Lale Karabıyık Kimdir? & Hakkında Bilgi

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili olan Lale Karabıyık, 1965 yılında Bilecik’de doğmuştur. Bu içeriğimizde Lale Karabıyık'ın hayatına, çalışmalarına ve kariyer çizgisine yer veriyoruz.
Lale Karabıyık Kimdir? & Hakkında Bilgi

Lale Karabıyık Biyografisi

Lale Karabıyık 22 Ağustos 1965'de Bilecik'te doğdu. Şu an CHP Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısıdır. İşte Lale Karabıyık hakkında bilmeniz gereken bilgiler...

lale-karabiyik.jpg


Lale Karabıyık’ın Eğitim ve Çalışma Hayatı

Uludağ Üniversitesi İ.İ.B.F İşletme Bölümünden 1986 yılında mezun olduktan sonra,  1989 Yılında yüksek lisans eğitimini, 1993 yılında doktora eğitimini tamamladı. 1994 yılında Finansman Anabilim Dalında Yardımcı Doçent ve 1999 yılında Doçent unvanı aldı. 2005 yılında Uludağ Üniversitesi İşletme Bölümü Finans anabilim dalına Profesör olarak atandı.

lale-karabiyik’in-egitim-ve-calisma-hayati.jpg


Lale Karabıyık’ın Entelektüel Hayatı

Prof. Dr. Lale Karabıyık tarafından hazırlanmış 6 ders ve araştırma kitabı, 29 ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış makale, 7 ulusal ve uluslararası sempozyumlarda sunulmuş tebliğ ve İstanbul Menkul Kıymetler Borsası tarafından verilmiş araştırma ödülü bulunmaktadır. Çeşitli ders ve araştırma yayınlarının yanı sıra Küresel Krizde Risk Yönetimi, Üniversite Sanayi İşbirliği Projeleri, Organize Sanayi Bölgeleri ve Kentsel Rekabet Endeksleri, Yenilenebilir Enerji Yatırımları Stratejisi ve Dış Ticaret Açığı, Kadın Girişimciler ve Mikro Finans, TL'de Yaşanan Aşırı Değerlenmenin Ölçüm Raporu  son dönemde yaptığı çalışmalardan bazılarıdır.

lale-karabiyik’in-entelektuel-hayati.jpg

Ayrıca, Prof Dr Lale Karabıyık 1999 yılından bu yana yerel ve ulusal basında çeşitli televizyon programlarında ekonomi ve piyasa değerlendirmeleri yapmakta, ekonomi basını ve dergilerde köşe yazılarıyla yer almaktadır. Lale Karabıyık aynı zamanda Türkiye Finans Bilim Platformu, Üniversiteli Kadınlar Derneği, Kader ve Balgöç üyesidir. Lale Karabıyık, 25. ve 26. Dönem genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi  Bursa Milletvekili olarak meclise girmiştir. 24 Mayıs 2016 tarihinden itibaren CHP Sosyal Politikalardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısıdır. Lale Karabıyık, evli ve bir çocuk annesidir.

Önerilen İçerik;

 CHP - CUMHURİYET HALK PARTİSİ MECLİS ÜYELERİ

NeOldu.com

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.