9 Eylül İzmir'in Kurtuluşu'nu Kutlama Sözleri ve Mesajları

9 Eylül İzmir'in Kurtuluşu'nu Kutlama Sözleri ve Mesajları
23.11.202112:40

İzmir'in Kurtuluşu ile ilgili kısa yazılmış sözler, 9 Eylül mesajları, İzmir'in Kurtuluşu mesajları...

Haber güncelleme tarihi 23.11.2021 14:04

İzmir'in Kurtuluşu ile İlgili Sözler

İzmir'in Kurtuluşu'nu anlatan en güzel resimli sözler, 9 Eylül İzmir'in Kurtuluşu mesajları, 9 Eylül ile ilgili Atatürk'ün söylediği sözler ve daha fazlası sizler için araştırdık ve derledik. Sosyal medya paylaşabileceğiniz en güzel İzmir'in Kurtuluşu sözleri de burada.

İşte İzmir'in Kurtuluşu'nu anlatan 10 güzel söz;

1. 9 Eylül’de sadece düşman değil, milletin kem talihi de yenilmişti. Kutlu olsun ülkemize.

2. Ne güzel bir gün bugün! Toprak kokan, sıla kokan, hasret kokan bir gün.

3. Tarih 9 Eylül 1922! Mustafa Kemal komutasındaki Türk askeri, yaklaşık 3 yıldır Yunan işgali altında olan İzmir’i düşmandan kurtardı. Kutlu olsun!

4. Akdeniz Karadeniz Ege’de hepsi bizim hürriyetimiz! Sakın deneme Yunan! Biz çılgın Türkleriz… İzmir’in kurtuluşunun 98. Yılı kutlu olsun!

5. Bizim ismimiz İzmir soyismimiz Mustafa Kemal Atatürk’tür! O yüzden bizde zaman hep Atatürk’ü gösterir…

6. 9 Eylül Türk kanı içmeyi sevap sayan Hrisostomos zihniyetine karşı kazanılmış bir zaferdir. İzmir’in değil Türk milletin kurtuluş ve bağımsızlık günüdür.

7. Atasını hiç UNUTMAYAN şehir… Yüreği büyük şehir… Her 9 EYLÜL yeniden şahlanan şehir…

8. Hayır, İzmir esir kalamazdı. Dağları yıkan gücünle sars yerleri ey tarih. Ey millet öğün çalış güven. Durma yürü haydi ileri. 9 Eylül İzmir’in kurtuluşu kutlu olsun!

9. Cumhuriyetin yıkılmayan kalesi İzmir’imiz. Hürriyetin ödün vermez efesi. Kurtuluşun kutlu olsun güzel İzmir’im!

10. Bir Yunanın aklının almayacağı şanlı zafer günündeyiz. 9 Eylül 1922 İzmir’in kurtuluşu kutlu olsun!

İzmir'in Kurtuluşu Mesajları

Aziz milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlattığı kurtuluş mücadelesi, 9 Eylül 1922’de İzmir’in işgalden kurtarılmasıyla sona ermiştir. Bu önemli günde İzmir’deki bağımsızlık mücadelesi ile tarihin akışı değişmiş, Cumhuriyetimizin kuruluşunun habercisi tarihi olmuştur.

9 Eylül, koca dünyaya haddini bildirdiğimiz şanlı gün! Düşmanın denize döküldüğü gün! Kurtuluş Savaşı’na son noktanın konulduğu gün! İzmir’de Hükümet Konağı’na Türk bayrağının çekildiği gün! İzmir’in yeniden Türk olduğu gündür! Hürriyetimiz kutlu olsun!

İzmirli sadece zeybek oynarken diz çöker. İyi ki doğdun İZMİR!

İzmir'in Kurtuluşu ile İlgili Sözler

Selam olsun bu çelik atlıların gök tuğuna/Tuğu kaldırmış orduların Başbuğuna!..

Bu bayrak ki bir milletin ışığı, o yıldız ki bir milletin pusulası… Çekin göndere onu! 98. Yılında İzmir’in ve vatanın kurtuluşu için şehit düşen ve gazi olan tüm kahramanlarımızı milletle anıyoruz.

İzmir’in Türk bayrağını gönderine çektiği gün, kurtuluş günü, doğum günü ve her günü kutlu olsun…

İzmir bir şehir değildir, özgürlüktür, çok daha ötesidir..

“Bu başarı milletindir” (Mustafa Kemal Atatürk)

9 Eylül İzmir’in kurtuluşu kutlu olsun! Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını şükranla anıyoruz. Rabbim işgal günlerini bir daha yaşatmasın

Yunanlıların yüzme öğrendikleri gün… 9 EYLÜL KUTLU OLSUN.

İzmir’de işgalci düşmanlara ilk kurşunu sıkarak bu uğurda şehit olan milli mücadelenin başlangıcını ateşleyen Şehit Gazeteci Hasan Tahsin’i saygı ve minnetle anıyoruz. Ruhuna rahmet olsun!

İzmir bir toprak parçası değildir İzmir’in kurtuluşu bütün Anadolu’nun kurtuluşudur.

Dağlarında açan çiçekleri ve şehitlerin aziz hatırasını ezmeye kimselerin gücü yetmez.. Var ol canım İzmir’im.

İzmir’in sesi, ülkenin aydınlık geleceğini her daim örecektir. Tüm hemşerilerimin 9 Eylül kurtuluş gününü tebrik ederim. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi minnet ve rahmetle anarak dua ediyorum.

Var mı bundan güzel şey… Güzel İzmir’im bugün de buram buram Cumhuriyet kokuyor.

Zaferin habercisi, özgürlüğün sembolü, İzmir’in kurtuluşunun 98. yıl dönümünde Kurtuluş Savaşımızın aziz kahramanlarını saygıyla ve minnetle anıyoruz. 9 Eylül Türk milletinin onur madalyasıdır.

Millî mücadelenin yıkılmayan son kalenin simgesi olan güzel İzmir’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yılı kutlu olsun.

İzmir'in Kurtuluşu ile İlgili Sözler

Canımdan tatlıdır İzmir’im, Anadolu’m; Şehitler yatağı toprağıma bir daha basmasın düşman ayağı!

Ben, bütün İzmir’i ve bütün İzmirlileri severim. Güzel İzmir’in temiz kalpli insanlarının da beni sevdiklerinden eminim. Yalnız bir tesadüf, beni Karşıyaka’ya daha fazla bağlamıştır. Karşıyakalılar, annem sizin bağrınızda, sizin topraklarınızda yatıyor. Karşıyakalılar, İzmir’i gördüğüm gün evvelâ Karşıyaka’yı ve orada da sizin Türk topraklarınızda yatan annemin mezarını gördüm! (Mustafa Kemal Atatürk)

9 Eylül’de Türk Milleti, dünyanın tüm emperyal işgalci güçlerine karşı yazdığı tarihe adını altın harflerle kazıdı. Kutlu olsun İzmir’e.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Başkomutanı “Gazi Mareşal MUSTAFA KEMAL ATATÜRK” sen rahat uyu.  9 Eylül İzmir’in kurtuluşu kutlu olsun!

Türk’ün sancağını başa koydular. Şanlı zaferlerle düşmanı püskürttüler. Kader böyle imiş ey garip ana derken zaferle döndüler. Kanımız feda olsun güzel vatana. İzmir’in kurtuluşunun 98. Yılı kutlu olsun!

Bütün Cihan İşitsin ki efendiler Artık İzmir Hiçbir Kirli Ayağın Üzerne Basamayacağı kutsal Topraktır. (M.K ATATÜRK)

İzmir bir toprak parçası değildir İzmir in kurtuluşu bütün vatanın kurtuluşudur.

Selam olsun Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, selam olsun İzmir’in vatansever evlatlarına ve şehitlerine!

İşgal edildiği gün, Kurtuluş Savaşı’nı körükleyen; İşgalin bittiği gün, Kurtuluş Savaşı’nı kazandıran dünyadaki tek şehir İzmir’dir. İzmir’imizin kurtuluşu kutlu olsun!

9 Eylül’ün yalnızca İzmir’in kurtuluşu kazandığı bir gün değil, aynı zamanda tüm ülkenin bağımsızlığa kavuştuğu son derece gurur verici ve önemli bir gündür.

“Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa” Adın kazılı yüreğimize silinmeyecek, dünya da adını hep anacak, yaşatacak.

Millî mücadelemiz 15 Mayıs 1919’da İzmir’de ateşlendi. 9 Eylül 1922’de İzmir’de bitti. İzmir ÖZGÜRLÜĞÜN yıkılmaz kalesidir.

Hasan Tahsin’in savurduğu ilk kurşunla başlayan mücadele 9 Eylül’de İzmir’in dağlarında çiçekler açtırır. Atatürk TÜRKİYE, Türkiye Atatürk’tür. 9 Eylül İzmir’in kurtuluşunun 98. yılı kutlu olsun!

9 Eylül Türk ulusunun bağımsızlığına bağlılığının sembollerinden sadece biri İzmir’in işgalden kurtulduğu kutlu gün kutlu olsun.

Bu sevgi bu bayrak bu memleket aşkı tarife gelmez. Sadece anlayanların kalbi titrer.

İzmir’in nesi meşhurmuş? Gevreği, çiğdemi, boyozu, midyesi. Ve bir de hürriyet mücadelesi. Her sokağı deniz kokan şehir. Doğum günün kutlu olsun.

İzmir'in Kurtuluşu ile İlgili Sözler

“Birliklerimiz İzmir doğu sırtlarında düşmanın son direnişini kırdıktan sonra bugün mağlup düşmanla beraber İzmir’imize zaferle girdik. Ben yarın öğleden itibaren İzmir’de bulunacağım” (Rauf Orbay)

Kan süzülür kefenler; Döner mi hiç gidenler? Size selam yollamış; Peygamberler, erenler… 9 Eylül İzmir’in kurtuluşu günü kutlu olsun!

Mutlu yıllar güzel İzmir, anlatılamayacak kadar mükemmelsin. Binlerce kez teşekkürler Gazi Mareşal Mustafa Kemal Paşa.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.