Komedinin Ustası Kemal Sunal Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Bilgi

Komedinin Ustası Kemal Sunal Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Bilgi
22.11.201811:00

Türk sinemasının komedi ustası Kemal Sunal hakkında birçok kişinin bilmediği 10 bilgiyi sizler için bir araya getirdik. İşte, İnek Şaban karakteri ile gönlümüzde taht kuran Kemal Sunal hakkında bilmeniz gereken ilginç bilgiler…

Haber güncelleme tarihi 24.06.2022 09:35

Kemal Sunal Hakkında Bilgi

Türk sineması tarihinin unutulmaz efsanesi Kemal Sunal, yaşam tarzıyla, esprileriyle, enerjisiyle ve özellikle de İnek Şaban karakteriyle hayatımız da yer edinmiş ünlü bir oyuncudur. Yıllar önce yaşamını yitiren ünlü oyuncu hala tüm kesimleri güldürmekte olup günlük hayat içerisinde her daim ona ait replikler diler getirilmeye devam etmektedir. Hal böyle olunca da Kemal Sunal hiçbir zaman gönüllerden kopmayacaktır.

Ani bir şekilde vefat eden ünlü oyuncu maalesef ki tüm ülkeyi üzüntüye boğmuştur. Bu güzel insan hakkında bilmediğimiz veya az bildiğimiz birçok şey vardır. İşte, Hababam Sınıfı filmindeki İnek Şaban tiplemesiyle gönülleri fetheden eden Kemal Sunal hakkında ilginç bilgiler şunlardır;

kemal-sunal.gif


1. Liseyi 11 Yıl Okumuştur

Evet, yanlış duymadınız, lise eğitimi tam 11 yılda tamamlanmıştır. Bunun sebebi o dönemde lisenin 11 yıl olması değil elbette, sebebi tiyatroya olan bağlılığıdır. Tek amacı tiyatro oynamaktır. Kendisine yöneltilen soruya karşılık olarak okumayı sevdiği için bunca senede bitirdiğini esprili bir şekilde söyler.

kemal sunal


2. Hayat Arkadaşı Gül Hanım İle Tesadüfen Karşılaştılar

1973 yılında katıldığı bir tiyatro gösterisi arasında göz göze gelmesi ve ardından bir araya gelmesiyle evliliğe kadar gayet güzel bir çift olmuşlardır. Günümüzde de tiyatro ile meşgul olan oyuncularda olan Ali Sunal, onun oğludur.

kemal sunal


3. İdol Olarak Ulvi Uraz’ı Benimsemiştir

Yeşilçam oyuncusu ve aynı zamanda ustası olan Ulvi Uraz’ı çok beğendiği için onun gibi olmak isterdi. Nitekim ondan daha da iyi oldu diyebiliriz.

kemal sunal


4. Siyaset  Sevmezdi

Siyaseti sevmeme sebebi, onların sadece bir kesim üzerine hitap ettiğini düşünmesidir. Üstelik kendisine başkanlık teklifi yapıldığı halde bunu reddederek seçimini tiyatrodan yana kullanmayı tercih etmiştir.

kemal sunal


5. İbrahim Tatlıses Fenomeniydi

Ünlü komedyen Kemal Sunal, türkü ve yorumlarından dolayı İbrahim Tatlıses'e karşı oldukça saygı duyardı.

kemal sunal


6. Ciguli’nin Taklidini Yapardı

Geçtiğimiz yıllarda yaşamını yitiren ünlü roman Ciguli’nin taklidini yapmayı çok severdi. Bu bilgi eşi Gül Hanım tarafından verilmiştir.

kemal sunal


7. Her Zaman Tebessüm Ederdi

Ne aile içinde ne de toplum içinde kesinlikle kimseye somurtmaz, kızmazdı. Her daim güler yüzlü olup tebessümü eksik etmezdi.

kemal sunal


8. Oyunculuk Konusunda Sorumluluk Sahibiydi

Gerçekten çok sorumluluk sahibi ve işine fazlasıyla önem veren biriydi. Hatta oynayacağı karakterlere ait kıyafetleri sosyal yaşantısında da giyerek karaktere odaklanmaya çalışırdı. Davet edilmiş olduğu bir organizasyona da bu şekilde gitmiş ve herkesi şaşırtmıştı.

kemal sunal


9. İkinci Dileği Akademisyen Olmaktı

Her ne kadar liseyi 11 yılda bitirmiş olsa da ikinci isteği akademisyen olmaktı. Her ne kadar olamadıysa da iki adet kitap yazmıştır. Ayrıca kitap okumayı çok severdi ve kitabın, onun hayatındaki yeri çok farklıydı.

kemal sunal


10. Ayrım Yapılmasını Sevmezdi

Hayatının hiçbir yerinde torpil ve ayrım yapılmasını sevmezdi. Bu ayrım kendisine dahi yapılsa, yine de bunu kabul etmez, üstelik uyarırdı. Haksızlığı kabul etmezdi. Hiçbir zaman da adını ve şöhretini kullanarak üstün görünmeye çalışmamıştır.

kemal sunal

Önerilen İçerik: Kemal Sunal Kimdir?

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
50
2
21
9
6
4
7
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 4
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.