Bazı Mesleklerle İlgili Sorulan En Tuhaf 10 Soru

Bazı Mesleklerle İlgili Sorulan En Tuhaf 10 Soru
22.11.201812:31

Her meslek grubunun istisna olmaksızın katlanmak zorunda olduğu birtakım sorular vardır ve bu sorular fazlasıyla sinir bozucudur. Aynı zamanda her meslek grubunda olmasından dolayı da kurtulmak mümkün olmayacaktır.

Haber güncelleme tarihi 30.07.2022 10:25

Dünya üzerinde birçok farklı meslek grupları yer almaktadır.

Bu meslek guruplarının bazıları sadece isimleri sebebiyle bile meslek hakkında bilgi sahibi olmayan insanların aklına bazı fikirler getirebilmektedir. Biliyorsunuz ki bu ülkemizde sıklıkla yaşadığımız sorunlardan bir tanedir :)

Bilgisi olmayan ancak fikri olan kişilerden kaynaklanan bazı tuhaf sorularda ortaya çıkmaktadır.

soru-sormak.gif

İşte, yukarıda da belirttiğimiz üzere bazı mesleklerle alakalı sorulacak en tuhaf sorular…


1. Size Yalan Söylemeyi Öğretiyorlar Mı?

Hukuk okuyan herkese yöneltilen klişe bir sorudur. Yalan söylemeyi öğrenmek aslında bu mesleğin etiğini fazlasıyla yerle bir eden bir husustur. Ancak herkes avukatları yalancı olarak tanır ve bu durumun da hukuk fakültelerinde öğretildiği zannedilir.

suskunlar-avukat.jpg


2. Ağrının Sebebi Ne Olabilir?

Her doktora sorulan bir diğer klişe sorudur. Hemen herkesin bir yerinde bir ağrı vardır. Bu ağrıların nedenlerinin ise her doktor tarafından bir bakışta anlaşılacağı zannedilir. Hal böyle olunca da bedava doktor bulduklarını zanneden herkes bu doktorlara ağrının nedenini soracaktır. Doktorlar da mecburen stresten olduğunu söyleyerek ya da bilmediklerini söyleyerek geçiştireceklerdir.

doktor-007.jpg


3. Format Atmayı Biliyor Musunuz?

Bilgisayar ile alakalı her meslek dalına yöneltilen klişe soru ise tam olarak budur. Sanki format atmak bilgisayar kullanmanın yegane inceliğiymiş gibi herkes bu durumu merak eder ve ısrarla sorar.

mavi-ekran.png


4. Dünyayı mı Geziyorsunuz?

Bu soru da daha ziyade denizcilik mesleği ile uğraşanlara sorulan bir sorudur. Ancak pek çok insan denizcilerin birkaç saatlik limanda bekleme süresinde başlarını kaşıyacak zamanlarının dahi olmayacağını bilmez. Eskilerdeki gibi haftalarca limanda demirli kalan gemilerin olmadığı pek çok kişiye tuhaf gelecektir.

kaptan.jpg


5. Üç Ay Tatil Nasıl?

Bu soru da öğretmenlere ısrarla yöneltilir ve zaman zaman gurur kırıcı bir hal alır. Halbuki bu soruyu gıpta ederek yönelten kimselere de öğretmen olma hakkı tanınmıştır ancak bu kimseler tercihlerini farklı şeylerden yana kullanmışlardır.

ogretmen-002.jpg


6. Tabelacı mı Oluyorsunuz?

Reklamcılık okuyan herkese sorulan soruların başında ise bu gelir. Zira pek çok insanın aklında reklamcılık fikirlerine dair gelen yegane şey tabelalardır. Elbette bu sığ anlayışın ivedilikle dışına reklamcıçıkılması lazımdır

.meslekler ilgili tuhaf sorular


7. Define Avcısı Mısınız?

Bu soru da arkeoloji bölümünden olanlara yöneltilir. Define avcılığı ile tarihi gün yüzüne çıkarma işini bir tutan insanlar bu anlayışlarından bir türlü vazgeçememişlerdir. Oysa bu soru arkeologların canını iyiden iyiye sıkmaktadır.

arkeoloji-003.jpg


8. Öğretmen Mi Olacaksın?

PDR bölümünü okumuş herkese de bu soru yöneltilmektedir. Oysa bunun haricinde çok sayıda seçenek vardır ve öğretmenlik ile kendisini sınırlayan insanlardan arkasına bakmadan kaçması gereken bir PDR bölümü mezunu ortaya çıkacaktır.

pdr-bolumu.jpg


9. Memur Olacak Mısın?

İİBF okuyan ya da mezunu herkes bu soruyu hayatında en az bir defa duyacaktır. Bu durum da klişelerden uzak kalmayı asla başaramayan halkımızın bir eseridir.

memur.jpg


10. Sen Şimdi Doktor Mu Oldun?

Bu soru da psikologlara yöneltilmektedir. Halbuki psikolog ile psikiyatristin anlamı kavrandıktan sonra bu ikilem rahatlıkla sona erecektir.

psikolog-001.jpg

Önerilen İçerik: Dünyanın En Kötü Meslekleri

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
3
0
2
1
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Etiketler:
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.