Bitcoin 24s 500.622,00₺ 1.28 %
Ethereum 24s 33.482,00₺ 0.65 %
Tether 24s 13,52₺ -0.94 %
Binance Coin 24s 5.208,93₺ 3.34 %
USD Coin 24s 13,56₺ -1.06 %
Cardano 24s 14,02₺ -0.39 %
XRP 24s 8,17₺ -0.80 %
Solana 24s 1.242,18₺ 0.80 %
Terra 24s 663,87₺ -14.92 %
Polkadot 24s 245,67₺ 0.21 %
Dogecoin 24s 1,90₺ -1.43 %
Avalanche 24s 887,49₺ 0.57 %
Binance USD 24s 13,55₺ -0.77 %
Shiba Inu 24s 0,00₺ -0.64 %
TerraUSD 24s 13,51₺ -1.30 %
Fantom
1 FTM = 28,27₺ -0,63₺
1FANTOM SON 1 GÜNDE -2.18 %
1FANTOM SON 1 AYDA 6.55 %
1FANTOM SON 1 YILDA 4,464.70 %

FANTOM GRAFİK

1g
1h
1a
3a
6a
1y
Fantom Fiyat: 28,27₺ (-2.18%)
Günlük Hacim: 15.607.282.921₺
Piyasa Değeri: 71.476.116.605₺

Fantom (FTM) Coin, Güney Koreli bilgisayar uzmanı Dr. Ahn Byung tarafından  kurulmuş, kendi geliştirdiği konsensüs algoritmasını kullanan bir DeFi projesidir.

Kripto paraların piyasadaki yaygınlığının artması ile birlikte yeni hamleler ve projeler üzerine çalışma yapan yeni kripto paralar ve bunlara bağlı kontratlar da geliştirilmeye devam ediyor. Güney Koreli bilgisayar uzmanı Dr. Ahn Byung  tarafından kurulan FTM coin de bu yenilikler arasında yer alıyor. 

Fantom (FTM) Coin Nedir?

DeFi projelerinin her geçen gün artması ile birlikte yeni isimler de duyulmaya devam ediyor. Bu isimler arasında yer alan Fantom (FTM) Coin, kendi geliştirdiği konsensüs algoritmasını kullanan, geliştiricilere merkeziyetsiz finansal (DeFi) hizmetlerini sunan, yönlendirilmiş, döngüsel olmayan diyagram “DAG” akıllı sözleşme platformu üzerinde çalışan bir projedir. 
Proje bağlamında mevcut kripto paralardan çok daha farklı bir amacı hedefleyen Fantom (FTM) Coin, DAG teknolojisini kullanarak dünyada yürütülen tüm işlem organları arasında uyumluluk sağlama temellerine dayanmaktadır. Bu yönüyle diğer isimlerden çok daha farklı olduğunu gösteren FTM, gerçek zamanlı işlemlere ve veri paylaşımına izin veren yüksek güvenilirliğe sahip yeni altyapı oluşturmayı hedefleyen bir proje ile hareket etmektedir. 

Fantom (FTM) Coin Madenciliği Yapılır mı?

Kripto paralarda iki farklı üretme şekli bulunmaktadır. PoW algoritması üzerinde işlem gören geleneksel kripto paralar (BTC, ETH, ETC) madenciliği yapılabilen kripto paralardır. Özel olarak tasarlanmış bilgisayarlarla üretilen bu kripto paralarda blok başına madencilere ödül verilir. Ancak DeFi projeleri ya da diğer yeni kripto paralarda kullanılan algoritma PoS algoritmasıdır. Bu algoritmada, madencilik yapılmaz, bunun yerine kullanıcı varlıklarını stake ederek (kilitleyerek) ödül jeton kazanır. 

Fantom (FTM) Coin de madenciliği yapılmayan bir kripto paradır. Madenciliğin son dönemlerde geliştirilen kripto paralarda yer almamasının en büyük nedenlerinden biri, madenciliği harcadığı enerjinin çok yüksek olmasıdır. Bu da küresel ısınma başta olmak üzere birçok sorunu beraberinde getirmektedir. Buna karşı geliştirilen PoS (Proof of Stake) algoritması ile hem doğanın tahrip olması engellenmekte hem de madenciliğe göre daha verimli sonuçlar alınmaktadır. 

Fantom (FTM) Coin Güvenilir mi?

Kripto paraların tamamı Blockhain teknolojisini kullanarak çalışırlar. Blockhain sistemi, hacklenemez ve saldırıya uğrayamaz bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla Fantom (FTM) Coin güvenilir mi sorusuna iki farklı şekilde cevap vermek gerekir.

Kripto paranın kendisi yani FTM, saldırıya uğrayamaz, çünkü blockhain teknolojisi ile çalışmaktadır. Ancak borsalar ya da kullanıcıların kullandıkları mobil cüzdanlar ya da borsalarda almadıkları gerekli tedbirler yüzünden Fantom (FTM) Coin riskli olabilir. Kullanıcı düzeyinde alınacak tedbirler sonucunda Fantom (FTM) Coin güvenilirdir demek daha yerinde olacaktır.

Fantom (FTM) Coin Nasıl Alınır?

Kısa sürede büyük yükselişler kazanarak kripto para dünyasında yatırımcıların dikkatini üzerine çekmeyi başaran FTM, birçok global borsada işlemde yer alan kripto paralardan biridir. Binance, Huobi Global, KuCoin, Bitrex gibi borsaların yanı sıra bazı yerel borsalarda da işlemde olan FTM coin, satın alma işleminin yapılabilmesi için işlemde olan borsalardan birine üye olmayı gerektirir. Üyelik işlemi ve borsalarda zorunlu olan KYC doğrulamasını tamamladıktan sonra Fantom (FTM) Coin alım-satımı yapmaya başlayabilirsiniz. 

Fantom (FTM) Coin Güncel Fiyatı / Grafiği

Kripto para yatırımcıları, bir coini satın almadan önce ya da satmadan önce güncel fiyatını kontrol ederler. Güncel fiyatlar, sürekli değişken olduğu için alım satım yapmadan önce mutlaka incelenmesi gereken bir alandır. Fantom (FTM) Coin güncel fiyatı ve güncel grafiği için bu sayfamızı düzenli olarak takip edebilirsiniz. 

Fantom (FTM) Coin Yorumları

Yatırım stratejisi geliştirirken bir kripto para hakkında yapılan yorum ve değerlendirmeleri incelemek oldukça önemli bir ayrıntıdır. Çünkü proje ne kadar kaliteli olursa olsun, manipülasyona açık bir alan olduğunu unutmamak gerekir. Fantom (FTM) Coin yorumları da bu anlamda önemlidir. Twitter, Telegram ve diğer sosyal medya ağlarından coin hakkında yapılan yorumları değerlendirerek satın alma işlemine karar vermek, daha sağlıklı alım satım işleminin gerçekleştirilmesine yardımcı olacaktır. 
 


KOLAY HESAPLAMA ARACI

Türk Lirası
Bitcoin
Ethereum
Tether
Binance Coin
USD Coin
Cardano
XRP
Solana
Terra
Polkadot
Dogecoin
Avalanche
Binance USD
Shiba Inu
TerraUSD
Polygon
Crypto.com Coin
Wrapped Bitcoin
Dai
Cosmos