Mehmet Yüksel Kimdir

25. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Denizli Milletvekili olan Mehmet Yüksel, 25 Ocak 1955 tarihinde Denizli Babadağ'da doğdu. Babasının adı Mustafa, annesinin adı Melahat'tır
Mehmet Yüksel Kimdir

Mehmet Yüksel Biyografisi

Mehmet Yüksel’in Eğitim ve Çalışma Hayatı

Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Bankacılık ve Sigortacılık Yüksek Okulu'nu bitirdikten sonra ticaretle uğraştı.  Denizli Belediye Meclis Üyeliği ve Başkan Danışmanlığı görevlerinde bulundu. TOBB Genel Kurul Delegeliği, Ticaret Odaları Konsey Üyeliği, TOBB temsilcisi olarak TSE Teknik Kurul Üyeliğinde ve KOBİ Teknik Komitesi'nde görev aldı. Denizli Ticaret Odası Meclis Üyeliği, Oda Yönetim Kurulu Başkanvekilliği, Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı ve TOBB'da Yüksek Disiplin Kurulu Başkanlığı yaptı.

AK Parti 23. ve 24. Dönem Denizli Milletvekili olarak seçildi.Mehmet Yüksel, TBMM’de Adalet ve  Kalkınma Partisini Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi olarak temsil etti.

25. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Denizli Milletvekili olan Mehmet Yüksel, 26. Döenm seçimlerinde meclise girememiştir.

Yüksel, evli ve 1 çocuk babasıdır.

 

NeOldu.com / Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.