Kadınlar Hakkında Hiç Duymadığınız 19 İnanılmaz Gerçek

Kadınlara dair daha önce hiç duymadığınız gerçekleri derlediğimiz bu içeriğimizi okuduktan sonra şaşkına uğrayacaksınız. İşte kadınlar hakkında şaşırtıcı gerçekler!
Kadınlar Hakkında Hiç Duymadığınız 19 İnanılmaz Gerçek

Kadınlara Dair Bilinmeyen 20 Gerçek

1. “Vajina” kelimesi ilk kez Walt Disney'in “Menstruasyon Hikayesi” filminde kullanılmıştır.1946 yapımı filminde menstürasyon şu şekilde açıklanıyor: ''Kadınlar kendileri için üzülmeyi bırakmalı!''

walt-disney.jpg


2. 16. yüzyılda kadınlar kocalarını, boşanma nedeni olarak iktidarsızlıkla suçlayabilirlerdi. Erkekler sadece başarılı bir boşalma yoluyla kendilerini aklayabiliyordu. Mahkeme huzurunda:)

eskiden-iktidarsizlik.jpg


3. Şimdiye kadar kaydı tutulmuş en yüksek iki IQ puanı kadınlara aittir.

en-yuksek-iki-iq.jpg


4. Eski Mısır, Yunanistan ve Japonya'da kadınlar regl dönemlerinde adet kanlarını emmeleri için yumuşatılmış papirüs ve tahtalara sarılmış tüyler kullanırdı.

yumusatilmis-papirus.jpg


5. Bir kadının klitorisi yaşamı boyunca büyümektedir. Bu durum kırklı ve ellili yaşlardaki kadınların genç ve yirmili yaşlardaki kadınlara göre daha güçlü orgazm yaşadıkları anlamına geliyor.

orgazm-001.gif


6. Kadınlar Amerika Birleşik Devletleri'nde tüm üniversite derecelerinin % 60'ından fazlasını kazanmaktadır.

universite-dereceleri.jpg


7. Yunan mitolojisinde, kaostan sonra doğacak ilk tanrı (var olan ilk unsur) Gaia ya da Toprak Ana adlı bir kadındır. Gaia, bir erkek tanrıdan yardım almadan Uranüs dağlarında Pontus’u doğurmuştur.

gaia-ya-da-toprak-ana.JPG


8. Bazı kadınlar uterus didelphys adı verilen nadir bir durum olan iki uterusla doğarlar. Bazen bu durumdaki kadınlar iki vajinaya sahip olabilir.

uterus-didelphys.jpg


9. Erkek beyinleri kadın beyinlerinden % 9 daha büyük olmasına rağmen, her ikisi de aynı miktarda beyin hücresine sahiptir. Kadınlarda beyin hücreleri sadece daha yoğun bir şekilde bir araya geliyor.

kadin-beyinleri.jpeg


10. Son altı yılda bir kadın Everest Dağı'na tam 7 kez tırmanmıştır.

everest-dagi-002.jpg


11. Dünyada 90 saniyede bir hamile kadınlar, doğum sonrası yaşadıkları komplikasyonlardan dolayı hayatını kaybediyor.

hamile-kadinlar.jpg


12. Arnavutluk'ta yanık denilen bir grup kadın, toplumsal kısıtlamalardan kaçınmak için dağ köylerinde erkek olarak yaşıyor. Saçlarını kesiyor, erkek kıyafetleri giyiyor, erkek gibi davranıyor ve bekaret yemini ediyorlar.

arnavutlukta, yanik.jpg


13. Ortalama olarak Amerika Birleşik Devletleri'nde tam zamanlı çalışan kadınlar, erkeklerin kazandığı her bir dolara karşı 80 sent kazanıyor. 

tam-zamanli-calisan-kadinlar.jpg


14. Hindistan'da ve Nepal'de kadınlar, kocalarının cenaze törenlerinde bağlılık ve sevgi işareti olarak kendilerini yakardı. Aslında gönüllü bir eylem üzerine meydana gelen bir uygulamaydı fakat sonraları kadınlar uyuşturulup ateşe itilmiştir.

baglilik-ve-sevgi-isareti.jpg


15. Vajina, bir domatesin asiditesine benzer 4.5 pH değere sahiptir.

vajina-003.jpg


16. Bilinen en eski kadın doktor M.Ö. 2700 civarında eski Mısır'da yaşamıştır.

en-eski-kadin-hekim.jpg


17. Bir anne adayının kız bebek doğurma ihtimali erkek bebek doğruma ihtimalinden daha yüksektir.

kiz-bebek-dogurma-ihtimali.jpg


18. 1924 Olimpiyatlarında kadınların girebileceği tek oyun buz pateni olmuştur. Bu olimpiyatlara toplamda 15 kadın katılmıştır.

1924-olimpiyatlari-002.jpg


19. Beynin karar verirken tercih edilen kısmı olan anterior singulat korteks, kadınlarda erkeklerden daha fazladır.

anterior-singulat-korteks.png


Önerilen İçerik; ''Tarihin En Güzel 10 Kadının Korkutucu Güzellik Sırrı!''

NeOldu.com / Sosyal Fayda

YORUMLAR (2)
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum