Rüyada Şahadet Getirmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Şahadet Getirmek Ne Anlama Gelir?
20.02.201608:25

Rüyada Şahadet getirmek ne manaya gelir? Rüyada Şahadet getirmek İslam alimleri tarafından nasıl yorumlanır? Rüyada Şahadet getirmekle ilgili merak ettikleriniz haberimizde;

Haber güncelleme tarihi 03.10.2018 14:00

Rüyada Şahadet Getirmenin Anlamı ve Yorumu

Rüyada Şahadet getirmek, genellikle hayırlara yorulur ve rüya alimlerine göre görülen en güzel rüyalardan birisi olduğuna yorulur. Rüya gören kişi için, oldukça iyi ve hayırlı bir rüya olduğu söylenir. Rüyada Şahadet görmenin manası, gerçek hayatınızda da son nefesinizde şahadet şerefine ulaşacağınıza ve imanlı bir şekilde ruhunuzu teslim edeceğinize delalet edilir. Rüyada Şahadet getirmek bazı tabircilere göre ise kişinin şehitlik mertebesine ulaşıp, bu dünyayı terk edeceğine işarettir. Rüyasında tam ve eksiksiz olarak Şahadet getiren kişi, isteklerine ve amaçlarına ulaşarak, çektiği sıkıntılardan kurtulacağına ve bir ömür mutlu olacağın yorulur. Şahadeti yarım getirmek ise amellerinizde bir sıkıntı olduğunu gösterir, imanınızı güçlendirmek için daha çok gayret etmeniz gerekeceğine delalet eder.

Rüya sözlüğü yazarları yani rüya tabircileri, rüyada Şahadet getirmeyi rüyanın görülme şekline ve niteliğine göre farklı yorumluyorlar.


Rüyada Şahadet Getirerek Ölmek

Rüyasında Şahadet getirerek ölen kişinin yüzü hem dünyada hem de ahirette güleceği şeklinde yorumlar yapılır. Rüyada Şahadet getirerek son nefesini vermek, hem ahret hem de dünya hayatında mevkinizin yüksek olmasına, Allah katında iyi şeyler yaptığınıza, insanların sevgisini ve saygısını kazanarak dünyada itibarlı bir isim taşıdığınız şeklinde yorumlanır. Aynı zamanda sıkıntısı olan kişiler için böyle bir rüya görmek, bütün sıkıntılarından kurtularak, daha rahat ve huzur dolu bir ömür yaşayacağı anlamına gelmektedir.


Rüyada Şehadeti Kalemle Yazmak

Rüyada Şehadeti kalemle tam olarak yazdığınızı görmek, dünya hayatında için gönülden istediğiniz dualarınızın kabul olacağına yorulur. Bu rüya özellikle yeni başlangıçlar yapanlar için oldukça hayırlıdır. Mesela yeni işe başlayan biri için bu yeniliğin hakkınızda hayırlı olduğuna ve bu anlamda büyük kazançlar sağlayacağınıza tabir edilir.


sehadet1.jpg

Kişinin rüyasında şehadet görmesi, rüya sahibinin işlerinin iyiye gideceğine, bütün sıkıntılarından arınacağına, kendisine kötü davranan kişilere bile iyi davranacağı anlamlarına gelmektedir.


Rüyada Kelime-i Şehadet Getirmek

Kişinin rüyasında kelime-i şehadet getirdiğini görmesi, rüya sahibinin yaşadığı sorunlarından ve korkularından kurtulacağı demektir.


Rüyada Besmele Çektiğini Görmek

Rüya sahibinin hayallerinin gerçekleşeceği anlamına gelmektedir.

► Rüyada kelime-i şehadet getirmek ile ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayınız. 


Rüyada Uyumadan Şehadet Getirdiğini Görmek

Rüyada uyumadan şehadet getirdiğini görmek, kişinin hayatında değişiklikler olacağına işarettir.


Rüyada Başkasının Şehadet Getirdiğini Görmek

Kişinin rüyasında başkasının şehadet getirdiğini görmesi, rüya sahibinin çevresinden birinin vefat haberi geleceğine delalet etmektedir.

NeOldu.com / Rüya Tabirleri

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
818
43
346
816
815
33
158
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.