MARVEL

Marvel Filmleri, Dizileri ve Evreni

Dünyayı kasıp kavuran filmler imza atan Marvel Cinematic Universial (Marvel Sinematik Evreni) ile ilgili tüm haberleri bu sayfa altında yer alan içeriklerimizde bulabilir, güncel - en iyi Marvel filmleri ve Marvel dizileri hakkında herkesten önce bilgi sahibi olabilirsiniz.

Marvel Sinematik Evreni yani kısa ismi MCU, Marvel Stüdyoları tarafından piyasaya sürülen ve Marvel Comics tarafından yayınlanan, aynı zamanda Amerikan Çizgi romanların görülen süper kahramanların hayatlarına odaklanan sinema ve dizi evreni olarak kaşımıza çıkmaktadır.

Marvel Filmleri

Marvel Sinematik Evreni’ni anlatan filmler toplamda 23 yapımdan oluşurken, bu filmler ise kendi içeriğinde 3 aşamada anlatılmaktadır. Marvel filmlerini aşamalara bölen yapımlar ise tüm dünyayı kasıp kavuran ve en çok hasılat elde eden filmler listesinde de yer alan Avengers serisidir. Marvel Filmleri hikayesi ilk olarak 2008 yılında Iron Man ile başlarken son film ise Avengers: Endgame’dir.

Marvel filmlerini hikaye (kronolojik) sırasına göre izlemek için aşağıda yer alan linke tıklayabilirsiniz.

Marvel Filmleri Hikaye Sırasına Göre İzleme Listesi


Marvel Dizileri

Marvel Sinematik Evreni içerisinde dönen hikayeleri izleyiciyle buluşturan yapımlar sadece filmlerden oluşmamaktadır. Marvel dizileri de Marvel Sinematik Evreni için oldukça önemli yapımlardır. Kimi diziler Marvel Filmleri ile direkt etkileşim içerisinde yer alırken, bazıları ise sadece kendi hikayeleri içerisinde harmanlanmaktadır.

Aşağıda yer alan linkte tüm zamanların en iyi Marvel dizilerine erişebilirsiniz.

Marvel Dizileri Hikaye Sırasına Göre İzleme Listesi


2020 Marvel Filmleri

Marvel Sinematik Evreni 2019 yılında Avengers Endgame ve Spiderman Far From Home filmleri ile 3. evreyi sona erdirdi. Birçok kişi de acaba Marvel Filmleri sona mı erdi? sorusunu sormaya başladı.

Kısa süre içerisinde Marvel Comics’ten gerekli açıklamalar yapıldı. MCU’nun 4. evre ile hem filmlere hem de dizilere devam edileceği belirtildi. Aşağıda yer alan linkte 2020 ve sonrasında vizyona girecek Marvel filmleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

2020 Marvel Filmleri – 2020 ve Sonrasında Vizyona Girecek Marvel Filmleri


Marvel filmleri ve Marvel dizileri ile ilgili en güncel haberlerin paylaşıldığı içeriklerimizin tamamına aşağıda yer alan sayfalarda bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra en iyi Marvel filmleri, en iyi Marvel dizileri, 2020 Marvel filmleri ve dizileri hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Devamını GörGizle

Marvel Haberleri

1 2 3 4 5 
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.