İstanbul’da Görülmesi Gereken 5 Gizli Yer

Metropolde yaşamanın birçok zorluğu olsa da bir vapur sefasıyla kıta değiştirme, gizli semtlerinde tarihi keşfetme gibi yönleriyle İstanbul'da yaşamak çok ayrı bir keyif.
İstanbul’da Görülmesi Gereken 5 Gizli Yer

Herkes için değişmez bir gerçektir ki İstanbul'da yaşamanın en zor tarafı trafiktir. Özellikle iş saatlerinde hemen hemen yolların tamamı tıkanan İstanbul'da trafik için çözümler üretilmeye devam etse de bu sorun henüz tamamen ortadan kalkmış değil. 

İstanbul'da insanların sürekli acelesi vardır. Sürekli bir yerlere koştururlar. Vapur saatini bir dakikayla kaçırmamak veya tramvaya yetişmek için koşmak, evinize uzak olan bir yerdeki konserden dönmek için (büyük bir şehir olduğu için elbet birileri için uzak olacaktır) son otobüse yetişmek, sizden önce birinin çevirdiği taksiye bakakalmak gibi gün içerisinde devamlı karşılaştığımız için artık alışkanlık haline gelmiş can sıkan olaylar çok yaşanır. 

Bütün bunlara rağmen insanlar için İstanbul, tüm hırçınlığına rağmen vazgeçilemeyecek bir sevgili gibidir. Tıpkı bir sevgilinin gizli yönlerini keşfeder gibi İstanbul'un gizli kalmış güzelliklerinin yer aldığı turumuz için kemerlerinizi bağlayın!

1. Rum Emaneti: Samatya

samatya fotoğrafı

İkinci Bahar dizisinin çekiminin gerçekleştiği semt olan Samatya’da birçok kilise bulunmaktadır ve balıkçı dükkânlarıyla dikkat çeker.


2. Balıkçı Köyü: Garipçe

garipçe köyü

Bir bakkal, bir kahve ve üç restoran bulunan köyün iskelesinden Büyük Liman ve diğer yüzme koylarına turlar yapılır.


3. Ayın Biri Kilisesi

kilise

Gerçek ismi Meryem Ana Kilisesi olan bu kilise, her ayın birinde dilek tutmak isteyenlerin uğrak yeri oluyor. Gelenlere dilekleri için anahtar verilir.


4. Şehrin Doğaya Açılan Kapısı: Yıldız Parkı

yıldız parkı beşiktaş

Beşiktaş’ta, şehrin göbeğinde olmasına rağmen içeri girdiğiniz anda şehirden çıkmışsınız hissi uyandıran Yıldız Parkı her mevsimde ayrı güzel. Parkın içinde Malta ve Çadır Köşkü adı altında iki tane köşk bulunur.


5. Rengarenk Bir Dünya: Cezayir Sokağı

fransız sokağı

Beyoğlu ile Tophane semtlerini birbirine bağlayan merdivenli bir sokak olan Cezayir Çıkmazı’na girdiğinizde sağınız solunuz kafe kaynıyor.

 

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.