Ozon Terapisi Nedir, Nasıl Yapılır ve Ne İçin Kullanılır? Ozon Tedavisiyle İlgili Uzman Doktor Önerileri!

Dr. Nur Topcu
Dr. Nur TopcuBu içerik SAĞLIK kategorisine 16 Ekim 2020 07:23 tarihinde eklendi

"Ozon terapisi-tedavisi nedir?" sorusu son zamanlar kullanıcılar tarafından sıkça soruluyor. Konunun uzmanı Dr. Nur Topcu ozon terapisi hakkındaki aklınızdaki tüm soruları NeOldu.com'da sizler için yanıtladı!

Ozon Terapisi-Tedavisi Nedir?

Ozon Terapisi Tedavisi nedir

Bioksidatif tedavi yöntemlerinden olan ozon terapi uygulamaları, saf oksijenden elde edilen ozon oksijen karışımının hastanın kanıyla karıştırılarak hastaya verilmesine dayanır. Bu işlem sonucunda tüm vücuttaki rejenerasyon ve yenilenme mekanizmaları canlandırılırken böylelikle, anti aging etkisinin de yaratılması sağlanır. Bu sebepten hastalıkların tedavisinin yanında yenilenme için de periyodik olarak tercih edilebilen ozon terapinin en önemli etkilerinden biri ise bağışıklığa sunduğu katkıdır.


Ozon Terapisi-Tedavisi Hangi Hastalıklarda Etkilidir?

Ozon Terapisi Tedavisi nedir

Özellikle otoimmün hastalıklar denilen bağışıklık sistemi rahatsızlıklarında etkili olan ozon terapi uygulamaları, yeterince çalışmayan ya da aşırı çalışan bağışıklık sisteminin yarattığı alerjiler, romatizma, astım, MS, kronik bağırsak hastalıkları ve tiroid fonksiyon bozukluklarının tedavisinde etkili oluyor. Kronik yorgunluk ve kronik enfeksiyonlar ile beraber diyabet, hipertansiyon ve yüksek kolesterolün neden olduğu komplikasyonların önüne de oksijenasyon artırılarak geçilebiliyor. Ayrıca düşük dozda uygulanabilerek kanser gibi hastalar için de bağışıklık artırılabilirken, geçmeyen yaraların da lokal ozon uygulanarak iyileşmesi sağlanabilmektedir.

Elbette tüm bu rahatsızlıkların yanında, koronavirüs gibi virüslerle savaşmak ve yayılımını engellemek adına bağışıklığın güçlenmesini sağlayabilen ve anti-mikrobik özelliği ile bakteri, virüs ve mantarların ölmesinde yüksek etki sağlayan ozon terapi uygulamaları, başarılı sonuçları nedeniyle gün geçtikçe daha sık tercih edilen bir tedavi yöntemidir.


Ozon Tedavisi-Terapisi Hasta Olmayı Engeller mi?

Ozon Terapisi Tedavisi nedir

Koruyucu hekimlik hizmetleri içerisinde de yer alan ve sadece hasta olduktan sonra işe yarayan bir tedavi tekniği olmayan ozon terapi uygulamaları, hasta olunmasını da engelleyici özelliği nedeniyle başarılı bir uygulama olarak ön plana çıkıyor. Hastalık halinde hem belli enstrümanların yanında destekleyici olarak hem de tek başına o hastalıkları tedavi etmeye yönelik bir teknik olarak uygulanabilen ozon terapi, yapılan araştırmalarla bilimselliğini kanıtlamış olan bir yöntem. Uygulama sıklığına hastanın şikayetleri, yaşam tarzı, tekrarlama periyoduna göre karar verilen ozon terapinin lokal ve sistemik uygulamalarla beraber yapılması ise tedavi başarısını artırabiliyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
1
1
1
1
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
BENZER İÇERİKLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.