Kadına Şiddete Hayır ile İlgili En Anlamlı Sözler 2021

Kadına Şiddete Hayır ile İlgili En Anlamlı Sözler 2021
23.11.202114:58

Kadına şiddet ile ilgili en güzel sözleri merak ediyorsanız doğru yere geldiniz. Sizler için aşağıda kadına şiddetle ilgili sözler yer almakta.

Haber güncelleme tarihi 23.11.2021 16:25

Kısa Kadına Şiddete Hayır Sözleri

Kısa yazılmış Kadına Şiddete Hayır sözleri, kadına şiddetle ilgili dini sözler, kadına şiddetle ilgili ünlülerin söylediği sözler, kadın cinayetleri ile ilgili sözler, uzun Kadına Şiddete Hayır sözleri ve daha fazlası aşağıda sizleri bekliyor.

İşte Kadına şiddet ile ilgili 10 söz;

1. Sözlü ve fiziksel kadın ya da çocuk tüm şiddet ve tacizlere HAYIR!

2. Kadına yönelik şiddet insanlığa ihanettir.

3. Kadına şiddeti reva gören bir düşüncenin, İslam ahlakından dayanak bulması mümkün değildir.

4. Kadına yönelik şiddet; insanlık onurunun ayaklar altına alınması, erdemin, faziletin, hoşgörünün ve insanlığın insafsızca katledilmesi demektir.

5. Kadınlara kalkan eller kırılsın!

6. Kadınlara ancak asalet ve şeref sahibi kimseler değer verir. Onları ancak kötü ve aşağılık kimseler hor görür..

7. Yeryüzünün ve gökyüzünün bir tamamlanma halinde oluşu, birinin bitip diğerinin başladığı yerde ümidi ve kalbindeki sevgisi hiç bitmeyen kadınla mümkündür.

8. Erkeklik kadına vurmakla değil, onu korumakla gösterilir.

9. Şiddete maruz kalan tüm kadınlarımızın yanındayız.

10. Ahlak, namus deyince sadece kadından konuşan herkes ahlaksız ve namussuzdur. Frida Kahlo

Kadına Şiddetle İlgili Sözler

Dövebildiğin değil sevebildiğin kadar adamsın!

Yaşama hakkı elinden alınmış tüm kadınları saygıyla anıyorum.

Kadının toplumdaki saygınlığı medeniyetin göstergesidir.

Kadına Şiddete Hayır Sözleri

Kadınlara şiddet değil sevgi gösterelim.

Bir kadın olarak son nefesime kadar ne mücadele etmekten ne susmaktan vazgeçmeyeceğim vicdanım ve kalbim beni nereye yönlendiriyorsa onu bulup başımın üstünde taşıyacağım. Ne kendimden vazgeçicem ne başkası için yine kendimden .

Anaların bugünkü evlatlarına vereceği terbiye, eski devirlerdeki gibi basit değildir. Gerekli özellikleri taşıyan evlat yetiştirmek, pek çok özelliği şahıslarında taşımalarına bağlıdır. Bu sebeple kadınlarımız, hatta erkeklerden daha çok aydın, daha çok feyizli, daha fazla bilgin olmaya mecburdurlar! Atatürk

Kadın sizi dünyaya getirdi ve kadın size sevgiyi öğretti, Kadın size adamlığı öğretti… Ve siz! her bir kadını öldürdüğünüzde olmayan adamlığınızı da öldürdünüz!! Dünyada, kadına şiddet uygulayan bir erkek kadar alçak ve korkak bir tür yoktur!!

1999 yılında BM Genel Kurulu kararı ile, kadına yönelik şiddete karşı toplumda farkındalık yaratmak amacıyla ilan edilen ’25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ vesilesiyle tüm kadınlarımızın şiddetten uzak sağlıklı ve huzurlu bir ömür geçirmelerini dilerim.

Bir yanda korku, diğer yanda ümidin varsa iki kanatlı olursun” der Mevlâna ve ekler: Tek kanatla uçulmaz zaten… Tüm zor ihtimallerin arasında hayatın getirdiği her ne olursa olsun, bir yolunu bir olurunu bulan ümidin ta kendisidir kadın…

Hiçbir kadın cenneti bulmak için bir erkeğin cehennemine katlanmak zorunda değildir.

Milletin kaynağı, toplumsal hayatın temeli olan kadın ancak faziletli olursa görevini yerine getirebilir. Atatürk

Kadına Yönelik Her Türlü Şiddetin Karşısında, Kadınların Mücadelesinin Yanındayız!

Kadınlarımız insan onuruna yakışır, şiddetten uzak ve eşir bir hayat ediyor.

Şüphesiz ki kadına yönelik şiddet sadece kadına değil aynı zamanda bütün topluma zarar vermektedir. Ülkemizde insan haklarının, demokrasinin, eşitliğin ve hukukun üstünlüğünün sağlanabilmesi için kadına yönelik ayrımcılığın ve şiddetin durdurulması gerekmektedir.

Bir kadına tekme atmak yalnızca karnındaki bebeğin hakkıdır!

İnsanlık, kadının her şeyden önce bir insan olduğunun unutulmadığı yerde başlar.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nü kutluyor, tüm kadınlara sağlık, sıhhat, huzur, mutluluk ve esenlikler diliyorum.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nün dünyada ve ülkemizde kadına yönelik şiddetin önlenmesi, kadın haklarının korunması ve geliştirilmesine katkı sağlayacak çalışmalara ışık tutması temennisi ile tüm kadınlarımızın mutlu, sağlıklı ve sevgi dolu bir dünyada yaşamalarını diliyorum.

25 Kasım, Dominik Cumhuriyeti’nde 1960 yılında özgürlükleri için mücadele eden Mirabel kardeşlerin vahşi bir şekilde katledildikleri utanç gününün yıldönümüdür. Bu nedenle 25 Kasım, Birleşmiş Milletler tarafından “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” ilan edilmiştir.

Kadına Şiddete Hayır Sözleri

Kadına yönelik şiddete hayır diyorum.

Sizlerde kadınlara karşı yapılan şiddet olaylarına sessiz kalmak istemiyorsanız yazı sonunda yer alan yorum bölümünden sayfamıza en anlamlı kadına destek sözleri, kısa, anlamlı, resimli kadına şiddete hayır mesajları ve sloganları ile birlikte kadınlar ile ilgili sözler ekleyebilirsiniz.

Şiddetin eskiden beri tekrarlanan olgu olarak cahiliye toplumlarına ve zihniyetine mahsus bir insanlık suçudur.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü’nde kocaman bir “Biz” olalım.

Bir kadının bir çocuğun bir insanın çıkaramadığı ses olmak zorundasın.

Sana ruh üflendiğinde bir kadının karnındasın. Ağladığında bir kadının kucağındasın. Âşık olduğunda bir kadının kalbindesin. O’na güzel davran.

Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın. Atatürk

Bir toplum, cinslerden yalnız birinin yüzyılımızın gerektirdiklerini elde etmesiyle yetinirse, o toplum yarı yarıya zayıflamış olur. Bizim toplumumuzun uğradığı başarısızlıkların sebebi, kadınlarımıza karşı ihmal ve kusurdur. Atatürk

Kadınlarımıza her zamankinden daha fazla sahip çıkma vakti. Kadına yönelik yapılan şiddetin en ağır şekilde cezalandırılması lazım.

Sevgili erkekler, bakın bizden fiziksel anlamda güçlü olabilirsiniz, ama bu sizin istediğimde döverim gibi bir çıkarım yapmanızı sağlamaz. Senin kızında bir gün bu konumda olabilir, vicdansız olma! Yaşamaya herkesin hakkı var!

Kadına Şiddete Hayır Sözleri

Ben bir kadınım ve istediğim saatte istediğim yerde olurum. İstersem çarşaf giyer istersem mini etek/şort giyerim. Herkesin içinde kahkaha da atarım, uğradığım adaletsizliğe karşı hakkımı da savunurum. Ben bir kadınım, beni susturamazsınız. Susmam.

Kadına yönelik şiddete karşı hep birlikte mücadele ederek, bu şiddetin önüne geçmek için elimizden ne geliyorsa yapmalıyız.

Kadına karşı şiddeti durdurmak herkesin görevidir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
2
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.