Rüyada Hz. Muhammed'i (S.A.V) Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Hz. Muhammed'i (S.A.V) Görmek Ne Anlama Gelir?
19.02.201613:06

Rüyada Hz. Muhammed'i (S.A.S) görmenin manası nedir ve rüya tabirlerine göre rüyasında Hz. Muhammed'in ismini duyan kimse bu rüyayı neye yormalıdır? Rüyada Hz. Muhammed'in elini öpmenin veya sakalını görmenin anlamlarını yazımızda bulabilirsiniz.

Haber güncelleme tarihi 27.09.2018 16:15

Rüyada Hz. Muhammed'i Görmenin Anlamı ve Yorumu

Rüyada Peygamberimiz Hz. Muhammed'i görmek, en hayırlı rüyaların başında geldiğine yorulur. Efendimiz bir Hadis-i Şerif'inde de, "Beni rüyasında görenler, sahiden görmüştür çünkü şeytan benim kimliğime veya suretime bürünemez" demiştir. Rüyasında Hz. Muhammed'i (S.A.V) gören kimselerin hali vakti yerinde, keyfi de yüksek olur. Rüyasında Hz. Muhammed'i görenlerin içinde hüzün varsa onlar bu kederden, tüm ızdıraplardan kurtulur ve hapislikten azad olucağına delalet eder.

Rüyasında Peygamberimizin kendisiyle yakından ilgilendiğini ya da tavsiyelerde bulunduğunu, hayır duasını aldığını ve Hz. Muhammed'e itaat ettiğini, O'nun elinden iyi bir şey yediğini, içtiğini veya giydiğini gören kimse büyük zenginliğe sahip olur ya da iyiliklere vesile olur.


Rüyada Hz. Muhammed'in İsmini Duymak

Rüyasında Hz. Muhammed'in ismini duyan birinin birkaç gün içerisinde iyi haberler alacağı, çile çekmeden mülk sahibi olacağı, hasretini çektiği kişiyle beraber olacağı ve işinde yükseleceği rivayet olunur.

hz-muhammed.jpeg

Rüyasında Efendimizi gören kimse bilgin bir şahsiyetse bildiği konularla olacağı demektir. Ancak normal bir kimse ise o da zamanla alim kişi olur. Tövbe eder ve Allah yoluna döner. Kimi rüya yorumcularının fikrince rüyada Hz. Muhammed'i görmek, kişinin doğru söylediğini ispatlamasına, sözlerinin arkasında durmasına da delalet etmektedir. Rüyasında Peygamberimizi gören kişi etrafındaki herkesten yüce bir mertebeye erişeceği anlamına gelmektedir.


Rüyada Hz. Muhammed ile Konuşmak

Rüyasında Hz. Muhammed ile konuştuğunu gören şahsın rüyası kaybettiği bir mücadeleden sonra yeniden ayağa kalkarak büyük bir zafer elde edeceğine, yakınlarının yardımıyla becerisini artırmaya ve sevindirici gelişmelere işarettir.


Rüyada Hz. Muhammed'in Elini Öpmek

Rüyasında Hz. Muhammed'in elini öptüğünü gören bireyin arzularına ulaşacağına, Hakk'ın ve Peygamberin yolunda ayrılmayacağına delalet eder.


Rüyada Hz. Muhammed'in Sakalını Görmek

Rüya tabircileri tarafından rüyasında Hz. Muhammed'in sakalını gören kimsenin saadete kavuşacağı, hayırlı işlerle meşgul olacağı, güvende olacağı ve tüm vaatlerini yerine getireceği rivayet olunur.


Rüyada Hz. Muhammed'in Mezarını Görmek

Rüya uzmanlarına göre rüyasında Hz. Muhammed'in kabrini gören kimse variyete ve bolluğa kavuşur mahpusta ise özgürlüğe kavuşur.


Rüyada Hz. Muhammed'i Arkası Dönük Olarak Görmek

Rüya sahibinin rüyasında,çok hayırlı bir yolculuğa çıkacağına,gittiği yerde güzel ve güler yüzlü insanlarla tanışacağına,çok mutlu olacağına yorulmaktadır.


Rüyada Hz. Muhammed'in Kendisine Doğru Geldiğini Görmek

Rüyasında Hz. Muhammed'in kendisine doğru geldiğini gören kişinin,iş hayatında kar sağlayacağı,iş hayatının şimdiki olduğundan daha iyi olacağı anlamına gelmektedir.


Rüyada Hz. Muhammed ile Yemek Yemek

Rüya sözlüğü yorumcularına göre rüyasında Hz Muhammed ile yemek yiyen rüya sahibinin,ahiretteki hayatınızda cennetin nimetlerinden faydalanacağınıza,gerçek hayattaki rızkınızın artacağına işarettir.


Rüyada Hz. Muhammed İle Namaz Kılmak

Rüya sahibinin rüyasında Hz Muhammed ile namaz kılması kişinin her zaman zorlukları kolayca aşabileceğine,mutlu ve huzurlu olacağına,ruh halinin mükemmel olacağına delalet etmektedir.


Rüyada Hz. Muhammet İle Yolculuk Yapmak

Rüyasında Hz. Muhammet ile yolculuk yapan kişinin dualarının kabul olacağına,eğer hasta veya hasta bir yakını varsa iyileşeceği anlamına gelmektedir.


Rüyada Hz. Muhammed'i Kızgın Görmek

Rüya tabiri yorumcularına göre rüyasında Hz. Muhammedi kızgın gören kişinin,hayatında kötü bir olay yaşandığına,kişinin zorluklarla karşılacağına,iş hayatında sıkıntılarının olacağına rivayet edilir.

NeOldu.Com / Rüya Tabirleri

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2372
2209
4423
608
1252
638
600
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 21
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.