Bedenen Dinlenmek İçin Anadolu Yakası'nın En İyi 6 Hamamı

İstanbul'un Anadolu Yakasında kaliteli bir hamam mı arıyorsunuz? İşte, yaptığımız araştırmalar sonucunda Anadolu Yakasının en iyi tarihi hamamları...
Bedenen Dinlenmek İçin Anadolu Yakası'nın En İyi 6 Hamamı

Geçmişten günümüze kültürel bir miras olan hamamlar, ruhen ve bedenen huzur bulmanın adresidir. Özellikle tarihi hamamlarda yapılan keyif ortamın ambiyansıyla birlikte insanı tamamen farklı bir dünyadaymış gibi hissettiriyor. Yapılan keseyle birlikte bütün sinir ve stresinizin de çıktığını hissedebileceğiniz bu hamamlar, bedeninize şifa dağıtıyor.

Anadolu Yakası'nın En İyi Tarihi Hamamları Listesi

SıraHamamBölgeneoldu Puanı
1Çinili HamamÜsküdar10/10
2Üsküdar Şifa HamamıÜsküdar10/10
3Ağa HamamıÜsküdar10/9.8
4Valide-i Atik HamamıÜsküdar10/9.9
5Beylerbeyi HamamıÜsküdar10/9.9
6Aziziye HamamıKadıköy10/9.8

Anadolu Yakası'nın En İyi 6 Tarihi Hamamı

İşte Anadolu Yakası'nda huzur bulacağınız, ruhen ve bedenen dinlenebileceğiniz en iyi tarihi hamamlar...

1. Çinili Hamam

Anadolu Yakası'nın En İyi Tarihi Hamamı

ARTILAREKSİLER
Tarihi Dokusu
Hijyen
Masaj

20. yüzyıla kadar İstanbul'un en popüler hamamları arasında yer alan Çinili Hamam, Kösem Sultan tarafından Çinili Camii külliyesine yaptırılmıştır. Osmanlı İmparatorluğunun sonundan 1964 yılına kadar bakımsız ve unutulmuş olan bu hamam 1964 yılında biri tarafından satın alındı ve hamam eski güzel günlerine geri döndü. Hala tarihi dokusunu en iyi şekilde koruyabilen bu hamam, yağlı masaj gibi hizmetleriyle de ön plana çıkıyor. Ayrıca bu hamam kına ve gelin hamamı yapmak isteyenlerin ise Anadolu Yakası'nda ilk tercihi oluyor.

Çinili Hamam, kadın ve erkek bölümleri olmak üzere 2 bölümden oluşuyor. Kadın bölümü saat 8.00 ile 19.30 arasında hizmet veriyor. Erkek bölümü ise saat 07.00 ile 22.00 arasında hizmet veriyor.

Telefon(0216) 334 97 10
Saatler10:00-22:00
AdresÇavuşdere Cad Çinili Hamam Sok No 6, 34664 Üsküdar/İstanbul

Müşteri Yorumları

? Temiz ve hijyenik bir yer. Evimize de çok yakın. Masaj hizmeti de alabiliyorsunuz. Kesinlikle tavsiye ederim. Osmanlı döneminden kalma tarihi bir hamam. Bu kültürün devam ettirildiği nadir yerlerden birisi. Samet A****

? Çok klasik, tatlı bir hamam. Mekan temiz, görevliler saygılı, işinde gücünde abiler. Kese ve sabunlama çok güzel kesin alın. Çıkışta da Çinili Camii'ni görün derim. Kese, sabun dahil 120 TL kişi başı. Gayet makul. Ayda bir gidilip şifa bulunacak bir yer. Ubeydullah Keleş

2. Şifa Hamamı

Anadolu Yakası'nın En İyi Tarihi Hamamı

ARTILAREKSİLER
Hizmet Kalitesi
Gelin ve Damat Hamamı
Saunası

Şifa Hamamı halk dilindeki ismiyle Eski Hamam, 15. yüzyılda inşa edilmiş. Kim tarafından yapıldığı bilinmeyen bu hamama Hz Yuşa'nın da yıkanmak için geldiği rivayet edilmektedir. Sıcaklık ve soğukluk olarak iki bölümden oluşan hamam, Üsküdar'ın halka açık en eski hamamıdır. Bundan dolayı birçok kişi tarafından yoğun ilgi gören bu hamam aynı zamanda turistler tarafından da tercih ediliyor.

Eski Hamam, kadın ve erkek olmak üzere 2 bölümden oluşuyor. Ayrıca gelin ve damat hamamı olarak da hizmet veren hamam; kadınlar için 09.00 ile 17.00 arasında, erkekler için ise 06.00 ile 21.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Telefon(0216) 343 24 53
Saatler07:00-00:30
AdresMimar Sinan, 46, Doğancılar Cd., 34672 Üsküdar/İstanbul

Müşteri Yorumları

? Arkadaşımla akşam üzeri gittik, hem sakin hem temiz. Ablaların hepsi çok ilgiliydi. Gerçekten kese ve köpüğü harika yaptılar. Giriş, kese ve köpük için kişi başı 140 tl ödedik. Çok memnun kaldık. Buradan da tekrardan teşekkür ediyorum, yine kesinlikle gideceğiz?? İrem Sezer

? Gerek hijyen kurallarına uyumu gerek mekan çalışanları gerek tarihi atmosferi mükemmel bir yer daha önce birçok yere gittim İstanbul'da bu kadar işini hakkıyla yapan bir yer daha keşfedemedim maalesef fiyat konusunda gerçekten birçok yerin altında herkese tavsiye ediyorum ben kendim her hafta sonu muhakkak gidiyorum. S**** B***

3. Ağa Hamamı Üsküdar

Anadolu Yakası'nın En İyi Tarihi Hamamı

ARTILAREKSİLER
Tarihi Dokusu
Temizlik

Malatyalı İsmail Ağa tarafından 1609 yılında yapılan Ağa Hamamı, dıştan bakıldığında evi andırmaktadır. Tavanı içten oval olan bu hamam, geçirdiği birçok felakete rağmen hala günümüzde hizmet vermeye devam ediyor.

Telefon(0216) 342 16 02
Saatler07:00-00:00
AdresAhmediye, Gündoğumu Cd. No:61, 34672 Üsküdar/İstanbul

Müşteri Yorumları

? Hamamın içi temiz ve bakımlı. Kadınlar kısmında isteğe göre tek kişilik 3 kişilik ve 5 kişilik olarak odalar olması cok iyi. Hamam severler icin eski kültüre cok yakın havası var.
Karşısındaki yemekçiye de uğramanızı tavsiye ederim? Havvanur Cevher

? Tarihi sonuna kadar hissedeceğiniz tarihi ağa hamamı ? Emre Uçar

4. Valide-i Atik Hamamı

Anadolu Yakası'nın En İyi Tarihi Hamamı

ARTILAREKSİLER
Hijyen
Hizmet Kalitesi
Güler Yüzlü Çalışan

1583 yılında II. Selim'in eşi Nurbanu Sultan tarafından yaptırılan Valide-i Atik Hamamı, Valide-i Atik Camii'nin külliyesinde yer alıyor. 4 halfete ve 3 sofaya sahip olan Valide-i Atik, çifte hamam olma özelliği taşıyor. Mimar Sinan tarafından yapılan bu hamam, günümüzde hala Osmanlı hamam kültürünü yaşatan Anadolu Yakası'nın en iyi hamamlarındandır.

Telefon(0216) 334 91 58
Saatler07:00-22:00
AdresValide Atik Mahallesi, Eski Toptaşı Cd. No:98/A, 34664 Üsküdar/İstanbul

Müşteri Yorumları

? Mahallemizdeki en güzel hamamı Mimar Sinan'ın 1529 yılında yaptığı eserin içinde bugün hâlâ gidip yıkanabilirsiniz. 10 yıldır güvenle geliyorum ve çok memnunum. Çiğdem Hanım ise kese konusunda size yardımcı olacaktır. Fatma Beyhan

? Çalışanları güler yüzlü oldukça ilgiliydi. Hayatımın en güzel hamam tecrübelerinden biri oldu. Kese köpük masaj yapıldı her şey çok ama çok güzeldi. İyi ki gelmişim çok teşekkür ederim ? Nil Selçukoğlu

5. Beylerbeyi Hamamı

Anadolu Yakası'nın En İyi Tarihi Hamamı

ARTILAREKSİLER
Tellakları
Ambiyansı

Rabia Sultan tarafından 18.yy sonlarına doğru yaptırılan Beylerbeyi Hamamı, o zamanın en önemli mimarlarından olan Mehmet Tahir Ağa tarafından inşa edilmiştir. Çift kubbeye sahip olan bu hamam günümüze kadar korunarak geldiğinden günümüzde hala hizmet vermektedir. Tellaklarıyla meşhur olan bu hamam şehir dışından bile ziyaretçi ağırlıyor.

Telefon(0216) 321 46 83
Saatler10:00-22:00
AdresBeylerbeyi, Yalıboyu Cd. No:70, 34676 Üsküdar/İstanbul

Müşteri Yorumları

? Kesinlikle gidilmesi gerekiyor ? Hüseyin Delice

? Hamamı sevenler için güzel bir mekan. Doğan Yardımsever

6. Aziziye Hamamı

Anadolu Yakası'nın En İyi Tarihi Hamamı

ARTILAREKSİLER
Tellakları
Ambiyansı

19. yüzyılda Sultan Abdülaziz Han tarafından yaptırılan bu tarihi hamam, hizmet vermeye devam ediyor. 19. yüzyılın mimari yapısı ile hiçbir şekilde bozulmadan günümüze kadar ulaşmayı başaran Aziziye Hamamı, hamam olmasının yanı sıra yaşayan tarih. Çinilerle süslü olan hamama ek olarak sauna bölümü ve yataklı dinlenme odaları bulunduğundan misafirler tamamen rahatlamış oluyor.

Kadın ve erkekler için 2 farklı bölümden oluşan hamam, erkekler için saat 06.00’dan 23.00’e kadar, kadınlar için ise saat 08.00’dan 18.00’a kadar hizmet veriyor.

Telefon(0216) 349 14 65
Saatler07:00-22:00
AdresRasimpaşa Mh Rıhtım Cad, Recaizade Sk. No:17 D:19, 34416 Kadıköy/İstanbul

Müşteri Yorumları

? Geleneksel hamam tecrübesi yaşamak isteyenler için doğru adres! İşini bilen ve güler yüzlü natır ablalara çok teşekkürler! (Uzun soluklu bir masaj hizmeti yok, bilgilerinize, güzel güzel yıkan, çık, hayata devam et :)) Oya Kent

? Tam Türk hamamı SPA filan değil şükür istediğim gibi hamam buldum tertemiz güler yüzlü personeli herkese tavsiye ediyorum, çalışan elemanlara teşekkürler ? Zerrin Turan

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
İstanbul'un En İyi HamamlarıAvrupa Yakası'nın En İyi Hamamları

Anadolu Yakası'nın en iyi tarihi hamamı hangileri?

Anadolu Yakası'nda en iyi hamamlar hangisi diye merak ediyorsanız eğer; Çinili Hamam, Üsküdar Eski Hamam, Ağa Hamamı, Valide-i Atik Hamamı, Beylerbeyi Hamamı ve Aziziye Hamamı Osmanlı hamam kültürünü Anadolu Yakası'nda en iyi sürdüren hamamlardır.

İstanbul'un en iyi hamamları hangisi?

İstanbul'un en iyi tarihi hamamı hangisi diye soracak olursanız eğer; Hürrem Sultan Hamamı, Çinili Hamamı, Cağaloğlu Hamamı, Tarihi Galatasaray Hamamı, Çemberlitaş Hamamı, Üsküdar Eski Hamam, Beylerbeyi Hamamı, Ağa Hamamı, Tarihi Kılıç Ali Paşa Hamamı, Süleymaniye Hamamı, Acemoğlu Hamamı, Gedikpaşa Hamamı, Mihrimah Sultan Hamamı, Çatma Mescit Hamamı ve Üsküdar Valide-i Atik Hamamı hizmet kalitesiyle İstanbul'un en iyi hamamlarıdır.

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.