Bitcoin 24s 500.918,00₺ 1.42 %
Ethereum 24s 33.465,00₺ 0.68 %
Tether 24s 13,55₺ -0.91 %
Binance Coin 24s 5.229,67₺ 3.75 %
USD Coin 24s 13,54₺ -1.00 %
Cardano 24s 14,02₺ -0.34 %
Solana 24s 1.246,57₺ 1.25 %
XRP 24s 8,18₺ -0.79 %
Terra 24s 664,82₺ -14.65 %
Polkadot 24s 245,76₺ 0.20 %
Dogecoin 24s 1,90₺ -1.17 %
Avalanche 24s 888,09₺ 0.20 %
Binance USD 24s 13,55₺ -0.82 %
Shiba Inu 24s 0,00₺ -0.60 %
TerraUSD 24s 13,50₺ -1.31 %
VeChain
1 VET = 0,72₺ 0,01₺
1VECHAIN SON 1 GÜNDE 0.91 %
1VECHAIN SON 1 AYDA -32.02 %
1VECHAIN SON 1 YILDA 265.52 %

VECHAİN GRAFİK

1g
1h
1a
3a
6a
1y
VeChain Fiyat: 0,72₺ (0.91%)
Günlük Hacim: 3.225.137.013₺
Piyasa Değeri: 47.821.277.578₺

VeChain (VET) Nedir, Nasıl Alınır?

VeChain, 2017’nin Temmuz ayında merkezi Singapur’da bulunan ve kâr amacı gütmeyen VeChain Vakfı tarafından, Blockhain sisteminin gündelik hayatta daha fazla kullanılmasını hedefleyen, dağıtılmış bir ekosistemi kurmayı hedefleyen bir projedir. Dünyanın büyük firmaları; BMW, PwC, DNVGL gibi firmalar VET Coin’i destekleyen isimlerdir.

Blockhain sistemi, kurulduğu ilk günden bu yana her geçen gün daha fazla alanda ve daha fazla kişi tarafından kullanılmaya devam ediyor. Blockhain sistemine entegre olan her projenin kendine göre belirlediği bir hedefi ve ana teması vardır. Bu temalar, sistemin parçalarını ayakta tutmaya yarayan büyük etkenlerdir. VeChain ya da yeni adıyla VeChainThor da Blockhain sistemini kullanarak tamamen şeffaf bir ekosistem ve bilgi akışını verimli iş birliğini ve yüksek hızda değer aktarımını hedefleyen bir projedir. Kripto para TOP100 listesinin ilk 20 listesinde yer alan VeChain, ortaya koyduğu proje ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

VeChain (VET) Nedir?

VeChain, herhangi bir merkezi otoriteye bağlı olmadan çalışan ve yarı merkezli olarak Blockhain sistemini kullanarak; şeffaf, erişilebilir, gözlemlenebilir ve güvenilir bir ekosistem kurmayı amaçlayan bir projedir. 2017 yılının Temmuz ayında merkezi Singapur’da bulunan ve kâr amacı gütmeyen VeChain Vakfı tarafından kurulan VET, kısa sürede büyük destekler almayı başarmış ve bu destekleri arasına PwC, DNVGL ve BMW gibi isimleri de almıştır.

VeChain (VET), 2018 yılında aşı doğrulama için Şangay otoritesi ile yaptığı anlaşması ile projesinin kalitesini ortaya koymayı başarmıştır. VET’in hedefi tedarik zincirindeki kayıpların ortadan kaldırılmasını hedeflemektedir. Örneğin A ülkesinden B ülkesine yüksek değere sahip bir maden taşınacak. VET, bu madenlere bir çip entegre ederek taşınmanın her aşamasını izler. Üstelik bunu yaparken de Blockhain sistemini kullanır ve bu sayede alınan verilerin herhangi bir şekilde değiştirilmesinin önüne geçer. Yani temel amacındaki şeffaf, erişilebilir, gözlemlenebilir ve güvenilir bir ekosistem amacı, Blockhain sistemi ile hayat kazanıyor. Tüm bunları yapmak ve projeyi ayakta tutmak için ise VET Coin’i kullanmaktadır. Projenin bu başarısının kısa sürede kanıtlanmasından sonra otomotiv, petrol, ilaç, gaz, maden gibi sektörlerde faaliyet gösteren dev markalar, VeChain’e destek vermeye başladı.

VeChain’in (VET) Avantajları Nelerdir?

Tedarik zincirinde oluşan ekosistem sorunları, günümüz ekonomi dünyasının en büyük sorunlarından biridir. Tedarik aşamasında meydana gelen; kayıp, çalınma gibi olayların haricinde takip edilememe, gözlenmememe ve şeffaf olmaması ile oluşan diğer sorunlar, lüks markaların büyük ölçüde zarara uğramasına neden olmaktadır. VeChain teknolojisi, Blockhain teknolojisini kullanarak tedarik zinciri aşamasında değerli malların kaybolma, çalınma gibi durumlarına karşı geliştirdiği çipi, mal/ürünlere takıyor ve bunun izlenmesi ve verilerin alınmasını ise Blockhain sistemi üzerinden gerçekleştiriyor. Böylelikle, değiştirilemez verilere ulaşarak taşıma aşamasındaki ürünlerin aşama aşama takip edilmesini kolaylaştırıyor.

Güncel hayatta şirketler için sunduğu bu ayrıcalıklarına ek olarak kripto para dünyasında da birçok borsa platformunda işlemde yer alması, kolay alınıp-satılmasına olanak sağlamaktadır. Toplam piyasa arzı 86.712.634.466 VET olup, bunun tamamı dolaşımdadır.

VeChain (VET) Madenciliği Yapılır mı?

PoW algoritması kullanan Bitcoin, Ethereum ve bu türevden olan kripto paralarda madencilik kavramı yani bir diğer adıyla “iş kanıtı” algoritması mevcuttur. Madenciler, oluşturdukları bloklar karşılığında ödül kazanırlar. Ancak PoS algoritması kullanan kripto paralarda madencilik (mining) yapılmaz. Bunun yerine staking yöntemi kullanılır. VeChain (VET) de madenciliği olmayan bir kripto paradır. Proof of Stake (POS) ya da diğer adıyla “Hisse Kanıtı” VET coin gibi satın alındıktan sonra yerel cüzdanlarda sözleşmeye bağlı olarak harcanmaması ile elde edilir ve cüzdanda tutulduğu için kullanıcısına ödül verilir.

VeChain (VET) Güvenilir mi?

Blockhain teknolojisini kullanarak daha kullanılır ve güvenilir bir ekosistem kurmayı hedefleyen VET Coin, kullandığı algoritma ve sistem sayesinde güvenirliğini korumayı başarıyor. Online cüzdanlarda saklanmasından dolayı cüzdanların hacklenmesi gibi bir durum, tüm kripto paralarda olduğu gibi VET coin için de vardır. Ancak bu tip saldırılardan söz edilse de bugüne kadar borsalara ciddi saldırıların yapıldığı nadir görülen bir durumdur, Blockhain teknolojisine saldırı yapmak ise imkansızdır.

VeChain (VET) Nasıl Alınır?

Her geçen gün artmaya devam eden kripto para borsalarının birçoğunda VET Coin yer almaktadır. Yerel ve global hizmet veren borsa platformlarından VeChain (VET) satın alabilirsiniz. Uluslararası hizmet veren Binance, Huobi Global, KuCoin gibi platformlardan ya da Türkiye’de hizmet veren Thodex kripto para borsasına kayıt olup doğrulama aşamalarını tamamlayarak VET Coin satın alınabilir.

VeChain (VET) Yorumları

Projesi ile dikkatleri üzerine çeken ve lüks markaların desteklediği VET Coin yorumları, genel olarak olumlu şekilde seyretmektedir. Ancak yatırım yapmadan önce kripto para dünyasında dengelerin her an değişebileceğini göz önünde bulundurarak hareket edilmelidir. VeCahin yorumları, şirketin açıklamaları ve hakkında çıkan haberleri takip etmek için Twitter, Telegram ve kripto paranın diğer iletişim ağlarını kullanabilirsiniz.

VeChain (VET) Güncel Fiyatı / Grafiği

Bu sayfamız üzerinden VET Coin güncel fiyatı hakkında bilgi alarak yatırım stratejinizi belirleyebileceğiniz gibi güncel VeCahin grafiğini inceleyerek teknik analiz yaparak daha sağlıklı yatırım kararı alabilirsiniz.


KOLAY HESAPLAMA ARACI

Türk Lirası
Bitcoin
Ethereum
Tether
Binance Coin
USD Coin
Cardano
Solana
XRP
Terra
Polkadot
Dogecoin
Avalanche
Binance USD
Shiba Inu
TerraUSD
Polygon
Crypto.com Coin
Wrapped Bitcoin
Dai
Cosmos