Sedat Peker Özgür Suriye Ordusu'na Binlerce Çelik Yelek Gönderdi!

Sedat Peker Özgür Suriye Ordusu'na Binlerce Çelik Yelek Gönderdi!
18.03.201823:43

Sedat Peker, Özgür Suriye Ordusu'na binlerce çelik yelek gönderdi. Çelik yelekleri teslim alan Özgür Suriye Ordusu mensubu bir asker videoyu sosyal medya hesabından paylaştı.

Haber güncelleme tarihi 21.03.2018 23:48

Sedat Peker Özgür Suriye Ordusu'na binlerce çelik yelek gönderdi. Çelik yelekleri teslim alan ÖSO askeri Sedat Peker ile ilgili bir video paylaşarak sosyal medya hesabından paylaştı. Peker geçmişte de ÖSO'ya destek veren isimlerden biriydi.

AFRİN ELE GEÇİRİLDİ!

Türk Silahlı Kuvvetleri ile birlikte hareket eden Özgür Suriye Ordusu, Çanakkale Zaferi'nin yıldönümünde PKK - PYD'nin yuvası haline gelen Afrin'i ele geçirdi. Sedat Peker'in Özgür Suriye Ordusu'na yolladığı binlerce hücum yeleğinin görüntüleri ilk defa yayınlandı. 

sedat-peker-006.jpeg

 

Sedat Peker'den Açıklama

Konuyla ilgili Sedatpeker.com sitesinden abir açıklama yapan Peker şu sözleri söyledi;

Kıymetli Dostlarım

    Suriye’de savaşmak için o bölgeye geçen mücahid kardeşlerimizle görüştüğümde Özgür Suriye Ordusu’nun fazlaca şehit vermesinin sebebini tartışmıştık. Çelik yeleklerinin yeterli sayıda olmadığını, mevcut olanların da içine çelik plaklar dizilmiş kumaş yelekler olduğunu öğrenmiştim. (Bu yelekler çok ağır oldukları için onları giyip kırsalda gerilla savaşının yapılabilmesinin mümkün olmadığını söylüyorlardı.) 

sedat-peker-celik-yelek.jpeg

    Bu konu ile ilgili yaptığım araştırmalarda yurtdışında yeni bir ürünün bulunduğunu seramik olduğu için en fazla 1- 2 kilo ağırlık tuttuğunu ancak fiyatı pahalı olduğu için çok fazla rağbet görmediğini söylediler.

    Biz olayın maddi boyutunun YÜCE ALLAH’ın izniyle sağlayabilmiş olsak da bu sefer bu tarz ekipmanlarla ilgili Türkiye'ye uygulanan gizli bir boykotla karşılaştık. Ancak YÜCE ALLAH’a şükürler olsun ki arkadaşlarımız yılların sağlamış olduğu tecrübeyle bu sorunu da aştılar. (Şu anda çelik yeleklerin nakliyesi hızlı bir şekilde başladı.)

    Yine o bölgedeki dostlarımızla konuşmalarımızda en fazla ihtiyacın pick-up tarzı araçlar olduğunu öğrendik. YÜCE ALLAH’a şükürler olsun ki onların da satın alım anlaşmalarını tamamlayarak kısa bir süre içersinde bölgeye ulaştırabilecek duruma geldik. 

özgür suriye ordusuna sedat peker'den çelik yelek

    Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere milli silah sanayini savunan devlet büyüklerimize karşı her platformda destek olacak sözler söyleyerek bu alana bütçeden biraz daha fazla maddi destek sağlanması için lobi çalışmaları yapmalıyız. 

    Aksi takdirde kısa bir zaman diliminde milli savunma sistemimizi oluşturamazsak gelecek yıllarda evlatlarımızın ve torunlarımızın bu coğrafyada huzur ve güven içersinde yaşamalarını maalesef ki sağlayamayız.

    Kıymetli dostlarım Türk bilim adamları tarafından gerçekleştirilen milli envanterimize girecek yeni silahlarla ilgili sosyal medyada bir haber gördüğünüzde o haberin mutlaka yayılmasını sağlayın. 

    Çünkü bu tip görseller yüce milletimizin tüm fertlerinin özgüvenlerinin daha çoğalmasını sağlamasının ötesinde ruhsal dünyamıza kattıklarıyla da YÜCE ALLAH’ın izniyle bizim daha azimli daha mücadeleci yani kısaca yenilmez olmamızı sağlayacaklardır..

BİR UMUTTUR YAŞAMAK 
REİS SEDAT PEKER

sedat-peker-030.jpg

Arazi Aracı ve Teçhizat Göndermişti!

Daha önce de Suriye rejimiyle birlikte hain terör örgütü PYD'ye karşı savaşan Türkmen grupları ve ÖSO askerlerine arazi araçları gönderen Peker, Afrin harekatına katılan gruplara binlerce çelik yelek gönderdi. Peker, Suriye rejim güçleri ve terör örgütü PKK-PYD'ye karşı savaşan güçlere geçmişte de destek vermişti.

sedat-peker-029.jpg

Hücum yeleği olarak adlandırılan teçhizatlar ÖSO askerlerine ulaştırıldı. Sedat Peker, Suriye'de mücadele eden ÖSO askerlerine geçmişte de arazi aracı ve ekipmanlardan göndermişti.

sedat-peker-028.jpg

Telsiz sistemi, drone, arazi araçları, psikolojik harp aracı olan aksiyon kameralar, diz üstü bilgisayarlar, haşere ekipmanları, battaniye gibi yardımlarda bulunan Peker bu defa binlerce çelik yelek gönderdi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 5
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Etiketler:
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.