Remziye Sıvacı Kimdir

25. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili olan Remziye Sıvacı, 1965 yılında Malatya’da doğmuştur.
Remziye Sıvacı Kimdir

Remziye Sıvacı’nın Eğitim ve Çalışma Hayatı

1991 yılında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra 1999 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde kurucu anabilim dalı başkanı olarak yardımcı doçent kadrosuna atandı. Aynı üniversitede 2006 yılında doçent oldu. 2008 yılında Almaya’daki Charite Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde ve 2010 yılında ise Otto-van-Guericke Üniversitesi Magdeburg Tıp Fakültesi’nde kardiyovasküler anestezide görev aldı.  2011 yılında Algoloji (Ağrı) yan dal uzmanı oldu. 2012 yılında  Cleveland Clinic /USA’da Robotik kardiyovasküler anestezi ve ağrı kliniğinde görev yaptı. Afyon Kocatepe üniversitesi Tıp fakültesinden 2012 yılında profesörlük kadrosuna atandı.

2013 yılından beri Avrupa birliği ve Sağlık Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü “Organ Bağışında Uyum İçin Teknik Yardım Projesi Eğitici Eğitimi Sertifikasyon Programı” projesinde eğitici olarak görev yapmaktatır. 2014 yılında Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlığının “Türkiye'de Mesleki ve Teknik Eğitim Kalitesini Geliştirme (METEK)” projesinde  yüksek öğretim kurumları adına görev aldı.  2014 yılında Hackensack Üniversitesi Pain and Palliative Medicine departmanında görev yapmıştır.  

2012 yılından beri AK Parti üyesi olan Remziye Sıvacı, 25. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili olarak meclise girmiş fakat 26. Dönemde yeniden seçilememiştir.

Sıvacı, evli ve bir çocuk annesidir.

 

NeOldu.com / Özel Haber

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.