Mehmet Sadık Atay: Aydınlı Siyasetçi ve İnşaat Mühendisi

Aydınlı siyasetçi ve inşaat mühendisi Mehmet Sadık Atay hakkında bilgi edinmek ister misiniz? Ak Parti İl Başkanı ve Aydın Milletvekili adayı olan Atay'ın biyografisini inceleyin.
Mehmet Sadık Atay: Aydınlı Siyasetçi ve İnşaat Mühendisi

Aydınlı siyasetçi ve inşaat mühendisi Mehmet Sadık Atay, 1973 yılında Aydın'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Aydın'da tamamladıktan sonra, yükseköğrenimini Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nde tamamladı.

Siyasete atılımı 2003 yılında Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak gerçekleşti. 2004-2009 yılları arasında Aydın Belediyesi Meclis Üyesi olarak görev yaptı. Bu süreçte aktif siyasetin içinde yer alarak Aydın'ın kalkınmasına katkıda bulundu.

2006 yılında Ak Parti İl Yönetim Kurulu'nda Başkan Yardımcısı olarak görev alan Atay, 2008 yılında İl Başkanı seçildi ve 2015 yılına kadar bu görevde kaldı. İl Başkanı olduğu dönemde parti teşkilatını güçlendirmek ve Aydın'da Ak Parti'nin başarısını artırmak için çalışmalar yürüttü.

2015 yılında 25. Dönem Aydın Milletvekili adayı olan Mehmet Sadık Atay, seçilememekle birlikte Aydın siyasetinde önemli bir yere sahip olduğunu kanıtladı.

Evli ve iki çocuk babası olan Atay, halen aktif siyasetin içinde yer almakta ve Aydın'ın gelişmesi için çalışmalar yürütmektedir.

 İçerik Üreticisi
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.