İş Yerinde Yükselme Taktikleri

İş Yerinde Yükselme Taktikleri
19.08.201509:53

İş yerindeki konumunuzdan ya da maaşınızdan memnun değilseniz bu taktiklere bir göz atın...

Haber güncelleme tarihi 27.01.2018 09:03

İş yerindeki konumuzdan memnun değilsiniz ya da maaş konusunda düzeltme yapılmasını istiyorsunuz. Nasıl zam isteyeceğinizi biliyor musunuz? Yöneticinizi buna nasıl ikna edersiniz? İşte çalışma hayatındaki teklifler arasından doğru seçim yapabilmek, kariyer planınızı çizebilmek ve iş hayatıyla ilgili akıllara takılan pek çok sorunun cevabı...

İyi Giyinmenin Faydaları

İş Hayatında İyi Giyinme

İyi giyinmek, güzel görünmek ve belli bir imaja sahip olmak iş hayatında yükselmek için kesinlikle çok önemlidir. Dışarıda görüşmeler yaptığınız sırada şirketi temsil ediyor olmanızdan dolayı, giyiminize özen göstermeniz gerekmektedir. Ayrıca yükseldikçe sizin altınızda çalışan kişilere de giyiminizle örnek olmuş olursunuz.


Yöneticilik İçin Akla İlk Gelen İsim Olabilmek

Yöneticilik İçin Akla İlk Gelen İsim Olabilme

Yönetici olabilmek, sizi başkalarından ayırt edebilecek özelliklere sahip olmanızı gerektirmektedir. Verilen görevleri iyi idare edebilmek, organizasyon yeteneğine sahip olmak, liderlik ve güçlü iletişim yeteneklerine sahip olmayı gerektirmektedir.

Yönetici olabilmeniz için bu özelliklerinizi ön plana çıkarmanız gerekmektedir. Kendinizi sürekli geliştirmeniz, eğitimlere devam ediyor olmanız farklı olarak öne çıkmanızı sağlayacak unsurlardır.


Zam Nasıl İstenir?

Zam Nasıl İstenir?

Genellikle şirketlerde ücretler, belli kurallar ve politikalar çerçevesinde oluşturulmaktadır. Yine de siz böyle olmadığını ve haksızlık olduğunu düşünüyorsanız, öncelikle piyasa şartlarını araştırmanız, hangi ücreti hak ettiğinizi anlamanız gerekmektedir.

Bunu öğrendikten sonra aldığınız, hak ettiğiniz ücretin altında çalışıyor olduğunuzu ve bunun çalışma veriminizi düşürdüğünü yöneticinize aktarmanız gerekmektedir. Bunu zammı verecek yetkiliye hissettirmeniz gerekmektedir.


Kariyer Planı Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Doğru Kariyer Planı Yapabilmek

Üniversiteyi bitirdikten sonra farklı alanlarda staj yapmalı ve uzun vadede nereye girmek istediğinizi planlayarak bir yol çizmelisiniz. Kendinize 10-15 yıllık uzun bir kariyer planlaması yaparken, küçük hedeflerinizi de belirlemeniz gerekmektedir. 

Kendinizi hangi sektörde, ne kadar süre, hangi pozisyonlarda geliştirebileceğinizin yollarını çizin. Küçük hedeflerinize ulaştıkça, büyük hedeflerinizin yaklaştığını unutmayın. 


Sık İş Değiştirmek

Sık İş Değiştirmek

Genel olarak çeşitli şirketlerde çalışmış kişiler daha fazla donanıma sahip olsa da, iki yıldan az zamanda şirket değiştirmek tavsiye edilen bir durum değildir. Bulunduğunuz şirketlerde farklı pozisyonlarda çalışabilme ve terfi alabilme imkanınız varken, sürekli iş değiştirmeniz buna engel olmaktadır.

Bu yüzden kendinizi geliştirebilmeniz için iş değiştirmek yerine farklı alternatiflere bakmanız daha yararlı olacaktır. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.