Kurumsal Sigorta Nedir, Çeşitleri Nelerdir ve Neden Önemlidir?

Kurumsal Sigorta Nedir, Çeşitleri Nelerdir ve Neden Önemlidir?
05.01.201910:35

Sigorta kavramı içerisinde bulunan kurumsal sigorta hakkında detaylı bilgiyi sizler için hazırladığımız bu içerikte bulabilirsiniz. Kurumsal sigorta nedir? Kurumsal sigorta içerisinde hangileri yer almaktadır? İşte, detaylar…

Haber güncelleme tarihi 05.01.2019 10:47

Sigorta kavramı, geniş anlamda incelenmesi gereken bir konudur. Sadece belli alanlarda değil, birçok alanda sigortalanan ürün ve yerler bulunmaktadır. “İşyeri sigortası” başlıklı yazımızda, yaptırılan sigortanın avantajları ile ilgili gerekli bilgilere yer vermiştik. Bu yazımızda ise kurumsal sigortalar ve hangi sektörlerde sigorta yapılabildiği konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

İşletmeler, kaza ve olaylarla karşılaşma oranları bakımından en riskli alanlardır. Yangın, deprem, dahili su baskını, patlama, doğal afetlerin tamamı veya bunlar dışında yaşanan kazalarda uğranılan maddi hasarların temin edilebilmesi için işyerlerinin işyeri sigortası yapmaları gerekmektedir. Sigorta şirketleri, sektörleri birbirinden ayırarak hizmet vermektedir. Ancak genel olarak incelendiğinde kurumsal sigortalar, işyeri sigortasının teminat altına aldığı durumları temin etmektedir.


Kurumsal Sigorta Paketleri Hangileridir?

 1. Eczane paket sigortası
 2. Akaryakıt istasyonları paket sigortası
 3. Otel ve tatil köyü paket sigortası
 4. Sınai ve Ticari Yangın Sigortası
 5. Ortak Alan Sigortası
 6. İnşaat Sigortası
 7. Montaj Sigortası
 8. Makine Kırılması Sigortası
 9. Elektronik Cihaz Sigortası
 10. Pos Sigortası
 11. Emtea Nakliyat Sigortası
 12. Kıymet Nakliyat Sigortası
 13. Yurtiçi Taşıyıcı Mali Sorumluluk Sigortası
 14. Taşınan Para Sigortası
 15. Emniyeti Suistimal
 16. Yat Sigortası
 17. Özel Tekne Paket Sigortası

Eczane paket sigortası: Kurumsal sigortalar, işyeri sigortası kapsamında teminat altına alınan tüm durumları kapsamaktadır. Ancak bununla birlikte, sektörlere özel çözümler ve avantajlar da poliçede belirtildiği taktirde sunulmaktadır. Eczanelerde; “Nöbet Klozu” ve “fiyat artışları klozu” gibi durumlarda sigorta uğranılan maddi hasarlar, sigorta kapsamında teminat altına alınmaktadır.

Akaryakıt istasyonları paket sigortası: “Yanlış akaryakıt dolumu”, “hortum kopması”, “yeraltı tanklarına yanlış akaryakıt doldurulması” gibi durumlar teminat altına alınmaktadır. Bununla brlikte isteğe bağlı olarak sunulan bazı teminatlar da bulunmaktadır. Bunlar; akaryakıt pompalarına araç çarpması, pompacı hırsızlık, emniyet suiistimal, tank sızıntısı mal kaybı gibi durumlardır. Yaşanabilecek olaylarda meydana gelen hasarlar, “akaryakıt istasyonları paket sigortası” kapsamında teminat altına alınmaktadır.

Diğer paket sigortalarda genel olarak işyeri sigortası dahilinde olan tüm durumlar teminat altına alınmaktadır. Ancak her sigortanın kendine özel bazı durumları olduğunu ve poliçede kişinin isteğine göre seçeneklerin eklenebileceğini de söylemek gerekir.


Kurumsal sigortalar neden önemlidir?

Yukarıda liste halinde verdiğimiz sektörlerin tamamı ve daha fazlası risk altında olan iş alanlarıdır. Bu iş alanlarının yaşanacak herhangi bir olay karşısından doğrudan uğradıkları zararın teminat altına alınması son derece önemlidir. Tazminat hakkı kazanmak ve maddi kayıpların önüne geçebilmek için kurumsal sigorta yaptırmak son derece mantıklı ve avantajlıdır. Sigortalamak istediğiniz işyeriniz için en uygun fiyatları bulmak için internet sitelerinden araştırmalarınızı yapabilirsiniz. Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi size verilen poliçede yer alan teminat durumlarını anlayarak okumanız gerekir. Aksi halde uğrayacağınız maddi hasarların karşılanmaması gibi durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.


Önerilen İçerik: Zorunlu Sigorta Nedir ve Hangi Sigortalar Zorunludur?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Etiketler: ,
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.