Philadelphia Deneyi Gerçeği

Philadelphia Deneyi Gerçeği
25.05.201514:10

2. Dünya Savaşı'nın en yoğun geçtiği zamanlarda savaşın tarafları durumu kendi lehlerine çevirmeye çalışırlar ve bunlardan biri de bu deneydir. Rainbow Project adıyla da bilinir.

Haber güncelleme tarihi 20.07.2017 16:49

Dr. Morris Jessup araştırmanın başındadır. 1. Dünya Savaşı'na çavuş olarak katılmıştır. 1920'li yıllarda matematik ve kozmoloji eğitimi görmüştür.

Haziran 1943'teki ilk deneyde sağlıklı sonuç alınamamasına rağmen deneye devam edilmiştir. Deneyde amaç, Einstein'ın çekim ve elektrik için oluşturduğu Birleşik Alanlar Teorisi'nin avantajları kullanılarak elektronik bir kamuflaj sağlamaktır. Deneyde ulaşılmak istenen noktanın ötesine geçilmiş ve gemi tamamen ortadan kaybolmuş, optik görünmezliğe ulaşmış, daha sonra tekrar ortaya çıkmıştır. 

Deney daha sonra mürettebatla birlikte yapılmıştır. Deney başladığında geminin etrafında yeşil bir sis görülür ve gemi kaybolur. Sonradan anlaşılır ki deneyin yapıldığı yere 640 km mesafedeki Norfolk üssünde görünür ve tekrar Philadelphia'da ortaya çıkar. Şaşkınlık sürerken şalterlerin indirilmesi emri gelir ve deney sona erdirilir.

philadelphia deneyi

Asıl şaşkınlık yaratan şey gemideki mürettebatın başına gelenlerdir. Mürettebatın bir kısmı kusarken diğer kısmı da kendini bilmez bir şekilde ortalıkta gezinmiştir. Bazılarının ise vücutlarının bir kısmının saydam hale geldiği, diğer bir kısmının ise biri dokunana kadar donup kaldığı görülür. Tayfalardan bazıları geri gelme esnasında geminin metaliyle bütünleşmiş ve ölmüştür. Kurtarılabilen bir tanesi ise ömrünü akıl hastanesinde geçirmiştir. 

Smith adındaki bir denizcinin donuşu ise 200 gün sürmüştür. Donan kişiler kendilerinin serbestçe uzayda gezebildiklerini ifade etmiştir. Dört tayfa ise donduğu anda arkadaşları tarafından dokunulduğu zaman yanarak hayatını kaybetmiştir. Dr. Jessup, yaptığı araştırmalardan tayfaların kozmik ışınların bulunduğu atmosfer dışı bir bölgeye ışınlandığı sonucuna varmıştır çünkü dünya üzerinde hiç olmaması gereken radyoaktif ışıma ve dedektörlerin kozmik ışınları saptanmıştır. Böylece mürettebatın uzaya çıktığı doğrulanmıştır. Deney, SS Andrew Furuseth adlı gemiden de gözlenmiştir ve içlerinde Albert Einstein da bulunuyordu. Deneyden sonra tüm dökümanları yakan Einstein, bu deneyin insanların kaderini değiştireceğini söylemiştir.

jessup ve allende

SS Andrew Furuseth adlı gözlem gemisinden olayı gözlemleyenler arasında bulunduğu söylenen Carlos Miguel Allende, olayın neden bu hale geldiğini çok iyi bilmektedir ve deney yapılmadan önce olayın olabileceğini mektuplar aracılığıyla ulaştırmıştır. Bu kişinin kim olduğu ve amaçları hakkında kaynaklarda çeşitli görüşler bulunsa da tam bilgiler ortaya konamamıştır.

Deney ve sonuçları Amerikan hükümeti tarafından reddedilmiştir fakat Amerikan Gizli Servisi kayıtlarında Rainbow Project olarak yer almıştır. Deneyin üç kere daha tekrarlandığı iddiaları da ortaya atılmıştır ve iddialara göre deney, Montauk Project adı altında sürdürülmektedir.

Dr. Jessup, 1959 yılında intihar etmiştir dense de onu tanıyanlar bunu yapmayacağını söylemişlerdir.

Deney, Contact (1997) ve Event Horizon (1997) gibi filmlere konu olmuştur. Söylenti veya gerçek, her ne olursa olsun bu deney, bilim dünyasında çok tartışılır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
0
0
1
0
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.