Oktay Saral Kimdir? Görevi Nedir ve Nerelidir? Saral Ailesi

Oktay Saral Kimdir? Aslen nerelidir? Siyasi hayatı hakkında bilgiler. Oflu Saral ailesinin ferdi olan Oktay Saral hakkında ayrıntılı bilgiler.
Oktay Saral Kimdir? Görevi Nedir ve Nerelidir? Saral Ailesi

Oktay Saral, 18 Mart 1967 tarihinde Trabzon'un Of ilçesinde doğan bir Türk siyasetçidir. Saral, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Serbest inşaat mühendisi olarak çalıştıktan sonra 1999-2011 yılları arasında Of belediye başkanlığı yaptı ve 2011-2015 yılları arasında Trabzon milletvekilliği görevini üstlendi. Saral evli ve üç çocuk babasıdır ve İngilizce bilmektedir.

Oktay Saral'ın Yaptığı Görevleri

Oktay Saral Kimdir?

Oktay Saral, Of Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Başkanlığı, Ofspor Kulübü Başkanlığı, Kızılay Of Şube Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. 

12 Haziran 2011 tarihinde yapılan 24. dönem Milletvekili seçimlerinde Ak Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili olarak seçildi. 

Saral, aynı zamanda Ak Parti Yerel Yönetimlerden sorumlu başkan yardımcılığı görevini yürütmüştür. 

Oktay Saral Kimdir?

TBMM'de Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm komisyonu üyeliği yapmış ve ayrıca TBMM Arabistan dostluk grubu saymanlığı görevini sürdürmüştür. 

6 Haziran 2015 seçimlerinde İstanbul 2. Bölge 13. sırada aday gösterilmiş ancak 12. sıradaki gazeteci Markar Eseyan Meclis'e girerken, 13. sıradaki Oktay Saral Meclis dışında kalmıştır. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Baş Danışmanı olarak görev yapmaktadır.

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.