Pokemonlarla İlgili Bilmediğiniz 8 Gerçek

Hayatımızdan bir rüzgar gibi geçen efsaneler efsanesi Pokemon çizgi filmi ile ilgili birçok çarpıcı gerçeği açıklıyoruz. İşte Pokemon'da dikkatinizi çekmeyen ya da cevabını merak ettiğiniz 8 durum...
Pokemonlarla İlgili Bilmediğiniz 8 Gerçek

Japon oyun yapımcısı Satoshi Tajiri tarafından yaratılan Pokemon, 90’lı yıllarda içerisinde Türkiye’nin de bulunduğu dünyanın birçok ülkesine damga vurmayı başardı. Çocukları ekran başına toplayan Pokemon, ülkemizde 4 sezon devam ettikten sonra yayından kaldırıldı. Yayın zamanından sonra da çocuklar üzerinde etkisini sürdüren Pokemon, kart oyunu, oyuncak, kitap ve daha birçok ürünü ile çocukların vazgeçilmezi oldu.

Pokemon serisinin ilk jenerasyonunda 151 Pokemon bulunuyordu. Hala yayınına birçok ülkede devam eden bu unutulmaz çizgi film, 800’den fazla bölüme, 17 sinema filmine, 9 kısa filme, 12 seriden oluşan 24 oyuna ve 40’dan fazla yan oyuna sahip. Günümüzde ise 6 jenerasyon ve 719 Pokemon bulunuyor.

Dünyayı kasıp kavuran Pokemon ile ilgili bilinmeyen pek çok şey var. Biz de bu konuda tutkunu olduğunuz Pokemon’un bilinmeyen 8 yönünü sizler için araştırdık. İşte onlar:

Shiny Pokemonlar

Pokemon çizgi filminde pek rastlanmayan pokemonlardan biridir. Renkleriyle farklılık gösteren bu pokemonlar konusunda çok detaylı bilgiler yoktur.

Ash'in Babası Kimdir?

Pokemon tarihinin belki de en çok merak edilen sorusu “Ash’in babası kimdir?” sorusudur. Bu konuyla ilgili pek bahsedilmese de birçok teori ortaya atıldı. Bu teoriler arasında en ilgi çekici olanı ise Ash'in babasının Roket Takımı'nın patronu olan Giovanni'nin olduğudur.

Pokemonun Yasaklı Bölümleri

Dünyada çoğu ülke değişik nedenlerden dolayı Pokemon'un bazı bölümlerine yasaklar koydu. Bunlar arasında ön plana çıkan 18. ve 19. bölümlerdir. Gelin bunların yasaklanma sebeplerine bakalım;

18. Bölüm: Bu bölümün yasaklanmasında Roket Takımı’nın erkek üyesi olan James’in bikini giymesi ve bir kadın gibi büyük göğüslere sahip olması etkili oldu. Çocuklara eşcinselliği aşıladığı düşüncesiyle tüm dünyada yasaklandı.

19. Bölüm: Bu bölüm 11 Eylül saldırılarından hemen sonra yayınlandığı bölümdür. Ancak ilginç olan kısım Tentacruel'in gökdelenleri yıktığı sahne ve otomatik silahların kullanılmasından dolayı bu bölüm yayınlanmamıştır.

GS Topu Gizemi Nedir?

Pokemon tutkunlarının en çok merak ettiği şeylerden biri de sarı renge sahip olan GS Topudur. Bu topun nasıl açıldığı bir türlü bulunamamıştır.  

James'in Hayatı

Roket Takımı’nın erkek üyesi James’in hayat hikayesini bilen kaç kişi var? İsterseniz anlatalım. James zengin bir ailenin çocuğudur. Ancak James kendisine çok benzeyen bir kadınla evlendirilmek isteyince, her şeyi geride bırakarak kendine fakir ama mutlu bir yaşam seçer.

Dünya Dışından Gelen Pokemonlar Var Mı?

Pokemonların birçoğu gerçek hayattaki hayvanlardır. Ancak aralarında bazıları var ki dünya dışından gelmiştir. Bu pokemonların en meşhur olanları ise; Ay’dan gelen Cleffa-Clefairy-Clefable üçlüsü ile uzaydan gelen Staryu-Starmie ikilisidir. Hatta Staryu-Starmie ikilisinin ortasında bulunan elmasa benzer şeyin uzaylılarla irtibata geçmelerini sağlayan bir tuş olduğu söylenir.

Pokemonların Tanrısı Var Mı?

Ülkemizde yayınlanan bölümlerinde görememiş olsak da onlarında tanrısı olan bir karakter var. Adı ise Arceus’dur. Ancak bu tanrı ile ilgili pek bir bilgi yok. Kimine göre Arceus pokemonlardan birkaçını yarattıktan sonra karışmadı. Kimine göre de Arceus her zaman olayların içerisindeydi ve görünmese de müdahale ediyordu.

Jynx'in Neden Çok Fazla Gösterilmedi?

Jynx, pek gösterilmeyen bir Pokemon karakteridir çünkü siyah ten rengine sahip olmasından dolayı ABD’de ırkçılık tepkilerine neden olmuştur. Daha sonradan mora dönüştürülen rengine ve ırkçılık yapmadıklarını açıklasalar da tepkiler gelmeye devam etmiş ve bu nedenle pek gösterilmemiştir.

NeOldu.com / Özel Haber

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.