• DOLAR5,80780.65
 • EURO6,42730.72
 • ALTIN273,0580.06
 • BIST108.786-0.08

Sedat Peker; ‘Sözde Din Hocaları Gençliği Deizme Sürüklüyor!’

Sedat Peker; ‘Sözde Din Hocaları Gençliği Deizme Sürüklüyor!’
20.05.201911:43

Sedat Peker’den dikkat çeken çıkış. Toplum psikolojisini bilmeyip din hocası ünvanını kullananların yasa çıkarılarak engellenmesi gerektiğini ifade etti. ’Deizmi hortlatıyorlar.’

Haber güncelleme tarihi 21.05.2019 10:49

Sedat Peker’den dikkat çeken açıklamalar. Peker, katıldığı iftar davetinde 15 Temmuz şehitleriyle ilgili hadsizce konuşan sözde hocaya ne tepki gösterdi? Toplumda hiçbir eğitim almadan din hocası ünvanıyla gezinen ve açıklamalar yapan sözde hocalarla ilgili nasıl bir çağrıda bulundu?

Peker, katıldığı iftarda yaşananları kendine has üslubuyla böyle anlattı;

Kıymetli Dostlarım

Arkadaş topluluğumuzun en samimi ve en genç üyelerinden biri olan Süleyman Zengin

kardeşim kendi mahallesinde Sarıyer Ayazağa'da bir iftar düzenledi. Çok yüksek katılımcı kardeşlerimizle beraber iftarımızı açtık.

Bu iftarda da genç kardeşlerimizin sayısının çokluğu geleceğe dair beni çok umutlandırdı.

Ancak bir önceki gün yaptığımız konuşmalar yine sohbetimizin konusunu belirledi. 'Din hocası' olarak bilinen bir şahıs sohbet esnasında 15 Temmuz'daki şehitlerimizin içinde alkollü olanların olduğunu, onların şehit sayılamayacağını söylemişti. Ben de o hocaya cevaben bizler imanımızdan dolayı dev gibi dünyamızın dahi, iğne başı kadar yer kaplayamadığı, hala daha sınırlarını bilmediğimiz koca evrenin YÜCE ALLAH'ın 'OL' demesiyle olduğuna inanıyoruz dedim.

"Hem de nasıl inanmak... Bizleri oluşturan hücrelerimizle hatta hücrelerimizin içindeki alyuvarlarla, akyuvarlarla hatta hücre çekirdeklerimizle bile inanıyoruz" dedim bahsi geçen hocaya dönerek... YÜCE ALLAH'ın 'OL' demesiyle bu muazzam evrenin olduğuna inanıyorsun ancak YÜCE ALLAH'ın isminin yüceliği için, YÜCE ALLAH'ın isminin ülkemizin minarelerinden eksilmemesi için, barda eğlenirken, eğlencesini bırakıp ölüme koşan bir genci YÜCE ALLAH'ın meleklerini yollayarak,  ölmeden önce manevi anlamda boy abdesti aldırabileceğine inanamıyor musun?" dedim.

Yapmış olduğum bu tespite biraz kendisi de şaşırdı ve sonrasında sessiz kaldı. Ben ülkemizde yaşanılan bazı gelişmelerden dolayı şuna tüm kalbimle inanıyorum gerekirse meclis tarafından bir kanun çıkarılmalı... Bu kanun sayesinde öngörü yeteneği yüksek olmayan toplum sosyolojisi konusunda, ehil olmayan hele hele insan psikolojisini bilmeyen kimselerin 'HOCA' ünvanını asla kullanmamaları gerektiğine inanıyorum.

Hem vallahi, hem billahi durum bizim tahmin ettiğimizden çok daha vahim... Hem dünkü, hem de bugünki yazımda bahsettiğim bu sözde hocaların yüzünden 'deizm' denen illet, tüm gençliğin içinde çok hızlı bir şekilde yayılmakta... Bu hepimizin omuzlarında bir vebal ve bir yüktür. Ancak gerekli tedbirler alınmazsa, gençliğin ve dolayısıyla da  geleceğimizin sonu üstad MEHMET AKİF ERSOY'UN tabiriyle, "Hüsranı mubindir", yani 'felaket'tir...

Düşman asla uyumuyor... Sempatik görünüşlü tiplemeleri kamuoyunda parlatarak, onlara toplum içinde hak ettiklerinden çok daha fazla sevgi ve saygı duyulmasını çok kısa sürede sağlıyorlar...

Bu sayede kendi elimizle boynumuza tasma takıp, farkında bile olmadan tasmanın bağlı olduğu ipi  dünyanın gizli patronlarının ellerine teslim ediyoruz... İşin finalinde de kendi kendimizi, 'Hakedenlere ders verdik, alternatif bir lider bulduk' diyerek kandırmaya devam ediyoruz.

SEDAT PEKER

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
66
12
13
9
9
7
4
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 4
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  BENZER HABERLER
  Tüm Hakları Saklıdır © 2015 NeOldu.com
  Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
  kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.