Osman Cem Kazmaz Kimdir

Milliyetçi Hareket Partisi 25. Dönem Rize Milletvekili adayı olan Osman Cem Kazmaz, 1962 yılında Rize’de doğmuştur.
Osman Cem Kazmaz Kimdir

Osman Cem Kazmaz Biyografisi 

Osman Cem Kazmaz’ın Eğitim ve Çalışma Hayatı

Almanya’da bulunan  Hannover Teknik  Üniversitesi`nden İnşaat Yüksek Mühendisi olarak 1986 yılında mezun olan Kazmaz, daha sonrasında Braunschweig Teknik Üniversitesi`nde İşletme Master`ı yapmıştır. 

Askerlik Hizmetini tamamladıktan sonra çeşitli NATO Projelerinde Müşavir Mühendis olarak çalışmış olup, 1989 yılından beri kurucu  ortağı olduğu şirkette yönetici olarak faaliyet göstermektedir.  Ayrıca kendisi Mart-2001 tarihinde yapılan Genel Kurulda TED 

Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiş ve Mart-2002 Tarihinde de TED  Yönetim Kurulunca TED Ankara Koleji Vakfı Yönetim Kurulu üyeliğine getirilmiştir.

 

Osman Cem Kazmaz’ın Siyasi Hayatı

1976 Yılında henüz lise talebesi iken Ülkücü Harekete katılarak Ülkü Ocakları’na üye olan Kazmaz’ın Milliyetçi Hareket Partisi  bünyesinde teşkilatlarda çeşitli görevleri ile adaylıkları gerçekleşmiştir. 18 Mart 2013 tarihinde MHP Genel Merkezi tarafından MHP Rize İl  Başkanlığı’na atmıştır.  Aynı zamanda Sarı Basın Kartı sahibi de olan Kazmaz’ın başta Çay  konusunda olmak üzere yayınlanmış yüzün üzerinde köşe yazısı ve  makalesi bulunmaktadır.

Osman Cem Kazmaz, Milliyetçi Hareket Partisi 25. Dönem Rize Milletvekili adayı olmuş fakat meclise girememiştir. Kazmaz, 21 Mart 2015 tarihinde yapılan MHP 11. Olağan Kongresinde MHP MYK üyesi olarak seçilmiştir.

 

NeOldu.com / Özel Haber

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.