İsrafil Kışla Kimdir? Eğitim ve Siyasi Hayatı Hakkında Bilgi

İsrafil Kışla, 10 Mart 1959'da Artvin Şavşat'ta doğdu. Eski AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla hakkında bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.
İsrafil Kışla Kimdir? Eğitim ve Siyasi Hayatı Hakkında Bilgi

İsrafil Kışla, 10 Mart 1959 tarihinde Artvin'in Şavşat ilçesinin Meydancık beldesinde doğmuştur. Türk siyasetçi İsrafil Kışla, Gürcü kökenlidir. Kendisi İlkokul ve ortaokul eğitimini doğduğu köyde tamamlamış, lise eğitimini ise Trabzon'da almıştır. İlahiyat Fakültesi'ni Marmara Üniversitesi'nde okuyan Kışla, yüksek lisans ve doktorasını İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi Bölümü'nde tamamlamıştır.

İsrafil Kışla Kimdir?

İlim Yayma Cemiyeti'nin uzun yıllar Genel Müdürlüğü görevini yürüten İsrafil Kışla, birçok sivil toplum kuruluşunda yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Halen İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Artvin milletvekili seçilen Kışla, 2011, 7 Haziran ve 1 Kasım 2015 tarihlerinde yapılan seçimlerde görev almıştır.

2018 yılı Haziran ayında yapılan genel seçimlerde milletvekili adaylığı için başvuru yapmayan İsrafil Kışla, beş çocuk babasıdır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.