iPhone Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

iPhone Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
21.07.201515:16

Yanlışlıkla ya da bilinçli bir şekilde fotoğrafınızı sildikten sonra geri getirmek isterseniz iOS 8 yüklü iPhone telefonlarda bu işlem çok basit. İşte iPhone cihazlarda silinen fotoğrafları kurtarma rehberi.

Haber güncelleme tarihi 22.06.2020 16:57

iPhone Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

iOS 8 ile Apple cihazlara gelen özellikler saymakla bitmez. Ancak gelen en iyi özellik telefondaki resimleri yanlışlıkla ya da bilinçli bir şekilde sildikten sonra fotoğrafları kurtarmak istediğinizde işletim sisteminin buna müsaade ediyor olması.

Silinen fotoğrafları ya da videolar sistem üzerinde 30 gün boyunca otomatik olarak saklanıyor. Yani eğer kurtarmak istediğiniz fotoğrafı sildiğiniz günden 30 gün geçmemiş ise fotoğrafı geri getirebilirsiniz. Bunun için birkaç basit işlem yapmanız yeterli.


iPhone Silinen Fotoğrafları Kurtarma Yolları

Apple

İphone kullanıcıları için silenen fotoğraf ve videoları kurtarmanın birden çok yöntemi vardır. Sizler için bu yöntemleri detaylıca araştırdık ve tüm ayrıntıları ile bu içeriğimizde sunuyoruz. İşte İphone Silinen fotoğrafları kurtarma rehberi... 


Son Silinenler Uygulaması (Recently Deleted)

Apple

Sildiğiniz fotoğraf ve videolarınız muhtemelen son silinenler klasörü içerisinde hala saklanıyor olacaktır. Son silinen klasöründen fotoğraflarınızı geri getirmek için yapmanız gereken ise şunlardır;

1. Öncelikle telefonunuzun ana ekranından fotoğraflar menüsüne girin.

2. Ardından bu menünün en altında bulunan “Fotoğraflar, Paylaş ve Albümler” kısmından “Albümler”e tıklayın.

3. Albümler arasında “Son Silinenler” adı altında silinen fotoğraflarınız toplanmaktadır ve silindikten sonra 30 gün boyunca burada saklanırlar.

4. “Son Silinenler” albümüne giriş yapın.Albüm içerisinde fotoğraflar ve videoların üzerinde gün sayıları yazmaktadır.

5. Bu sayılar fotoğrafın kaç gün sonra silineceğini göstermektedir.

6. Albümde kurtarmak istediğiniz fotoğrafı ya da videoyu açın.

7. Gelen ekranın sağ alt kısmında “Kurtar” seçeneğine tıkladığınızda seçtiğiniz öğe tekrardan fotoğraflarınızın arasına alınacaktır ve silinmeyecektir.

8. Eğer fotoğraflarınızı toplu olarak kurtarmak istiyorsanız sağ üst köşede bulunan “Seç” yazısına tıklayın.

9. Kurtarmak istediğiniz fotoğrafları ya da videoları tek tek seçtikten sonra sağ alt kısımda yer alan “Tümünü Kurtar” seçeneğine tıklayın. 

10. Eğer sildiğiniz bir fotoğrafın telefonunuzda kalmasını istemiyorsanız fotoğrafı sildikten sonra “Son Silinenler” albümüne girip buradan da silmeniz gerekmektedir.  


Yedeklemeden Geri Yükleme 

Apple

iPhone cihazınızdan bir fotoğraf veya birkaç görsel sildiğinizde geri yükleme yaptıysanız bu fotoğrafı kurtarmanız mümkün olacaktır. iPhone'unuzun çalınması veya içindeki verilerin silinmesi durumunda geri yüklemeyi uygulayarak fotoğraflarınızı kurtarabilirsiniz. 

Apple eskiden yedeklemiş olduğunuz verilere döneceği için yedekten sonraki bütün işlemleri yok sayacağını unutmayın. Bu yüzden önemli bilgilerinizi bilgisayarınıza aktarmanızı tavsiye ediyoruz.

  • Aygıtınızı açın. Aygıtı önceden ayarladıysanız, yedeklemenizden geri yüklemeniz gerekmektedir. 
  • Uygulamalar ve Veriler ekranını görene kadar ekrandaki ayarlama adımlarını izleyin ve ardından nereye yedekleme yaptıysanız onu seçin.

iCloud'dan Geri Yükleme Nasıl Yapılır ?

Apple

Apple kullanıcılarına ait iCloud hesabı fotoğraflarınızı ve dosyalarınızı sizler için güvenli bir şekilde saklamaktadır. Yedekleme işlemi sayesinde ise en son yedeklemeye kadar olan dosyalarınızın tamamını iCloud üzerinden kurtarabilirsiniz. İşte detaylar...

1. Eski içeriklerinizi kurtarmak istiyorsanız yapmanız gereken İphone'niz üzerinden aygıtın tüm içeriğini temizlemek olacaktır.

2. Yedeklenen verileri yüklemek için başlattığının bu tüm verileri silme işlemini uygulamar ve veriler ekranı gelene kadar tüm komutlara onay vererek devam edin.

3. Sıra yeniden yükleme geldiğinde ise sizin için en uygun olan iCloud yedeklemesinden geri yükleme seçeneğini işaretleyin.

4. Size özel Apple kimliğiniz ile iCloud hesabınıza giriş yapın ve güncellemeyi başlatın. 

5. Güncelleme esnasında son yedeklemedeki verileriniz cihazınıza aktarılacak ve iCloud hesabı üzerinden satın aldığınız her şey yine hesabınızda olacaktır. 

Önerilen İçerik:Apple Cihazlarda Silinen Uygulamaları Geri Yükleme

Neoldu.com / Sosyal Fayda 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
507
283
14
20
11
7
336
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 3
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.