WEB TV » DÜNYA »

Hırsız Fena Yakalandı

Sedat Peker'den Mustafa Armağan'a Tarih Dersi!

Atatürk hakkında yakışıksız sözler sarf eden Mustafa Armağan ve Hasan Akar'a tepkiler çığ gibi büyüyor. Sedat Peker de bugün bir video yayınlayarak bu isimlere adeta tarih dersi verdi.

Sedat Peker sosyal medya hesaplarından yayınladığı videosunda 2. Abdülhamid Han ve Bediüzzaman Said Nursi’yi örnek vererek Atatürk'e hakaret eden bu Mustafa Armağan, Süleyman Yeşilyurt ve Hasan Akar'a adeta tarih dersi verdi.

Peker konuşmasında; ‘’Türk İslam Davası’nın Neferleri Atatürk’ü günahıyla sevabıyla sevmiş ve en büyük atalardan birisi olarak kabul etmişlerdir. Türk Milliyetçilerinin yani Turancıların sevmekten asla vazgeçmeyecekleri Atatürk hakkında bu tip saygısız konuşmalar yaparak milletimiz içinde bölücülük yapanlar kesinlikle ya provokatördürler ya da soylu ünvanlarına rağmen ondan bile daha kötüsü olan gerçek birer kördürler.’’ dedi.

Peker ayrıca bu kişilerin ya provokatörlük ya da kör olduklarını iddia etti.

Sedat PEKER’in Konuşmasının Detayları;

Kıymetli dostlarım,

Son bir kaç gündür anlam veremediğim bir şekilde Gazi Mustafa Kemal Atatürk hakkında bazıları tarafından söylenen çok kalitesiz sözler duyuyoruz. Bu durumun en üzücü yanı ise bahsi geçen kişilerin isimlerinin önünde tarihçi, araştırmacı, profesör gibi çok janjanlı sıfatların  bolca bulunmasıdır.

Daha önceki paylaşımlarımda da hep değindiğim gibi tarih milletimizin ortak malıdır. Şu veya bu sebeple bazılarımız bir başkalarını daha fazla sevebilir, bazılarımız ise kendilerince haklı olduklarına inandıkları bazı sebeplerle sevmeyebilirler. 

Bence bu konuda baz alınması gereken ölçü eleştirilerin kişisel sevgi ve saygı çerçevesi içinde olmasıdır. Abdülhamid Han Hazretlerine yapılan haksızlıklar gün yüzüne çıktıkça kendisi hakkında bütün vatandaşlarımızın yüreğinde bir üzüntü hasıl olmaktadır. 

Atatürk’ün arkasından konuşan kişilerden bazıları kendisini Nurcu olarak tanımlıyorlar. Abdülhamid Han Hazretleri’nin tahtından zorla indirilişinde Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri de önemli rol oynamıştı. O zaman Abdülhamid Han Hazretlerine haksızlık yapıldığına inananlar da Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerine mi hakaret etsinler.

Dikkat ederseniz her iki sima için de hazret kelimesi kullandım. Çünkü her ikisi de yaptıkları şeyin bu ülke için iyi olduğunu düşünerek yapmışlardı. (Bence Hazrettirler.)

Atatürk hakkında yakışıksız konuşmalar yapanlar kendi  karısının, çocuklarının ve iş arakadaşlarının yaşattıkları sorunlardan dolayı tüm sorunlar bana mı geldi Allah’ım diye dert yanarken, Atatürk ise Sevr Anlaşmasıyla çaresizlikler içerisinde yok edilmeye mahkum edilmiş bir milleti hem kendi kişisel yetenekleri hem de silah arkadaşlarının gayretiyle kurtarabilmeyi başarmıştır. 

Sınırımızda emperyalist güçler PYD’ye ağır silahlar verilmesi anlaşmalarını imzalarken, atalarımızın ilk yurdu olan Doğu Türkistan coğrafyasında Müslüman Türkler Çin’in baskıları yüzünden sıkıntılar içinde kıvrandığı ortadayken, kısacası ülkemizle ilgili emperyalist güçler tarafından günümüzde Sevr Anlaşması’nı bile aratacak planların yapıldığı benim gibi sokaktaki en cahil insanlar tarafından dahi bilinmektedir. Bu sebeple janjanlı ünvanları olan bu kişilerin yaptıklarında iyi niyet aramak asla mümkün değildir. 

Türk İslam Davası’nın Neferleri Atatürk’ü günahıyla sevabıyla sevmiş ve en büyük atalardan birisi olarak kabul etmişlerdir. Türk Milliyetçilerinin yani Turancıların sevmekten asla vazgeçmeyecekleri Atatürk hakkında bu tip saygısız konuşmalar yaparak milletimiz içinde bölücülük yapanlar kesinlikle ya provokatördürler ya da soylu ünvanlarına rağmen ondan bile daha kötüsü olan gerçek birer kördürler.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

İzlenme: 31825
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.