntısını göreceksiniz. Dikkatli bir şekilde kırık camından içeri girerseniz oradaki ışık ve eski yapının görüntüsüyle harika fotoğraflar yakalayabilirsiniz.

yildiz-parki-001.JPG

Bu yapının tavanına baktığınızda kırık camların arasından gökyüzünü görebilirsiniz.

Parkın içindeki Kır Kahvesi'nde doğa içinde biraz soluklanıp bir şeyler yiyip içebilirsiniz.

yildiz-parki-kir-kahvesi-002.jpg

Parkın içinde birçok köprü var. Bu köprülerden geçerken fotoğraf çekmeden duramayacaksınız.

Eğer çocuklarınızla gittiyseniz Yıldız Parkı'nın içinde bulunan Malta Köşkü ve Çadır Köşkü'nün bulunduğu yerde havuzda yaşayan ördekleri izlemek isteyebilirler.

yildiz-parki-kosk.jpg

Yıldız Parkı kar yağdığında da farklı bir güzelliğe bürünüyor. İşte kış aylarından bir fotoğraf

yildiz-parki-kar.jpg

Damla DAĞ / NeOldu.com

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.