İyi Öpüşmek İçin Yapılması Gerekenler

İyi Öpüşmek İçin Yapılması Gerekenler
26.11.201516:18

Romantizmin ve flörtün başlangıcı iyi bir öpüşmeden geçmektedir. Bu yüzden nasıl gerçekleştireceğinizi iyi bilmeniz gerekir. İşte iyi öpüşmenin püf noktaları...

Haber güncelleme tarihi 30.07.2018 20:27

Öpüşmek, farklı cinsler arasındaki ilişkinin olgunlaşmaya başladığı dönemlerde yaşanan bir birleşmedir. Öpüşme çoğu zaman yaşanacak cinsel ilişkinin ortamını hazırlayıcı bir unsurdur. İyi yapıldığı taktirde ön sevişmeden cinsel ilişkiye geçişi hızlandırmaktadır.

Karşılıklı vücutların birbirine ilk teması olan öpüşme, aslında göründüğü kadar basit bir konu değildir. Öpüşme esnasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

İyi Öpüşmenin Püf Noktaları

Öncelikle aklınızda bulundurmanız gereken şey kadın ve erkeğin fizyolojik yapıları birbirinden farklıdır. Yani bir kadının uyarım şekli ve hızı erkeğinkinden farklı olarak gerçekleşir. Erkekler cinsel ilişki ve uyarımlar söz konusu olduğunda, cinsel bölgelerin direkt temasından hoşlanır ve uyarımın artmasını bekler. Kadın fizyolojik yapısı ise, erkeğinkinden farklı bir yapıda. Kadın ise cinsel uyarılar dönemine erkek kadar hızlı geçemez ve öncelikle cinsel olmayan bölgelerin uyarımıyla keyif alır.

Bu nedenle erkeklerin yaklaşımı son derece önemlidir. Öpüşme kişilerin cinsel ilişkiye girme arzusunu artırır. Birliktelikte karşılıklı uyum ve kadının uyarımına dikkat etmek gerekmektedir.

Güzel Öpüşmek İçin Tavsiyeler

Dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta da, partneriniz öpüşürken gözlerinizi kapatmanızı ve sadece ona konsantre olmanızı beklemesidir. Bu yüzden öpüşürken mutlaka gözlerinizi kapatıp, sadece partnerinize konsantre olun ve hissetiklerinize odaklarak keyif alın.

Öpüşme cinsel ilişkiyi başlatan en önemli unsurdur ancak doğru ve yerinde dokunuşlarla desteklendiği zaman durum ancak böyle olabilir. İyi öpüşmede karşılıklı kişilerin rahat olması, dillerini uygun şekilde kullanabilmesi, dudakların rahat olması ve uzun süreli dudak dudağa, dil teması olmadan uyarım önemlidir.

Öpüşmek sadece dudaklarda başlayıp, dudaklarda biten bir eylem değildir. Dudaklarınızla parterinizin çenesini, kulak memesini, boynunu öpmeniz heyecanı arttıracaktır. Bu nedenle partnerinizin vücudundaki hassas bölgeleri bulun ve bu noktaları uyarın.

İyi Öpüşmek İçin İpuçları

İyi öpüşmek sizi ve partnerinizi mutlu edecek bir deneyim yaşamanızı sağlayacak bir yoldur. İşte bu yüzden aşağıda iyi öpüşmenin ipuçlarını sizler için derledik...

 

Güzel Öpüşmenin İpuçları

 

 • İyi öpüşmeye başlamadan önce ilk olarak dikkat etmeniz gereken şey hijyendir. Bu yüzden ağzınızın kokmadığından emin olmalısınız.
 • Öpüşmeye her zaman kapalı ağızla başlayın.
 • Fiziksel olarak çok sert ya da çok yumuşak davranmayın.
 • Öpüşmenin herhangi bir süresi yoktur. İstediğiniz kadar öpüşürsünüz.
 • Ellerinizi kullanmadan öpüşmeniz neredeyse imkansızdır fakat nasıl kullanılacağını iyi bilmeniz gerekir. 
 • İyi bir şekilde öpüşmek için nefes alış verişinizi kontrol etmeyi öğrenmeniz gerekir.
 • Birkaç dakikadan fazla öpüştüğünüz zaman yutkunma isteği duyarsınız. Bunu yaparken partnerinizi rahatsız etmeden yapmaya dikkat etmelisiniz.
 • Öpüşme sadece dudak dudağa gerçekleşmez. Sayısız şekil mevcuttur.
 • Öpüşmek sadece dudaklarla gerçekleşmez. Bütün vücudunuzla ve aklınızla gerçekleşir.
 • Son olarak, öpüşmeyi her zaman sekse başlangıç olarak kullanmayın.

​Son olarak; dudaklarınız kadar kalbinizi ve ruhunuzu işin içine kattığınız zaman o öpüşme iyi bir öpüşme olacaktır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1879
395
1343
187
184
196
1353
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 6
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.