Saç Ekimi Kellikten Kurtulmanın Ömürlük Çözümünü Sunar!

Op. Dr. Leyla Arvas
Op. Dr. Leyla ArvasBu içerik SAĞLIK kategorisine 17 Mayıs 2021 10:26 tarihinde eklendi

Saç dökülmesinden muzdarip erkekler ve kadınlar için Saç Ekimi hayat değiştiren bir işlem olabilir. Saç ekimi güzel, doğal bir görünüm sağlar. Saç ekimi teknolojilerini kullanarak, Quartz Clinique'deki yüksek eğitimli uzman ekibimiz, hastalarımıza özel ve sıcak bir ortamda en son teknoloji ile hizmet sunmaya kendini adamıştır.

Her hastanın bireysel ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilmiş en yüksek kalitede saç restorasyon hizmetleri sunmaktan gurur duyuyoruz…

Saç Ekimi

Saç Ekiminde Kullanılan Fue & Fut Yöntemi Nedir?

İnsan saçı, greft başına 1 ila 4 kök içeren greft adı verilen saç grupları halinde uzar. Bu greftleri çıkarmanın iki yöntemi vardır. FUE yöntemi (foliküler ünite ekstraksiyonu) veya FUT (foliküler ünite transferi). Saç ekimi yöntemine karar verirken en önemlisi beklentiniz olmalıdır. Saç ekimi iyileşme süresinden ne bekliyorsunuz? İz olması sizi ne kadar rahatsız eder? Bu gibi soruların yanıtlarını ararken, teknik tercihini belirlemeniz çok daha rahat olacaktır...

FUE, her seferinde bir saç kökünü içeren greft birimini çıkaran özel bir zımba benzeri cerrahi cihazla gerçekleştirilir. FUE doğrusal bir iz bırakmaz, ancak her giriş noktasında minik izler bırakır. Bu izlerin görülmesi iyileşme sonrası kolay değil. FUE ile olan tecrübemiz de başarılı büyüme oranının FUT yöntemine göre daha hızlı iyileşme süresi olduğunu gösteriyor. Gerekli sayıda greft almak için geniş bir alana binlerce ponksiyon yapılır.

FUT, daha uygun bir şekilde "Strip Excision" tekniği olarak bilinir ve donör bölgeden yüzlerce veya binlerce saç grefti içeren bir şerit derinin çıkarılmasıyla gerçekleştirilir. Şeridin çıkarıldığı yerde net bir yara izi kalacaktır. Ancak saçlı derinin içine gizlenir.

Gelişmiş teknikler (trikofiti kapatma), yaranın minimum düzeyde olmasını sağlar ve uygun planlama, görünür olmamasını sağlar. Şerit çıkarıldıktan sonra, daha fazla işlenir ve tek tek greftler, ekime hazırlık için mikroskop altında eksize edilir.

Her yöntemin avantajları ve dezavantajları, Saç Ekimi forumlarında tutkuyla ve hararetle tartışılır ve her iki yöntem hakkında da mümkün olduğunca çok şey öğrenmemizi sağlar.

Uzman saç ekimi doktorlarından oluşan ekibimiz, nakledilen saç greftlerinin ekilmesi için oldukça özel bir yöntem olan "Optimal Yoğunluk Tekniği" ni uygularlar. Bu yöntemi, doğal görünümlü saç çizgileri oluşturmak ve mümkün olduğunca doğal yoğunluğu geri kazanmak için kullanırlar.

Saç ekimi ameliyatının başarısı büyük ölçüde donör saçınızın kalitesine, hacmine ve yoğunluğuna bağlıdır. Saç ekiminin sizin için uygun bir çözüm olup olmadığını öğrenmek için Quartz Clinique ile iletişime geçin.

Saç Ekimi

İhtiyacınız Olacak Greftlerin Sayısını Hesaplamak

Yumruğunuz büyüklüğündeki saç dökülme bölgelerinde genellikle saçınızın kalibresine bağlı olarak doldurulması için 1.200- 1.500 saç ekimi grefti gerekir.

Bu genel kuralı kullanarak, makul bir hata payı dahilinde kaç greft ihtiyacınız olabileceğini tahmin edebilirsiniz. Bir yumruk, iki yumruk veya daha fazla saçsız alanınız mı var?

Optimum Yoğunluk Tekniği Nedir?

25 yılı aşkın süredir geliştirilmekte olan "Optimum Yoğunluk" tekniği, saç ekiminde en iyilerden oluşan rafine ve oldukça gelişmiş bir koleksiyondur. Doğal saç çizgileri, inanılmaz yoğunluğu, mükemmel doğal yönü ve tüm foliküllerin açılı olması ve saçlar arasındaki boşlukla "bakmadan" artırılmış yoğunluk yaratan "Optimum Yoğunluk" tekniği günümüzde mevcut olan en gelişmiş saç ekim tekniğidir.

Üstün enstrümantasyon ve teknik, foliküllerin her zamankinden daha yakın bir şekilde nakledilmesini sağlar. Gerektiğinde tek bir greft olarak nakledilen 1, 2, 3 ve 4 saç kökü ile müşteriler sadece güzel doğal saç çizgilerinin değil, aynı zamanda başın arkasına kadar yoğunluğun faydalarından da yararlanırlar. Bu, tipik olarak orta kafa derisi, alın hattı boyunca kullanılan ve yeni bir saç çizgisini yeniden oluşturmak için kullanılan tek saç folikülleri ile 3 adede kadar saç içeren bir greft ile sonuçlanabilir, müşteriler kalıcı, doğal ve tamamen tespit edilemez ve kalın bir başın faydalarından yararlanır. Dürüst olmak gerekirse; FUE saç ekimi, minimal invaziv yapısı nedeniyle günümüzde en çok aranan saç ekim tekniklerinden biridir. FUE, saç ekiminin geleneksel şerit yönteminden farklı olarak donör bölgede doğrusal bir iz bırakmaz, bu nedenle saç ekiminizi son derece doğal ve gizli bir süreç haline getirir. FUE tekniği, özel olarak tasarlanmış bir alet kullanarak saç köklerini doğrudan donör bölgeden alıp saçsız veya seyrelmiş alanlara yerleştirir.

Saç Ekimi

Saç ekimi fiyatları ekilen greft sayısına, uygulanan tekniğe ve işlemi yapan ekibin tecrübesine göre değişkenlik gösterir. Saç ekimi fiyatları ile ilgili özel bir görüşme planlamak için lütfen Quartz Clinique’i +90 542 464 74 33’ü arayın veya www.quartzclinique.com dan randevu talep edin. Saç ekimi fiyatları yapılacak işlemin tekniğine göre farklılık göstermektedir. Ziyaretinizi memnuniyetle karşılıyoruz.

Özel Quartz Poliklinik - www.quartzclinique.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
BENZER İÇERİKLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.