Bir Kardeşinizin Olmasının 10 Faydası

Bir Kardeşinizin Olmasının 10 Faydası
26.11.201810:11

Kardeşe sahip olmanın oldukça büyük faydaları var deseydik nasıl bir tepki verirdiniz… Çoğunluk bu düşüncemize katılsa da bir kesim onaylamayabilir… Ancak, kardeşe sahip olmanın başta manevi olmak üzere bazı faydaları vardır? İşte, o faydalar…

Haber güncelleme tarihi 06.08.2022 10:20

Kardeş, insanın bir parçası olmasının yanı sıra en hayatınızdaki en değerli olan kişilerdir. Her ne kadar kimi zaman saç, baş bir şekilde kavga ya da sözlü bir tartışma çıksa da bunların hepsi tatlı sert bir yaklaşımla gerçekleşir. Aksi halde kardeşe kötü davranmak isteseniz bile vicdanınız bunu kabul görmez. Bütün bunların yanı sıra kardeş olan bireyle çok güzel ilişkiler ve ortamlar oluşturulabilir. Üstelik büyük yada küçük olma durumunuza göre epey faydalı ve zararlı yönleri bulunur. İşte bunlardan bazıları;


1. Paylaşım

Belki de kardeş sahibi olmanın en faydalı yönü, paylaşmayı ve sevgiyi öğrenmenizi sağlamasıdır. En ufak bir şey bile onsuz boğazınızdan geçmez. İşte bundan daha güzel bir fayda olamaz.

kardeşe sahip olmanın faydaları


2. Ekmek Almaya Gitme

Kendinden küçük bir kardeş olmanın istisnasız en zevkli faydalarındandır. Büyük kardeş olduğunuz için ekmeği sizin almanız doğru olmaz. Bu nedenle küçük olan kardeş gitmek zorunda kalır. Üstelik bu durum uyandığınızda oluyorsa çok daha şanlısınız.

kardeşe sahip olmanın faydaları


3. Ağır İşler

Evet, burada da küçük kardeş olmanın faydaları ortaya çıkar. Yaşınız ve bedeniniz küçük olduğu için herhangi bir ağır işi sizden büyük olanın yapması zorunludur. Bu durumda "İyi ki abim /ablam" var diyebilirsiniz.

kardeşe sahip olmanın faydaları


4. Su isteme

Televizyon başında uzanmış bir haldesiniz ve rahatınız yerinde ama bir yandan da kapı çaldı ya da susadınız. İşte burada devreye oldukça faydalı olan kardeş girer. Hem kapıya bakar hem suyunuzu getirir.

kardeşten su istemek


5. İdare Etme

Özgür bir şekilde anne ve babadan fırça yememek için kardeşle iş birliği içinde olursunuz ve birbirinizi idare edersiniz. Böylece atlatma konusunda uzmanlaşırsınız. Yakalandığınız zaman ise durumlar berbat olabilir.

kardeşe sahip olmanın faydaları


6. Zarar Verme

Örneğin, büyük olan kişi evde vazo, bardak ya da tabak gibi bir şeyi kırdığında, küçük olan kardeşin dayak yeme ihtimali olmadığından suçu onun üstlenmesi. Evet, gerçekten son derece faydalı bir özelliktir.

kardeşe sahip olmanın faydaları


7. Sokak Kavgası

Yaşadığınız sokakta illa ki anlaşamadığınız ya da sık sık kavga ettiğiniz bir arkadaşınız vardır. Bir gün dayak yersiniz ama ertesi gün güçlü olan abinizle onun karşısına çıkarsınız. İşte bu tam bir itici, destekleyici güçtür. Galiba küçük kardeş açısından en faydalı özellik budur.

kardeşe sahip olmanın faydaları


8. Ödev Konusu

Öğretmen tarafında verilen ev ödevi size oldukça zor gelmiştir. Endişelenmenize gerek yok, büyük kardeşiniz olaya hemen el atarak çözüme kavuşturur.

kardeşe sahip olmanın faydaları


9. İstekler

Üniversiteye gittiniz ve bir gün parasız kaldınız. Hemen yardımınıza koşan bir büyük kardeşiniz var. Hemen onu arayarak para istersiniz. İşte küçük olmanın güzel yanlarından biri. Galiba bu durum büyük için pek de eğlenceli durmuyor.

kardeşe sahip olmanın faydaları


10. Evde Şakalaşma

Bazen anne ve babalar oldukça yorgun olduğu için eğlenecek kimse olmaz. İşte burada devreye kardeş girer ve sınırsız bir şekilde yaramazlık yapılır. 

kardeşe sahip olmanın faydaları

Kardeş sahibi olmanın faydaları, zararlarından çok çok daha fazladır.

Önerilen İçerik: En Güzel Kardeşlik Sözleri

NeOldu.com / Sosyal Fayda

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
40
136
153
40
22
9
80
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 2
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Etiketler: ,
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.