Rus Ruleti Niçin Oynanır?

Rus Ruleti Niçin Oynanır?
24.06.201508:16

Rus ruleti, bilinen en tehlikeli kumar olmasıyla ünlüdür. Toplu tabancayla oynandığı için rakiplerden birisi sadece uğruna oynadığı şeyi değil hayatını da kaybedecektir.

Haber güncelleme tarihi 04.11.2019 11:16

Rus Ruleti Nedir?

Rus Ruleti, adından da anlaşıldığı gibi Rusların ortaya koyduğu bir oyundur. Tabii ki oyun diye tabir ettiğimiz Rus ruletinin sadece kazananı hayatta kalabiliyor. Genellikle ciddi güç hesaplaşmalarının, kadın meselelerinin, ölüm-kalım mücadelelelerinin oyunu olarak kabul edilmektedir. Bu oyunu oynayanların akli dengelerinin bozuk olduğunu düşünüyorsanız kesinlikle haklısınız. Çünkü Rus ruletine karar veren herkes ölümü göze almıştır. En popüler kumarlardan biri olan rus ruleti, Fransa'da ortaya çıktı. Önce Monte Carlo gazinolarında oynanan rulet zamanla bütün dünyaya yayılmıştır. Basit olması, şansa bağlı olması ve kişilerle muhatap olmadan oynanabilmesi uluslararası ününü artıran en önemli etkenlerden biridir.

rus-ruleti.gif


Rus Ruleti Hangi Silahla Oynanır?

Rus Ruleti'nde Smith Wesson veya Colt türü 6 mermi alan revolver tabancalar kullanmaktadır. En az 2 kişiyle oynanan bu oyun en fazla 6 kişiyle oynanabilir.


Rus Ruleti Nasıl Oynanır?

Rus ruleti, kapsüllü tabanca ile oynanır. Bu oyunda altı mermi hacimli silahlar kullanılır. Tek bir merminin altılı kapsüle sürülmesi ve topun çevrilerek merminin kaçıncı kez tetik çekildiğinde patlama olasılığının bilinemeyeceği bir noktaya geldiği anda döndürme durur. Diğer rulet oyunları sadece paranızı kaybettiğiniz oyunlardır. Ancak Rus ruletinde ne için oynuyorsanız sadece onu kaybetmezsiniz bunu aynı zamanda hayatınızla ödersiniz. Bu yüzden Rus ruleti bilinen en ölümcül kumardır. Rus ruletinin akıl almaz bir hesaplaşma oluşu bu oyunu kitaplara ve filmlere konu etmiştir. 

rus-ruleti2.gif

Önerilen İçerik; Patolojik Kumar Bağımlılığı

Neoldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
243
174
627
156
197
320
552
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 4
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.