Mehmet Babaoğlu Kimdir

Adalet ve Kalkınma Partisi Konya Milletvekili olan Mehmet Babaoğlu, 1965 yılında Konya'da doğmuştur.
Mehmet Babaoğlu Kimdir

Mehmet Babaoğlu’nun Eğitim ve Çalışma Hayatı

Lisans eğitimini 1987 yılında Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü'nde, yüksek lisans çalışmasını Selçuk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü'nde tamamladı. Doktora çalışmasını 1996 yılında İngiltere Nottingham Üniversitesi'nde Tarımsal Biyoteknoloji alanında yaptı. 2006 yılında Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nde Profesör ünvanı aldı.

AB Erasmus programı çerçevesinde AB Ortak Tarım Politikası ve Türkiye (EU Common Agricultural Policy and Turkey) adlı dersi verdi. Yayın, kongre ve kitap yazarlığı, konferans gibi 120 civarında yurtiçi ve yurtdışı akademik faaliyette bulundu.

2010-2012 yıllarında Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Kurucu Rektörlüğü görevini yürüttü.

2012-2015 yıllarında Kalkınma Bakanlığı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi'nin Kurucu Başkanlığını görevini yürüttü. Tarımsal kırsal kalkınma temelinde planlama ve uygulama çalışmaları ile KOP Eylem Planı hazırlık çalışmalarını koordine etti.  

Mehmet Babaoğlu, 25. ve 26.  Dönem Genel Seçimlerinde ise Adalet ve Kalkınma Partisi Konya Milletvekili olarak meclise girmiştir.

Babaoğlu, evli ve 4 çocuk babasıdır.

 

NeOldu.com / Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.