Recep Uncuoğlu Kimdir

Adalet ve Kalkınma Partisi Sakarya Milletvekili olan Recep Uncuoğlu, 13 Eylül 1970 yılında Adapazarı'nda doğdu.
Recep Uncuoğlu Kimdir

Recep Uncuoğlu Biyografisi

Recep Uncuoğlu’nun Eğitim ve Çalışma Hayatı

1992 yılında İ.T.Ü. İnşaat Fakültesi ve ardından 1992 yılında İ.Ü. İşletme İktisadı Enstitüsü İnşaat İşletmeciliği İhtisas Programından mezun oldu. 2002 yılına kadar Türk Telekom Sakarya Global İhalesi şantiye şefliği ve proje müdürlüğü görevlerinde bulundu.

 

Recep Uncuoğlu’nun Siyasi Hayatı

2005-2006 yılları arasında AK Parti Adapazarı Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği daha sonra 2008 yılı sonuna kadar AK Parti Sakarya İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve 22 Temmuz 2007 Milletvekilliği Genel Seçimlerinde İl SKM Başkanlığı görevlerinde bulundu. 29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde Adapazarı ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği'ne seçildi. Adapazarı Belediyesi İmar ve Tetkik Komisyonu Başkanlığı ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkanlığı görevlerinde bulundu. 3 Kasım 2009 tarihinden 07 Şubat 2015 tarihindeki 5. Olağan İl Kongresi'ne kadar 2 dönem AK Parti Sakarya İl Başkanı olarak görev yaptı.

Recep Uncuoğlu, 25. ve 26. Dönem Genel Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi Sakarya Milletvekili olarak meclise girmiştir.

Uncuoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

NeOldu.com / Özel Haber

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.