• DOLAR3,92061.27
  • EURO4,60640.86
  • ALTIN161,8220.31
  • BIST103.912-2.19

Kış Saatine Geçilecek Mi? MEB Genelge Yayınladı

Kış Saatine Geçilecek Mi? MEB Genelge Yayınladı

Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin hava aydınlanmadan evden çıkmalarına çözüm bulmak amacıyla her ilin valisini ilgilendiren bir genel yayınladı. Buna göre illere göre derslerin başlayış saati değişiklik gösterecek.

Haber güncelleme tarihi 14.09.2017 11:16

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 8 Eylül tarihinde, yeni öğretim yılında okul servislerini ilgilendiren bir genelge yayınladığı iddia edildi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın adına Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu imzasıyla yayınlanan genelgenin 4. maddesinde, “2017/2018 eğitim-öğretim yılında kış saati uygulamasına geçilemeyeceğinin göz önünde bulundurulması” istendi.

HAVA AYDINLANMADAN OKULA GİDİLMEYECEK

Yayınlanan yeni genelgeyle beraber okula gidecek öğrenciler ve servisçiler, gün aydınlanmadan yola çıkamayacak. Valiliklere gönderilen genelde her ilin coğrafi koşullarına göre önlem alınması da belirtildi. Okula giriş ve servis saatlerinin valilikler tarafından belirlenmesi gerektiği vurgulandı. Genelgede akşam çıkış saatiyle ilgili herhangi bir bilgi yer almadı.

ogrencigif

İSTANBUL’DA DERS BAŞLAMA SAATİ KAÇ OLACAK?

Başta İstanbul olmak üzere birçok şehirde öğrencilerin hava aydınlanmadan erken saatte evden çıkması büyük tepkilere sebep olmuştu. İstanbul Valiliği bu seneye yönelik yeni bir adım atarak, ilçe milli eğitim müdürlükleri yanında kaymakamlıklara ve ilçe emniyet müdürlüklerine de gönderilen yazıyla ikili eğitim yapan okullarda derslerin saat 08.00’den önce başlatılmaması talimatı verdi.

ogrencigif

İLGİLİ HABERLER
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
    Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
BENZER HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.