Mahmut Poyrazlı Kimdir

Adalet ve Kalkınma Partisi Balıkesir Milletvekili olan Mahmut Poyrazlı, 26 Aralık 1965 tarihinde Balıkesir’de doğmuştur.
Mahmut Poyrazlı Kimdir

Mahmut Poyrazlı Biyografisi

Mahmut Poyrazlı’nın Eğitim ve Çalışma Hayatı

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1987 yılında mezun olduktan sonra 1989 yılında Balıkesir’de serbest Avukat olarak çalışmaya başladı.  Askerliğini yaptığı sırada  Adalet Bakanlığının açtığı Adli Yargı Hakim Adaylığı sınavını kazanınca askerlikten sonra Hakim Adaylığı stajını Balıkesir’de tamamladı. Hakim olarak atandığı Diyarbakır Kulp ilçesi Hakimliğinden 1992 yılı sonunda ayrılıp tekrar Balıkesir’de serbest Avukat olarak çalışmaya devam etti. Balıkesir Barosunda 1996-2002 yılları arasında Disiplin Kurulu ve Yönetim Kurulu üyeliği ile Baro Genel Saymanlığı görevlerinde bulundu.

 

Mahmut Poyrazlı’nın Siyasi Hayatı

AK Parti Balıkesir Kurucu İl Yönetim Kurulu üyesi olan Av.Mahmut Poyrazlı , AK Parti Balıkesir İl Teşkilatının kuruluşundan 1.Olağan İl Kongresine kadar İl Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı görevini yürüttü. 2009 yılında yapılan AK Parti Balıkesir 3.Olağan İl Kongresinde tekrar İl Yönetim kurulu üyesi oldu , İl Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı ve İl Başkan Vekili olarak görev yaptı. 2 Kasım 2010 tarihinde AK Parti Balıkesir İl Başkanı olarak atandı. 2012 yılında yapılan 4.Olağan İl Kongresinde seçilerek İl Başkanlığı görevine devam etti. 2011 yılında yapılan Milletvekilliği Genel Seçimi, 2014 yılında yapılan 30 Mart Yerel Seçimlerinde ve 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı Seçiminde AK Parti Balıkesir İl Başkanı olarak görev yaptı. İl Başkanlığı görevini 30 Kasım 2014 tarihinde yapılan 5.Olağan İl Kongresinde devretti.

Mahmut Poyrazlı, 26.Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Balıkesir Milletvekili olarak meclise girmiştir. 

Poyrazlı, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

NeOldu.com / Özel Haber

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.