Mutlu Bir Evliliğin 9 Püf Noktası!

Mutlu Bir Evliliğin 9 Püf Noktası!
06.08.201516:03

Anlık duygular ve anlık kararlarla evliliklerde ortaya çıkan sorunların kolayca üstesinden gelmeniz mümkün. İşte mutlu bir evliliğin püf noktaları nelerdir bunları derledik. Hadi hep birlikte bu tavsiyelere göz atalım.

Haber güncelleme tarihi 28.11.2022 09:14

Gerek yoğun iş stresi gerek anlık kızgınlıklar kimi zaman evliliklerde büyük sorunların meydana gelmesine neden olur. Her şeyden önce artık bir bütün olduğunuzu, birbirinizden üstün olmadığınızı ve birbirinize karşı saygılı olmayı asla ve asla unutmayınız.


1. Saygı ve Sevgi

Mutlu bir evliliğin ilk koşulu sevgiden geçer. Aşk ve mantık evliliğinin yanı sıra sevdiğiniz kişiyle evlenin. Aşk ve mantık evlilikleri zamanla tersine dönse de eşlerin birbirini sevmeleri aynı zamanda beraberinde saygıyı da getirmektedir. Saygı ve sevginin birlikte olduğu evlilikler daha uzun sürmektedir.

saygi-ve-sevgi.jpg


2. Bağlılık ve Sadakat

Sizi kaybetmekten, incitmekten ve üzmekten korkan biriyle birlikte olmalısınız. Mutlu ve uzun süreli evliliğin bir diğer koşulu ise eşlerin birbirine karşı olan sadakatidir. Eşinize bağlı ve sadakatli olmanız aranızdaki güven bağını da güçlendirecektir. Kaybetme kaygısı taşıyan eşler evliliklerine daha bağlı olurlar. Eşlerin birbirlerini üzmekten çekinmesi evliliklerinde oluşabilecek birçok sorunun önüne geçer.

mutluluk


3. Farklılıklara Saygı Duymak

Kadın ve erkek arasında mutlaka farklılıklar vardır. Ancak bu farklılıklar hiçbir zaman için birini diğerinden üstün kılmaz. Bu farklılıklar aslında birbirlerini tamamlamaları için olmazsa olmazlardandır. Bu farklılıklar ilişkilerinin ve evliliklerinin monotonluktan çıkmasını sağlarken hayatlarına eğlence katar. Ne demiş büyükler, “Tartışmalar ve küçük anlaşmazlıklar evliliğin tuzu biberidir.”

farkliliklara-saygi-duymak.Jpeg


4. Cinsel Uyumluluk

Cinsel uyumluluk, evliliğin en önemli unsurlarının başında gelmektedir. Eşlerin birbirlerine duydukları sevgi ve saygının yanı sıra cinsel anlamda uyumu yakalayamadıkları takdirde mutluluklarına gölge düşmesi söz konusu olabilir. Evlilikte de birbirinizle flört etmeye devam edin. Sık sık göz temasında olun, dokunun ve minik öpücüklere yer verin.

cinsel-uyumluluk.jpg


5. Sorumluluklar Tek Bir Tarafa Yüklenmemeli

Her evlilikte olduğu gibi birçok tartışma ve anlaşmazlıklar ortaya çıkmaktadır. Ancak yapılan hatalar ve çıkan sorunlar asla çiftlerden birine mal edilmemelidir. Ortaya çıkan her sorunun iki sorumlusu vardır. Kadın ve erkeğe düşen görevlerin farklılığı çıkan sorunlarda da aynı eşitlikte olmalıdır. Evin tüm yükü ve sorumluluğu yalnızca bir tarafa yüklenmemelidir. Unutmayın! Hayat müşterektir.

terazi-001.jpg


6. Öfke ve Sinir

Kızgınken ve sinirliyken yan yana durmayın. Farklı odalarda bekleyin. Sinirinizin geçmesi için oyalanacak işler bulun veya müzik dinleyin. Kızgınlıkla söylenen sözler sonradan hatırlanır. Eğer sinirinizi ancak konuşarak atabiliyorsanız; sakin bir zamanda bu durumu eşinizle konuşmalı ve böyle durumlarda evden çıkmasını ve biraz dolaşıp öyle gelmesini rica edin ya da siz dolaşıp gelin. Asla başkalarının yanında kavga etmeyin. Başkalarının yanında birbirinizi küçük düşürmeniz ve birbirinizi sinirlendirecek söylemlerde bulunmanız daha sonra büyük sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir.

kavga


7. Ortak Fobiler Yaratın

Hobilerin ve keyif alınan anların birbirinden çok farklı ve zıt olması evlilikteki mutluluğa gölge düşürebilir. Ortak noktalarda buluşulmalı veya karşılıklı olarak ufak fedakarlıklarla ortak hobiler yaratılmalıdır. Birbirinden ayrı eğlenen ve birbirine zıt hobilere sahip kişilerin birlikteyken mutlu olması pek düşünülemez.

ortak-hobiler.jpeg


8. Birbirinizi İhmal Etmeyin

Birbirinizi mümkün olduğunca ihmal etmeyin. Arkadaş ortamı, günlük iş temposu, aileler derken birbirinize çok fazla uzak kalmayın. Vakit buldukça birlikte baş başa zaman geçirin. Çocuk olduktan sonra birbirlerine eskisi kadar zaman ayıramadıkları için yakınan çiftlere sıklıkla rastlıyoruz. Eşinizle, dostunuzla dertleşir gibi dertleşin. Sorunlarınızı ve dertlerinizi birlikte çözüme ulaştırın. Gerekirse dostlarınızdan yardım alın.

zaman-gecirin.jpg


9. Küçük Süprizler ve Jestler Yapın!

Evlilikte olmazsa olmazlardan biri de sürpriz ve jestlerdir. Sürpriz ve jestler evliliğe heyecan katacakken aynı zamanda eşinize verdiğiniz değerin bir göstergesidir. Örneğin sabahları kahvaltı hazırlayabilir, kendi ellerinizle hediyeler yaparak küçük sürprizlerle onu şaşırtabilirsiniz. 

jest

Önerilen İçerik; Son Yemeğin Olabilecek 7 Ölümcül Yiyecek!

Neoldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
154
4
19
2
2
108
105
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.