Mehmet Galip Ensarioğlu Kimdir

Adalet ve Kalkınma Partisi Diyarbakır Milletvekili olan Mehmet Galip Ensarioğlu, 1955 yılında Diyarbakır Dicle’de doğmuştur.
Mehmet Galip Ensarioğlu Kimdir

Mehmet Galip Ensarioğlu’nun Çalışma  ve Siyasi Hayatı

Ensarioğlu, Dicle Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu İktisadi ve İdari Programlar İşletme Bölümünü bitirdikten sonra gıda toptancılığı, özel ve resmi benzin istasyonu işletmeciliği, özel hastane işletmeciliği ve inşaat müteahhitliği gibi çeşitli alanlarda çalışmıştır.  

Güneydoğu Sanayici ve İş Adamları Derneği (GÜNSİAD), Diyarbakır Sanayici ve İşadamları Derneği (DİSİAD), Doğu ve Güneydoğu İş Adamları Federasyonu (DOĞUGÜNSİFED), Diyarbakır Kültür ve Sanat Vakfı (DKVS) ile Diyarbakır Sosyal ve Siyasal Araştırma Akademisinin (DİSSA) kuruculuğunu yaptı ve Yönetim Kurulları Üyelikleri gibi  farklı kurum ve kuruluşlarda üyelikleri bulunmaktadır. Ayrıca Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığını ve TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Başkanlığını da yürütmüştür. 

Mehmet Galip Ensarioğlu,​ 26. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Diyarbakır Milletvekili olarak meclise girmiştir. 

Ensarioğlu, evli ve 4 çocuk babasıdır.

 

NeOldu.com / Özel Haber

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.