Okan Gaytancıoğlu Kimdir

Cumhuriyet Halk Partisi 25. Dönem Edirne Milletvekili adayı olan Okan Gaytancıoğlu, 1 Ocak 1967 yılında Edirne’nin Havsa ilçesinde doğmuştur.
Okan Gaytancıoğlu Kimdir

Okan Gaytancıoğlu Biyografisi

Okan Gaytancıoğlu’nun Eğitim ve Çalışma Hayatı

Trakya Üniversitesi Ziraat Fakültesinden 1988 yılında Ziraat Mühendisi olarak mezun oldu. Aynı yıl Edirne’de Trakya Birlik Genel Müdürlüğü Tarım servisinde göreve başlayan Gaytancıoğlu, Nisan 1992’de askerlik görevi nedeniyle buradaki görevinden ayrıldı. Mart 1993’de yedek subaylık görevini tamamladıktan sonra tekrar Trakya Birlik Genel Müdürlüğündeki görevine devam etti.

Ekim 1993’de Trakya Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi bölümünde açılan sınavı kazanarak Araştırma Görevlisi oldu. 1994’de yüksek lisansını, 1997’de doktorasını tamamlayarak 1998’de Yrd. Doç. Dr. unvanı aldı. 2010 yılında ise Doçent oldu. Halen Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi bölümünde Doç. Dr. olarak görev yapmaktadır.

1999-2002 yılları arasında Trakya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcılığını, 2004-2006 yılları arasında Trakya Üniversitesi Muratlı Meslek Yüksekokulu Müdürlüğünü üstlenmiş ve 2007 yılında Trakya Üniversitesinden Tekirdağ ve Kırklareli’nin ayrılmasıyla birlikte Tekirdağ’da kurulan Namık Kemal Üniversitesinin Genel Sekreterlik görevini 6 ay süreyle yerine getirmiştir. 2008-2010 yılları arasında ise Namık Kemal Üniversitesi Muratlı Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü görevinde bulunmuştur.

 

Okan Gaytancıoğlu’nun Siyasi Hayatı

Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, 30 Nisan 2010’da Cumhuriyet Hak Partisi Havsa İlçe Örgütü’ne üye olarak aktif siyasete başlamıştır. 2011 yılında Edirne’den Cumhuriyet Halk Partisinden milletvekili aday adayı olmuştur. Bilimsel çalışmalarına da hız kesmeden devam eden Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu Ziraat Mühendisleri Odasının 2013 yılında verdiği Bilim Ödülü’nün de sahibi olmuş yine aynı yıl çiftçilerle beraber Ergene’den Etkilenen Çiftçiler Derneği’ni kurmuştur.

 

Okan Gaytancıoğlu’nun Entelektüel Hayatı

Uzmanlık alanı Türkiye’de ve Dünya’da Tarımsal Destekleme Politikası olan Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu’nun 4’ü kitap, 12’si uluslararası olmak üzere toplam 81 adet yayını bulunmaktadır.

Okan Gaytancıoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi 25.  ve 26. Dönem Edirne  Milletvekili adayı oldu ve meclise girdi.  Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Başdanışmanı.Gaytancıoğlu, evli ve bir çocuk babasıdır.

NeOldu.com / Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.