Muharrem Erkek Kimdir? & Hakkında Bilgi

Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale Milletvekili olan Muharrem Erkek, 1 Ağustos 1969'da Çanakkale'de doğmuştur. Bu içeriğimizde Muharrem Erkek hakkında bilmeniz gereken bilgileri derledik.
Muharrem Erkek Kimdir? & Hakkında Bilgi

Muharrem Erkek Kimdir?

CHP’de hukuk politikalarından sorumlu isim olarak göze çarpan Muharrem Erkek hakkında merak ettikleriniz için içeriğimize göz atabilirsiniz. İşte Muharrem Erkek'e dair bilgiler!

iste-muharrem-erkeke-dair-bilgiler!.jpg


Muharrem Erkek’in Eğitim ve Çalışma Hayatı

Muharrem Erkek, 31 Ağustos 1969’da Çanakkale’de doğmuş Türk siyasetçi ve avukattır. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. 1990-1991 yılında, Almanya'nın Köln şehrinde mahkemelerde çevirmen olarak görev  yaparak, Alman hukuk sistemini incelemiştir. 1993 yılında avukatlık stajını Çanakkale Barosu'nda yaptı. 1994 yılında Çanakkale'de serbest avukat olarak iş yaşamına adım attı. Mesleğini icra ederken birçok sivil toplum örgütünde de görev aldı. 2000-2002 döneminde Baro yönetiminde görev yaptı. 2004 ve 2009 yılında gerçekleşen yerel seçimlerde CHP'den Belediye Meclis Üyesi olarak seçildi, on yıllık meclis üyeliği döneminde yerel yönetim çalışmalarında ve temsil noktasında birçok görevler üstlendi. Çanakkale Spor ve Çanakkale Zihinsel Engelliler Derneği Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulunmuş, Çanakkale Kent Konseyi Yürütme Kurulu’nda görev almıştır. TBMM 25. ve 26. dönem Çanakkale milletvekilidir. 12 Şubat 2018 itibarıyla CHP’nin hukuk politikalarından sorumlu genel başkan yardımcısıdır. Evli ve 2 çocuk babasıdır. Muharrem Erkek, 25. ve 26. Dönem Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale Milletvekili olarak meclise girmiştir. 

muharrem-erkek’in-egitim-ve-calisma-hayati-001.jpg

Önerilen İçerik;

CHP - CUMHURİYET HALK PARTİSİ MECLİS ÜYELERİ

NeOldu.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.