Şefkat Çetin Kimdir? Nereli? Çalışma ve Siyasi Hayatı

Şefkat Çetin, 1954 yılında Yozgat Boğazlıyan’da doğmuştur. MHP eski Ankara Milletvekili Şefkat Çetin hakkında bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.
Şefkat Çetin Kimdir? Nereli? Çalışma ve Siyasi Hayatı

Şefkat Çetin, Nazik ve Şevki Çetin çiftinin oğlu olarak 8 Kasım 1954 tarihinde Yozgat'da doğdu. Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden Sosyal Bilgiler Bölümü'nü bitirdi. Genç yaşlardan itibaren milliyetçi düşünce hareketlerine katılan Şefkat Çetin, MHP Genel Başkan Yardımcılığı ve Ankara Milletvekilliği gibi görevlerde bulundu. Evli ve iki çocuk babası olan Şefkat Çetin, 68 yaşında ve Yozgatlıdır.

Eğitim ve Çalışma Hayatı

Şefkat Çetin Kimdir?

Eğitim hayatını Yozgat'ta başlayıp, orta ve lise eğitimini burada tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden Sosyal Bilgiler Bölümü mezunu oldu. 1971 yılından itibaren, Türk milliyetçiliği düşüncesinin güçlenmesini hedefleyen kuruluşlar içinde yönetici olarak çalışmaya başladı.

Siyasi Hayatı

Şefkat Çetin Kimdir?

Şefkat Çetin, 1978 yılında Ülkü Ocakları Genel Başkanı olarak atandı.

1980 Darbesi'nden sonra, Milliyetçi Çalışma Partisi (MÇP) ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) bünyesinde Merkez Karar Kurulu ve Merkez Yürütme Kurulu üyeliği yaptı. Başkanlık Divanı'nda hizmet verdi.

1997 ile 2002 yılları arasında MHP Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak çalıştı.

1999 Türkiye genel seçimlerinde ilk kez MHP Ankara milletvekili olarak meclise girdi.

2012 yılının 4 Kasım tarihinde gerçekleşen 10. Milliyetçi Hareket Partisi Olağan Genel Kurulunda Merkez Yönetim Kurulu üyesi seçildi.

2015 yılının Mart ayında yapılan 11. Milliyetçi Hareket Partisi Olağan Genel Kurulunda tekrar Merkez Yönetim Kurulu üyesi seçildi ve Başkanlık Divanı üyeliğine seçilerek Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine başladı.

2015 yılının Haziran ve Kasım aylarında yapılan Türkiye genel seçimlerinde tekrar MHP milletvekili olarak meclise girdi.

2018 yılının Haziran ayında yapılan genel seçimlere katılmak için milletvekili adaylığı başvurusu yapmadı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.