Melda Onur Kimdir? Çalışma ve Siyasi Hayatı Hakkında Bilgi

CHP eski İstanbul Milletvekili olan Melda Onur, 20 Temmuz 1964'de Eskişehir'de doğdu. Melda Onur hakkında daha fazla bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.
Melda Onur Kimdir? Çalışma ve Siyasi Hayatı Hakkında Bilgi

Eskişehirli olan Melda Onur, 20 Temmuz 1964'te doğmuştur. Türkiye'de tanınmış bir gazeteci, iletişim uzmanı ve CHP eski İstanbul Milletvekilidir.

Eğitim ve Çalışma Hayatı

Melda Onur Kimdir?

Onur, Marmara Üniversitesi'nden Kamu Yönetimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde yüksek lisans yaptı.

1989 yılında gazetecilik kariyerine Günaydın gazetesiyle başladı ve Show TV, Kanal D, Star TV ve Akşam gazetelerinde çalıştı. Aynı zamanda Paris'teki Uluslararası Kamu Yönetimi Enstitüsünde Ekonomik İlişkiler okudu ve Fransa Maliye Bakanlığı, Antenne 2 TV ve LaVoix du Nord gazetelerinde staj yaptı.

1998 yılında Camev Yayıncılık ve Prodüksiyon Şirketini kurdu ve 2001 yılında Uluslararası Nakliyeciler Derneği İcra Kurulu Üyesi olarak profesyonel hayata geri döndü. Sonrasında 2007 yılından itibaren iletişim koordinatörü olarak serbest çalışmaya başladı.

Siyasi Hayatı

Melda Onur Kimdir?

Onur, 14 Şubat 2010 tarihinde İl Başkan Yardımcısı olarak göreve başladı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun 22 Mayıs Kurultayında Genel Başkan seçilmesiyle birlikte Parti Meclisine seçildi.

3 Kasım 2010'da, Parti içi eğitimden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine atandı.

2011 yılında İstanbul 2. bölgeden milletvekili seçildi ve TBMM Çevre Komisyonu üyesi olarak görev yaptı.

26. Dönem genel seçimlerinde partisinden aday gösterilmemesi nedeniyle Melda Onur meclise giremedi.

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.