Sedat Peker’e Örtülü Ödenekten 500 Milyon Dolar mı Verildi? İşte Peker’in Yanıtı!

Sedat Peker’e Örtülü Ödenekten 500 Milyon Dolar mı Verildi? İşte Peker’in Yanıtı!
22.06.201910:23

Sedat Peker kişisel bloğundan yayınladığı bir yazıyla Cumhur İttifakı’na neden destek verdiğini açıkladı. Peker yazısında AK Parti'den herhangi bir menfaati olmadığını, ülkenin bütünlüğü ve birliği için Cumhur İttifakı'nı desteklediğini açıkladı.

Haber güncelleme tarihi 22.06.2019 14:14

Yayınladığı "Uğradığım haksızlıkları bir de benden dinleyin" başlıklı yazıda adeta sitem eden Peker, kendisine AK Parti'den menfaati var diyenlere cevap verdi.

Medya ve iş hayatında başından geçen olumsuz olayları örnek gösterdi.

İşte Sedat Peker'in o yazısı;

KIYMETLİ DOSTLARIM,

Paylaşımlarımı takip eden bazı arkadaşlarımız benim keyfimin yerinde olduğunu, AK PARTİ iktidarından hem maddi hem de başkaca destekler gördüğümü bu yüzden CUMHUR İTTİFAKI’na destek olduğumu söylüyorlar. Hatta bazıları rakam vererek şahsıma örtülü ödenekten 500 milyon verilerek sokakları dizayn ettiğimi, gittiğim yerlere gelen gençlerin de bu paralar sayesinde olduğunu söylüyorlar.

Kardeşlerim seçim öncesinde sizlerle dertleşmek istedim. (Bu paylaşımı bu sebeple hazırladım.) Değil bana 500 milyon dolar vermek maalesef ki bugüne kadar şahsıma bir bardak kahve bile ısmarlamadılar. Ayrıcada cezaevinden çıktığımdan beri telefonlarımıda düzenli olarak dinliyorlar. (Oysaki terör örgütlerinin ölüm listelerinde olduğum için yanımda olan polis memurundan dolayı 24 saatimde ne yaptığımı zaten çok iyi biliyorlar.) 

Bir arkadaşım yanıma gelerek ‘’AK PARTİ’ye ait falanca belediyeyi arayabilir misin? Benim bir konum var, sadece anlatmak istiyorum. Beni dinlemelerini sağlarsan benim için yeterli olur.’’ demişti. Bende kendisine ‘’Ben aramayayım eğer ararsam işin hayatta olmaz.’’ demiştim. Arkadaşımda galiba onu başımdan salmak için böyle söylediğimi düşünmüş olacak ki ‘’Ya adam seni çok seviyor, mutlaka gün içinde birkaç sohbetinde senden bahsediyormuş.’’ demişti.

Bende ‘’Kendisinin beni sevmesi konusunda sorun yok ancak her nedense ben birşey rica edersem nasıl oluyor neden oluyor bilmiyorum ancak o işin kesinlikle olmayacağını biliyorum.’’ demiştim. ‘’Başka bir arkadaşımıza rica edelim senin için o ararsa randevu alır sende konunu anlatırsın.’’ dediğimde adamcağız bana, ‘’VALLAHİ ben bu işten hiçbir şey anlamadım.’’ dedi. ‘’Zaten sorun yok bende bugüne kadar hiçbir şey anlayamadım.’’ diyerek cevap vermiştim.

AK PARTİ’nin içerisinde alt seviyelerde yönetici konumunda bulunan bazı genç arkadaşlar yanıma gelip resim çekiliyorlar. Şahsımı sevdikleri için bu resimleri paylaşıyorlar. Sonra bazıları bu arkadaşları arayıp ‘’Siyasette geleceğiniz var, bu resimleri kaldırsanız daha iyi olur.’’ diye uyarıp resimleri kaldırttıyorlar. (Sanki vebalıymışız gibi.)

Bugüne kadar AK PARTİ’ye yakın hiçbir basın kuruluşunda benimle ilgili iyi bir haber görmemişsinizdir. Sahip olduğum tüm imkanları inandığım değerler uğrunda harcadığım halde bir tanesiyle ilgili iyi yönde bir yazı göremezsiniz. Bazı köşe yazarları gazeteci ahlakından dolayı yazmak istediğinde onları birileri arayarak yazılarını iptal ettirdiler. Hadi bana yapılanlarıda bir kenera bırakalım. Bunların aynılarını eşime de yaptılar. Kendisinin başkanlığını yaptığı hayır organizasyonlarında organizasyon sahibi olarak onun ismini değil de yardımcılarının ismini yazdılar. Organizasyonlarda çekilen hatıra resimlerinden eşimi photoshopla çıkarıp o şekilde yayınladılar.

Anayasa Mahkemesi’nin kararıyla tüm Ergenekon sanıkları gibi serbest kaldığım halde fetöcülerin hakkımda çıkardıkları ‘’Serbest kalmak için AK PARTİ’yle anlaşma yaptı.’’ haksız algısına rağmen bir tanesi vicdanlı davranıp gazeteci ahlakı gösterip ‘’Böyle saçmalık mı olur? Tüm Ergenekon sanıklarıyla beraber AYM kararıyla serbest bırakıldı.’’ diye yazı dahi yazmadılar. Terör örgütlerine karşı söylediğim sözleri pkk ve fetö yanlısı sözde gazetecilerin ‘’Sedat Peker muhalifleri tehdit etti.’’ şeklinde değiştirerek haksızca üzerime gelinmesine dahi sessiz kaldılar. ‘’Saçmalamayın her şey ortada, adam bunları teröristlere dedi.’’ bile demediler, diyemediler.

Bunlar gibi size binlerce şey anlatabilirim. Bunun üzerine siz de bana haklı olarak şu soruyu sorabilirsiniz. O zaman sana bütün bunları yapanlara neden elinden geldiğince destek olmaya çalışıyorsun. Bende onlara cevap olarak beni en çok etkileyen halifelerimizden biri olan HZ. ALİ (R.A.) efendimizin yaptığı bir hareketi örnek göstererek cevap vermek isterim.

Hepiniz bilirsiniz, savaşta HZ. ALİ (R.A.) düşman askerinin kılıç darbesinden kurtulup onu yere düşürmüşken ve düşmanını tam öldürecekken düşmanı yerden onun mübarek suratına tükürüyor. HZ. ALİ (R.A.) düşman askerini öldürmekten vazgeçince düşmanı bundan etkilenip bağırıyor ‘’Beni neden öldürmedin?’’ HZ. ALİ (R.A.)’ın cevabı çok etkileyicidir. ‘’Seni biraz evvel davam için öldürecektim ancak yüzüme tükürdüğün için sinirim daha da arttı. Seni öldürürsem nefsim için öldüreceğimden dolayı vazgeçtim.’’ diyor.

Kıymetli dostlarım bir tarafta AK PARTİ’nin içinde bazıları tarafından şahsıma yapılan bazı haksızlıklar diğer tarafta ise oluşacak bir yönetim boşluğunda ülkemizin bağımsızlığının, toprak bütünlüğünün yok olma tehlikesi… Ben şahsıma yapılan haksızlıkaları  YÜCE ALLAH’ın mahkemesine yani mahkemelerin en yücesi olan MAHKEME-İ KÜBRA’ya bıraktım.

Ülkeme olan sevgim, vatanıma olan sevdam nefsime yapılanlarının önündedir. Ayrılıkçı fikirleri savunan hdp’in desteklediği ATATÜRK’ün partisi olduğunu söyleyen ancak bence şu an ne yaptığının farkında bile olmayan partinin ve de MİLLİYETÇİ olduğunu söyleyen ancak hdp’nin desteğini ve müttefikliğini kabul edenlerin oluşturduğu bir birlikteliğin ülkemi felakete sürükleyeceğini öngördüğüm için nefsime yapılanları bir kenera koyup hem kendimin hem de sevdiklerimin CUMHUR İTTİFAKI’na oy vermeleri için herşeyi yapmayı bir görev olarak kabul etmekteyim.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
6
1
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Etiketler:
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.