Muhammed Emin Akbaşoğlu Kimdir

Adalet ve Kalkınma Partisi Çankırı Milletvekili olan Muhammed Emin Akbaşoğlu, aslen Çankırılı olup, 1968 yılında İstanbul Gaziosmanpaşa'da doğmuştur.
Muhammed Emin Akbaşoğlu Kimdir

Muhammed Emin Akbaşoğlu’nun Eğitim ve Çalışma Hayatı

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Akbaşoğlu, ayrıca Halkla İlişkiler Bölümünü bitirdi. Şuanda İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde İnsan Hakları Hukukunda Yüksek Lisans öğrenimine devam etmektedir.

Gaziosmanpaşa MGV İlçe Başkanlığı, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) İstanbul İl Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. 27 Mart 1994 seçimlerinden sonra Gaziosmanpaşa Belediyesi'nde Özel Kalem Müdürü ve Müfettiş olarak, 2003 yılından itibaren Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Başkanlığında; Hukuk Müşaviri ve 1. Hukuk Müşaviri olarak görev yaptı. 2011 yılında Adli Tıp Kurumu Başkan Yardımcılığına atandı. 2012 yılında gerçekleşen Uluslarası Adli Tıp Kongresi'nin (IALM) organizasyonunda yer aldı. Avrupa ülkeleri ile birlikte gerçekleştirilen Geliştirilmiş Bilirkişilik Projesi'nde Yürütme Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yönetimlerinde, milletimizin hizmetinde bulundu.

Muhammed Emin Akbaşoğlu, 25. ve 26. dönemlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Çankırı Milletvekili olarak meclise girmiştir. 

Akbaşoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

NeOldu.com / Özel Haber

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.