Organik Gıda Tüketmek İçin 10 Geçerli Sebep

Organik Gıda Tüketmek İçin 10 Geçerli Sebep
03.11.201810:27

Günümüzde pek çok yiyecekte kimyasal madde bulunmaktadır. Bu nedenle de insanlar marketlerden bir şeyler satın aldıklarında tereddüt etmektedir. Bu içeriğimizde, neden organik gıda tercih etmeniz gerektiğini araştırdık ve derledik.

Haber güncelleme tarihi 27.12.2019 10:44

Organik Gıda Alma Nedenleri

İnsanların son dönemde markette bulunan gıdalara güveni son derece azalmaktadır. Bu nedenle de daha çok organik gıdalara yönelen insanların geneli neden organik gıda tercih ettiklerini bilmemektedirler. Bu içeriğimizde sizler için neden organik gıda tercih etmeniz gerektiğini 10 madde altında araştırdık ve listeledik.

organik gıda tüketimi


1. İçerisinde Kimyasal Yoktur

Günümüzde pek çok gıdada az da olsa kimyasal madde bulunmaktadır. Fakat bu durum organik gıdalarda mevcut değildir. Organik gıdalar, içerisinde herhangi bir kimyasal madde bulundurmamaktadır.

organik gıda tüketimi


2. Çiftçi Marketleri

Eğer, organik gıda almak istiyorsanız ve bütçenizi aşıyorsa, çiftçi marketlerinden uygun fiyata organik gıda satın alabilirsiniz.

organik gıda tüketimi


3. Geleceğinizi Güvende Tutun

Organik olmayan gıdalarda, böcek ilaçları gibi diğer kimyasal maddeler bulunmaktadır. Fakat bu durum organik gıdalar için geçerli değildir.

organik gıda tüketimi


4. Sağlıklı Fakat Biraz Pahalı

Organik gıdalar sağlıklıdır fakat diğer organik olmayan ve zararlı olan gıdalar göre biraz daha pahalıdır. Hiçbir şeyin sizden ve ailenizden önemli olmadığını unutmayın. Bu nedenle de organik gıdaları satın almaya özen gösterin.

organik gıda tüketimi


5. Tarımsal Çeşitlilik

Çiftlikler, günümüzde tarımsal faaliyetlerde böcek ilaçlarını kullanmaktadırlar. Elbette bu yöntem eski zamanlarda kullanıldığı gibi günümüzde de kullanılmaktadır. Geçmişte var olan tarımsal çeşitlilik günümüzde son derece azalmıştır. Siz tüketiciler yine de güvendiğiniz yerlerden alışveriş yapmayı ihmal etmeyiniz.

organik gıda tüketimi


6. Temiz Ortamda Yetişen Gıdalardır

Organik gıda üretiminde son yıllarda yapılan geliştirmeler sayesinde, çiftliklerde kullanılan ilaçlar azaltılmış böylelikle organik gıdalara daha az kimyasal madde uygulanmaktadır.

organik gıda tüketimi


7. Çevre Dostu

Organik tarım sadece ekosistemi desteklemekle kalmaz aynı zamanda doğa ile uyum içerisinde çalışır. Doğal bir ortamda doğal bir şekilde üretilen organik gıdalar ekosisteme herhangi bir zararda bulunmazlar.

organik gıda tüketimi


8. Hormon ve Kimyasal İlaç Barındırmazlar

Diğer sağlıklı diye düşündüğümüz ürünlerde bolca kimyasal madde bulunmaktadır. Et ve süt ürünlerinde bulunan kimyasal maddeler tüketicilerin gözünü korkutmaktadır. Bu nedenle de  organik gıdaları tercih etmeniz sizler için daha uygundur.

Hormonlu gıdalar


9. Tatları Oldukça Güzeldir

Günümüzde insanların tükettiği gıdaların genelinin tadı güzeldir fakat sağlıklı olduğu konusunda hem fikir olamayız. Çıkan dedikoduların tamamen yanlış olduğu, organik gıdaların tatlarının gayet güzel olduğu bilinmektedir.

organik gıda


10. Daha Fazla Besin İçerirler

Organik gıdalar diğer besinlere göre daha fazla vitamin, protein içermektedirler. Bunun en büyük nedeni de organik gıda üretiminde kullanılan toprak kimyasal madde içermemektedir.

organik gıda tüketimi


Önerilen İçerik: Uzun Yaşamak İçin Tüketilmesi Gereken 10 Besin

NeOldu.com / Sosyal Fayda

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.