Necati Yılmaz Kimdir? & Hakkında Bilgi

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili olan Necati Yılmaz, 1964 yılında Divriği de doğmuştur. Bu içeriğimizde Necati Yılmaz hakkında detaylı bilgiye yer veriyoruz.
Necati Yılmaz Kimdir? & Hakkında Bilgi

Necati Yılmaz Biyografisi

Necati Yılmaz, 1964 senesinde Divriği'de dünyaya geldi. Babasının ismi Halim, annesinin ismi Gülperi'dir. Yılmaz, ilk ve orta öğrenimini Divriği’de, lise öğrenimini Şarkışla'da okudu. Vatani görevini Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Mahkemesinde Askeri Hakim olarak yaptı. Sivas Zara’da Hakim olarak görev üstlenen Yılmaz, 1990 senesinden bu yana Ankara da avukatlık mesleğini yapmaktadır. 

necati-yilmaz.jpg


Necati Yılmaz’ın Eğitim ve Çalışma Hayatı 

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Yılmaz,1990 yılından bu yana Ankara da Serbest Avukatlık yapmaktadır. Çağdaş Hukukçular Derneği Türk Hukuk Kurumu ve Ankara Barosu'nun çeşitli birimlerinde mesleki örgütlenme ve eğitim çalışmalarında yer aldı. Birçok toplumsal ve siyasal kurum dernek ve vakıfta üye kurucu üye genel başkanlık görevlerinde bulundu. Yerel ulusal yazılı ve görsel çeşitli yayın organlarında mesleki siyasi ve toplumsal konularda makale ve söyleşileri yayınlandı. 

necati-yilmaz’in-egitim-ve-calisma-hayati .jpeg


Necati Yılmaz’ın Siyasi Hayatı 

2011 Genel Seçimlerinde Ankara 1. Bölgeden 11 Sıradan Milletvekili Adayı olarak seçim çalışmalarına katıldı. Sonrasında CHP Parti Okulu'nda Eğitmen Eğitimi programında ve CHP Genel Merkezinde parti avukatı olarak görev üstlendi. 15 Nisan 2012 tarihinde yapılan Ankara İl Kongresine Ankara il başkan adayı olarak katıldı. 2012 yılında Ankara İl Başkanlığı nda Tüzük Değişikliği Komisyonunda görev üstlendi. CHP Çankaya İlçe Kongre ve Ankara İl Kongre Delegesi olarak görev yaptı. Necati Yılmaz, 25. ve 26. Dönem genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili olarak meclise girmiştir. Yılmaz, evli ve bir çocuk babasıdır.

necati-yilmaz’in-siyasi-hayati .jpg

Önerilen İçerik;

 CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyeleri

NeOldu.com

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.